Ako prestať dojčiť ročné dieťa?

dolakova
2. feb 2012

baby ak mate nejake skusenosti pomozte mali mi ma o par dni jeden rok a ja chcem prestat kojit ako ho najlepsie odnaucim???este stale kojime a stale sa budi cez noc casto na prsnik a pritom jedava uz pevnu stravu dakujem za pomoc

alexis617
2. feb 2012

ahoj môj Alex sa kojil do 2rokov ,je to výhoda v tom ,že nebol chorý a mliečko máš stále teplé nemusíš chodiť s čajíkmi ,ja som začala postupne najskôr som predlžovala interval s 3 hodín na 4,5,6,7,potom som mu dala iba ráno a večer v noci potom len v noci a nakoniec som povedala ,že ciciky ochoreli a veľmi bolkajú nakojila som ho naposledy tvátila om sa ,že plačem a viac som mu nedala pýtal si asi mesiac ale povedala som že ma bolkajú v noci nenahrádzaj miesto kojenia čaj len ho pohladkaj a daj cumlík pár dni to musíš vydržať držím palce 😉

jaminama
2. feb 2012

...ja som obidve deti kojila cca do roka. Ku koncu tiež už len ráno a večer a malého aj v noci, ale stala som sa pre neho skôr len cumlíkom, tak som to rázne zatrhla 🙂 . Prestala som naraz a v noci som mala nachystanú fľašu s čistou vodičkou a keď pýtal cici, dostal tú - moc mu nechutilo, takže postupne sa prestal aj v noci budiť ...vedel, že už 😵 nedostane 😉 😉 . Takže u nás to bolo bez problémov a úplne v pohode. Ale ja som v podstate prestala kojiť keď mi kojenie vyslovene začalo vadiť 😒 . Neviem to presne opísať, ale nejako som vedela, že mám skončiť, 😉 .

3252
3. feb 2012

pomoooc kojim ,už 2r a 4 mes 😀 no ,už by so aj rada prestala,ale ako cez den v pohode..ale v noci katastrofa ako odučit....didi ba už nefunguje prinesie handričku a umyje 😀

katarina_04
24. feb 2012

@jaminama no ja mám malú, bude mať 1 rok a tiež chcem prestať...cez deň je to OK, už ani nepýta...len večer a v noci musíme ešte dávať mliečko...a s tou vodou som to skúšala...vypila mi skoro celú fľašku a keď som jej ju vytiahla tak spustila taký rev, že som jej musela dať ešte aj didi 🙂 a ešte si potiahla aj mlieko...
tak neviem či vodičková metodá by u nás prešla...

ak má niekoto inú radu, budem rada ak mi napíšete....

rosa197
24. feb 2012

@dolakova Prečo chceš prestať kojiť??? ...veĎ to je pre dieťatko to najlepšie... moja kamošla kojila dcérku do 3rokov, a to už ani nie že kojila, ale malú pri tom uspávala...Už nemáš mliečko, či?

rainbow0508
24. feb 2012

@rosa197 No, ona sa nepyta CI MA KOJIT, ale AKO PRESTAT...Zrejme ma asi na to svoj vazny dovod...co ty na to? 😉 🙂 😀

mircalla
24. feb 2012

@rosa197 preco riesis preco chce prestat kojit? to je snad jej vec, nie? Otazka bola uplne ina. Preco stale pri podobnej teme musi niekto riesit preco uz nekojit.

@dolakova Skus tu

https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/ako-odstavit-dietatko-od-prsnika/

Ja by som tiez uz maleho chcela odstavit najneskor v lete, kojim 19 mesiacov, v noci sa neustale budi, ale papa aj UM. V septembri nastupujem do prace. Maly je vsak total zavislak, kojim 6 krat denne + obcas si potrebuje cucnut, tak neviem ako na to. Snad ti tento link pomoze.....Ja teda idem tiez studovat, ale zatial mame este cas

bleble
24. feb 2012

Ked je to pre dietatko velky problem, skus zacat pouzivat cumlik, najlepsie prirodny, kaucukovy - pozri moj profil.

