Ako prestať dojčiť?

bibiankaa
5. júl 2023

Ahojte, mala má rok aj 7mesiacov a je totálne závislá na mojom mlieku, absolútne odmieta akúkoľvek stravu, zje občasne nejaké ovocie, občas vývar a špagety.. vkuse by sa len dojčila ako s tým seknúť ? Keď jej nedám piť je schopná asi aj z kože vyskočiť 🤯

pribinak
5. júl 2023

@bibiankaa poplace si, ale z koze nevyskoci

nikasmile
5. júl 2023

@bibiankaa skús stopnúť cez deň, zabav ju stále niečím a potom aj noc. Možno týždeň poplačká, ale prejde to.

euka210
5. júl 2023

@bibiankaa daj na starost otcovi na den, polden. My sme tak zrusili nocne dojcenie, ze par vecerov som sla ku kamoske a maly bol s manzelom...v noci plakal, ale potom uz len trochu a dalsiu noc pohoda. Ja som prisla domov uz ked spal a spala som v inej izbe.

reanda
5. júl 2023

a co konkretne ti vadi? ze sa casto dojci, ze sa vobec este dojci, alebo ze kvoli dojceniu neje?
lebo to posledne vobec nemusi byt pravda - mozno, ked ju odstavis, tak aj tak nejze inej stravy viac, ako doteraz a budes mat este vacsi problem, ze nic neje.. takto ma aspon mlieko.. ak ti vadi, ze sa vela dojci - da sa to obmedzit a ked to urobis s kludom, istotou a citlivo, tak ani dieta 'z koze nevyskoci' .. treba vysvetlit, preco to robis, ze uz si napr. unavena, alebo je ti neprijemne, ked vela pije, dohodnut sa na kratsom case, napriklad si urcit, ze napocitas do xx a potom bude koniec, alebo si mozes urcit presne doby, kedy bude mat mlieko a mimo to nedat - ak bude vediet, ze mlieko urcite dostane a kedy, tak to vezme lepsie.. da sa vselico, len si musis ujasnit, co vlastne chces.. ak s tym chces seknut hned a uplne a dieta je v stave, ze ide vyskocit z koze, tak asi na odstavenie vobec nie je zrela a budete to mat obe zbytocne tazke a neprijemne

tiika
5. júl 2023

@bibiankaa Keď je babo s niekym inym ako s tebou, vydrží bez dojčenia? Ako dlho? Dojcenie skús najskôr odďaľovať, naťahovať čas, napr. budeme dojčiť, až keď dokončím jedlo, toto poupratujem; potom skús zavadzať nejaké pravidla, napr. dojčiť sa budete až po raňajkách, poobede, iba doma a nie vonku; prip. obmedz dojcenie len na spánok, ak pri ňom zaspáva. Nemusíš robiť hneď radikálne zmeny, skôr postupne. I tebe to samozrejme trochu pomôže a nebudes čeliť takým protestom a času.

bibiankaa
autor
8. júl 2023

Ďakujem za rady, vyskúšam dávať mlieko len cez spánky, uvidíme či sa jedenie rozbehne

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz