Ako prestať dojčiť?

tinus89
19. máj 2021

Maminky,mam 10 mesačného synčeka,kojeneho...od začiatku tehotenstva som mala neskutočné nevoľnosti celých 9 mesiacov...ale bolo to v pohode, keď som sa najedla,tak to trochu vždy prešlo ..po pôrode 2 dni konečne dobre...a na tretí deň znova nevoľnosti,napinanie na zvracanie...urobili mi všetky vyšetrenia...mala som ok...gynekológ mi povedal,že v 6sto nedeli to je normalne...tak som sa snažila nejako vydržať...kojila som ďalej...ale vkuse mi bolo neskutočne zle, len vracať a vracať, v podstate si prvé mesiace malého ani nepamätám,čo mi bolo tak zle, museli mi naši pomáhať,v podstate doteraz ...prešlo 10 mesiacov, pri výške 165cm som schudla na 42kg, keď sa vidím v zrkadle,plačem...všetko mi je veľké,,,teraz keď sa oteplilo,tak sa hanbím vyjsť z domu medzi ľudí, ako vyzerám...už sa bojím aj najesť niečoho,chytám Panické záchvaty,že mi bude ešte horsie,...dostala som sa do bodu,že musím si dať predpísať antidepresíva, čo som psychicky z toho na dne,aby som sa dala dokopy, plus prestala kojit..mám za sebou milión vyšetrení, je to vraj z kojenia,áno sú aj také mamičky,čo takto reagujú na hormóny...ale môj syn,ten mi nechce žiadne umelé mlieko, žiadny cumlík,žiadnu fľašku...neviem ako ho odstaviť už zo dňa na deň, keď mu nedám prso,tak chytí záchvat,začne sa mi hádzať o posteľ ..celý je flakaty,..neviem ako ho odstaviť,chcem aby mal hlavne šťastnú matku,ktorá si užíva syna:( prešla som si IVF,čiže som si pichala injekcie,bola to dlhá cesta za ním ale toto som nechcela,aby som takto dopadla,aby mal z matky trosku :(

ivka21
19. máj 2021

@tinus89 no to som ešte nepočula že nevoľnosti z dojčenia, trvalá by som na riadnom vysetreni. Začni mu dávať vodičku mne sa osvedčila fľaška z lucky so sosatkom.ked nechce tak mu dávaj potraviny s vodou výživa, polievky, hrozno, paradajky tiež mi nechcel nič piť. Tiež nechcel sunar ani mlieko tak mu dávam jogurty a veci co sú s vápnikom. Odstavís ho že zruš najprv jedno kojenie potom ďalšie. V noci už musí vydržať bez mliečka. Drzim palce na nevoľnosti skus este magnézium magnosol.

heidy222
19. máj 2021

Ja som nemsla nevolnost Ale strasne som schudla napriek vela Kaloriam a stale som Bola Chora. Mala mala skoro rok akurat, tiez flasu, cumel, vodu Ani za nic. aj z inych dovodov si ju zobrala Moja mama na tyzden a tak sme skoncili s dojcenim. Mama za nou behala stale s poharikom, davala jej polievku, Jogurt ovocie atd. Po tyzdmi som Este stale mala mlieko ale mala Uz bola onaucena. Z druhym dietatom som Uz chodila do prace vtedy, maly by chcel 5 krat za noc dojcenie, inak sa nevedel ukludnit. manzel bol doma takze stuple do usi v noci a musel on k malemu vstavat. Takze ja odporucam na drasticky, odist a nechat babke/manzelovi.

tinus89
autor
19. máj 2021

@ivka21 ja mám všetky možné vyšetrenia čo sa týka žalúdka, manžel je lekár takže mi všetko vybavil v nemocnici...bohuzial su vraj také prípady, ale málinko..
mne nechce ani jogurty jesť, najskôr aj jedol ale po týždni mi prestal,dá si dve lyžičky a odťahuje mi ruku..jedine lucinu a mliečne polievky...a večer mliečnu kašu,masielko...len či je to dosť..vraj doktorka hovorí áno ale keď je také malé porcie a normálne dieťa vypije denne x ml um..v noci sa budí v horších prípadoch 10x za noc, len sa zobudí so zatvorenými očkami hľadá prso,ustocka otvorené jak taký vtáčik :( A to večer mi zje jedine krupicnu kašu...a keď nedám spustí plač...vodičku pije s o sosatkom, skúšala som aj v noci,napije sa ale proste potom stále to prso hľadá a plače až keď mu ho dam zaspí...magnosol mám..a skúšala som aj postupne ho odstaviť, aby to nebolo také drastické, ale on ked si vezme to hlavičky že chce prso,môžme sa pokúšať akokoľvek ho zabavat,celá rodina,proste si ide svoje..:(.