dolakova
autor
24. feb 2012

ahojte baby dik za rady urcite nieco vyskusam 🙂 ale mne uz vadi to kojenie uz je tomu vyse roka a mali uz nielen doma pyta ale ja v autubuse a ked mu nedam autobus je jeho a to mi trva cesta pol hodinu domou a ma aj cumel uz som skusala v noci ked sa zobudi dat mu aj mliecko s krikom ju vypije ale aj tak sa stale budi na kojenie ma to uz asi ako cumlik aj ked aj ten mava :( a cez den kojim stale to mi tak nevadi ale ta noc a to ked sme v meste ze mu je jedno kde si pyta 🙂 a ja viem ze je to zdrave ved neni ani chorucky ale uz mi to strasne vadi :(

rosa197
24. feb 2012

@rainbow0508
@mircalla Baby, zle ste ma pochopily... ja som len chcela, že ak nemá nejaký vážny dôvod, tak by nemala... ve´d každý chce pre svoje dieťa to najlepšie... a materské mliečko je to najlepšie.. VeĎ jej malý má len rok...

rosa197
24. feb 2012

@dolakova Tak prepáč, to som nevedela, že aj cez deň... ale tak, nejako tomu maličkému treba vysvetliť, alebo naučiť ho, že len večer, napríklad, alebo to nejak obmedziť... a potom prestať...nie tak odrazu 😉

alexis617
24. feb 2012

ahoj musíš mať pevné nervy a dôrazne povedať nie ked si vypýta v autobuse alebo v meste viem aké je to ťažké nesmieš sa drobčekovi dať ja som prestávala postupne preto lebo mi kojenie ťieš začalo prekážať držím ti palce a veľa šťastia 😉 viem ,že to zvládneš 🙂

aklimka81
24. feb 2012

Ahoj, ja odstavenie vyriesim najskor tak, ze dam malu na velkonocne sviatky mojej mame. aspon na 4 - 5 dni🙂 u nas je to cez den v pohode, cucka len raz ked sa potrebuje ukludnit, ale v noci je to des a hroza, budi sa uz skoro kazdu pol hodinku, dudel zahadzuje tak, ze lieta po celej spalni, v noci by cecik mala v pusine najradsej nonstop. ale zaujimave je, ze ked spi u mojej mamy, tak prespi celu noc...

mircalla
24. feb 2012

@rosa197 ja som ta pochopila dobre, a jasne, ze kojenie je fajn. ale na druhej strane ako pises o tvojej kamaratke - kojit 3-rocne dieta je podla mna uplne zbytocne, co sa zivin tyka, akurat je dieta zavisle a musi to prso mat za kazdu cenu....o to horsie sa potom oduca, to mi ver
A tiez si myslim, ze to neni "len" rok, ved to je celkom pekne. Ja v tomto som zastanca "Zi a nechaj zit" a neriesim, kto kolko koji ci nekoji.....

aliza
24. feb 2012

@rosa197 co by mamicka mala a nemala nie je tvoja vec 😉 a co je pre dieta najlepsie, je laska a nie dlhodobe kojenie.

rosa197
24. feb 2012

@aliza Dobre, nepochpili ste ma...nechcela som jej ani radiť, ani nič...Nechytajme ma zasa na slovíčka... ja tiež nekomentujem to, čo ste vy napísali... nechcela som jej zle, ani nič...

aliza
24. feb 2012

@rosa197 ty si nepochopila nadpis temy 😉

dolakova
autor
24. feb 2012

@aklimka81 no to mas presne ako ja cez tu noc 🙂 az nato ze v noci este nebol nikde iba cez den a vtedy zahadne mu nechybalo ved som aj do roboty chodila a nic neodnaucil sa prave este viac je nato naviknuty a aj ten cumel u nas lieta kade tade naschval ho vyhadzuje tam kde by ste ani nepovedali ze by ste ho tam nasli a dokaze vrestat

aklimka81
25. feb 2012

@dolakova mna moja aj bije ked nechcem dat🙂 a to ma len rok, co bude robit ked bude mat viac rokov, hehe?? ja chodim tiez do roboty 1 krat do tyzdna som do vecera mimo domu, ani si len nespomenie na mna🙂)

sendinka
25. feb 2012

Ahoj,asi ešte nie je pre malého čas,ja som kojila 3 roky a 2 mesiace/a to som už mala skoro 45 rokov/,veď kojenie má len plusy,mojej dcérke kojenie zachránilo život,keď mala ako 2,5 ročná hnačku s ktorou sme skončili v nemocnici.To musí prísť samo a s pocitom,že je ten správny čas pre teba aj dieťa.Uvidíš,ako rada budeš spomínať na tie chvíle🙂.Želám Vám obom veľa lásky.