tinus89
autor
19. máj 2021

@heidy222 presne aj my to máme doma...v noci inak sa nevie ukľudniť len na prsi...a aj za hocijakú hlúposť,ako obliekanie začne plakať, zoberiem si ho na ruky a začne mi hladkať prsia a pozerať na ne a plač ešte väčší...lebo sa potrebuje ukľudniť,lebo nemá cumlík...vyskúšala som asi 15 druhov a značiek všetky mi vypluval...mne pil UM aj v pôrodnici som ho prikrmovala aj do jeho 5 mesiacov úplne v pohode pil z fľašky...zrazu z jedného dňa na druhý úplne sek a fľašu nechcel ani za nič...doktorka vraj kvôli zubkom ale neviem...budem musieť ho dať tiež rodičom,,,,a ako si to zvládla nemyslieť,že plače a ako je na Tom? Lebo mne pri predstave ako až hýka od plaču keď tam nebudem trhá srdce :(

almia
19. máj 2021

no ja mam opacny problem.. mam tiez 10mesacne babatko len dojcene.. ale tak mne chuti papat.. a jem vsetko a priberam akurat z toho dojcenia.. a co hl. ze babo spokojne ved to potom zhodim snad.. a ked nie co uz svet sa nezruti.. a ty hl. daj babatku co chce ten cicek v noci mu urcite daj presne viem o com hovoris maly moj tiez v noci hlada otvara pusinku a hlada cicu.. tiez som skusala uz mlieko z flasky nech pije- lebo to dojcenie je tak trochu otrava..ale na druhej strane je to krasne ked tak cucka... boze uzivaja si to .. a spamataj sa a jedz ked si taka chuda ... si uzivaj zivot a dieta.. v com mas vlastne problem? dietatko dojci pokial sa da...

almia
19. máj 2021

podla mna sa musis ty dat dokopy.. a nie skusat vsetko mozne.. vsetky mozne alternativy len skusas.. ako sa zbavit dojcenia ale preco? len to ze si chuda? boze tak jedz ber vitaminy mas manzela dr.. nech ti pomoze v tebe je problem ... !! nie v dietati to len potrebuje spokojnu a stastnu maminu a cicky - v ktorych je jeho pokrm.. nevymyslaj uz tolko a ries seba svoj problem ...

almia
19. máj 2021

moj tiez nechce cumlik ani flasku to dojcene deti nechcu.. moj sa nepotrebuje ukludnovat ani pocas dna.. asi 5krat denne ho dojcim v noci asi 1krat.. a papa vsetko krasne je to papkac :d krasny zdravy spokojny.. tak jediny problem je v tebe !!

heidy222
19. máj 2021

@tinus89 budes prekvapena, ako malo Bude Plakat Ked vie Mama Tam nie je a nic tym nedosiahne. Vsak pomojka si ho aj tatino/ babka cize neni nechane same.

dominikamacakova
19. máj 2021

Hlavne sa poraď s pediatrom čo máš robiť. Ja som otehotnela keď mala moja 7 mesiacov a klesla mi strašne tvorba mlieka. Ona mala ten cicik iba na ukľudnenie a doktor povedal, že keď nechce umelé mlieko tak jej mám dávať veľa mliečnych výrobkov, alebo to umelé zo začiatku ocukriť kým si zvykne. Materské je extra sladké. No tak nejako sme prežili aj bez UM a malá priberá pekne a je zdravá. Nič jej nechýba. Je ťažké prestať dojčiť, ale nejak by som sa na "zázračné" umelé mlieko nedržala. Dojčiť som neprestala, ale toho mlieka má fakt málo 🤔

tinus89
autor
19. máj 2021

@almia ja keby som mala o tých 10 kg viacej tak mne to nevadí...nechápem čo útočis hneď...mne chutí jesť...len keď si dám niečo, tak mi je ešte horsie,ale načo to vysvetľovať niekomu kto to nezazil..vieš si predstaviť starať sa o dieťa keď ťa vkuse napína na vracanie? Chod na prechádzku s malým,keď vydávas dávivé zvuky ako sa budeš cítiť v spolocnosti..Ty buď rada,že si ok...áno vadí mi to že som chudá,lebo malý ma 9kg a je to záťaž na telo...ja nemám mať prečo výčitky,že ho chcem prestať kojit, myslíš,že aké živiny má v Tom mlieku? Veď to musí mať len vodu...a ano manžel mi pomohol ako sa len dalo, ..ale sám už hovorí,že jediná cesta je prestať dojčiť...gynekológ a gastroenterológ mi chceli zastaviť laktaciu liekmi už pred pol rokom, ale som odmietla kvôli malému...tak poprosím neodsudzovat..dakujem

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinus89
autor
19. máj 2021

@dominikamacakova pediatricka mi povedala,že keď bude hladný,dá si aj umelé mlieko...že to nevadi,aj keď nebude piť,stačia mliečne výrobky...áno aj to som skúšala ho osladiť prírodným sladidlom,ja som asi už všetko vyskúšala🙂 aj prsia s octom a on ako taký fajnšmeker ani si to nevšimol🙂veď to,mne je to tak ľúto prestať dojčiť, keď sa tak pozerá na mňa s tými očkami,keď si bol sebe pritulim..je mi z toho smutno

heidy222
19. máj 2021

@tinus89 ja som prvy krat dala normalne granko do UM, tak ho vypila, potom sme zuby umyli. Na druhy den som dala memej granka, za Par dmi Uz ziadne. Nic sa nestalo, zuby ma bez kazu