aliza
25. feb 2012

@sendinka ale pre nu uz ten spravny cas nastal, ona s kojenim skoncit chce 😉, tak jej sem prosim dookola nepiste, ako je pre nu a jej dieta najlepsie kojenie az do 3 rokov. A kojenie nezachranuje zivot... v nemocnici by dali tekutiny dietatu aj bez kojenia.

anita79
25. feb 2012

@dolakova nam sa osvedcilo "neponukat ale neodmieta"- dietatu som prsnik neponukala ale ak chcela ani neodmietala - a postupne sme znizovali pocet kojeni... ale bolo leto a boli sme casto von. Pilo caj . Umele mlieko źacalo pit az po nejakom case od ukoncenia dojcenia. Ale musim povedat, ze tym, ze som prestala dojcit- dieta nezacalo v noci spat lepsie- mlieko nahradil caj a budenie pokracovalo..

sante81
25. feb 2012

drzím ti palce, ja som bojovala s nočnou flasou do 2 a pol roka a nepomohlo nič len nechat vyplakat. ale zabralo to a ja sa môzem konecne vyspat v noci po tak dlhej dobe

aliza
25. feb 2012

@anita79 prave preto netreba nocne kojenie/krmenie nicim nahradzat 😉, zavislost ako zavislost. Moje deti od 3 mesiacov proste v noci nepiju nic a v pohode.

modrofuzik11
25. feb 2012

postupne. kubko ma 8 mesiacov a kojim uz iba rano, vecer a v noci. tu noc chcem vynechat, aby sa naucil spat celu noc. no a potom aj rano a aj vecer... citim, ako sa mojmu telu ulavilo... drzim palce.

sendinka
26. feb 2012

@aliza Všetko,čo druhému dávame sa nám vráti.

aliza
26. feb 2012

@sendinka ako to myslis?

sendinka
27. feb 2012

@aliza Tak,ako som to napísala.Ja mám výborný pocit teraz keď má Miriamka 9 rokov,že to,kojenie do 3 rokov stálo za to.Pekný deň.

aliza
27. feb 2012

@sendinka hm a ja mam vyborny pocit, ze dobre vychovavam a vediem svoje deti, ci uz kojene alebo nie lebo myslim, ze to sa hlavne vracia 😉, vychova a nie kojenie. Mna mama kojila iba 3 mesiace a mam s mamou vyborny vztah a myslim, ze som v zivote stastna aj uspesna 😎 a snazim sa jej lasku a obetavost vraciat ako najlepsie viem. V zivote by ma ani nenapadlo rozoberat, preco ma nekojila dlhsie. vracaju sa spat uplne ine veci...kolko matiek da dietatu prso do ust a popritom si cita, pozera telku alebo je na internete, keca s kamoskou na mobile....kolko matiek iba odsava a dava materske mlieko z flasky v domneni, ze robia pre svoje deti to najlepsie....cize niekto koji, ale pritomny nie je a niekto kojit nemoze, ale mysli si, ze odsavanim ako keby kojil, ine kojit z roznych dovodov nemozu vobec ....a kazda robi pre svoje dieta maximamum, to bez debaty, to nema nikto pravo spochybnit! vies, je trochu trufale postavit kojenie nad vsetko ostatne. Kojenie je najma vyziva, tak je to v prirode zariadene a teoria o tom, ze iba kojene deti su v zivote stastne a citovo vyrovnane, je proste na Slovensku 'in' a je to ako zaklinacia formulka, sposob, ako robit zo seba lepsiu matku, ako tie druhe, ako zaruka niecoho, co sa zarucit proste neda......a pravda je taka, ze je to vec kazdej matky a na to, ake bude dieta v dospelosti, vplyvaju uplne ine faktory, ako je kojenie. Pekny den aj tebe 😉