Ako pomôcť boľavým prsiam pri odstavovaní dojčenia?

denisamko34
3. jan 2014

Ahojte maminky.Moja mala ma uz 1.5roka a rozhodli sme sa odstavit od dojcenia.Zacala ma kusat a uz nechcela ani sat tak som to skoncila.Je to uz druhy den a mne sa mlieko stale tvori a velmi ma z toho bolia prsia.Neviete mi niektora poradit ako mam zastavit tvorbu mlieka?Odsavat nechcem lebo to asi nepomoze.Nerada by som dostala nejaky zapal.Mali ste podobne problemy pri ukonceni dojcenia alebo sa mlieko stratilo same?Vdaka za rady.

emkab
3. jan 2014

Ahoj, odsat treba troska, aby sa prsiam ulavilo, ale nie vela, aby si telo nemyslelo, ze treba "dovyrabat" dalsie, kedze je "dopyt". Skus caj z maty, salvia ma tusim tiez stahujuci ucinok...keby nieco, tak si najdi kontakt na laktacnu poradkynu na nete a ona ti poradi aj po telefone...

michaela80
3. jan 2014

Odsavaj pokial sa ti neulavi ja som tak pred rokom odstavila 2,5 rocnu..a asi este dva tyzdne som po trosku odsavala..a kup si homeo na zastavanie laktacie

myya
3. jan 2014

ahoj na zastavenie mlieka sú lieky. A na bolest pri plných prsiach som si vždy dala velmi teplú sprchu a hlavne na prsia a trocha ich pomasíruj a mlieko ti samé vytečie.

ifkael
3. jan 2014

Odsavat do ulavy- nie moc, malo pit, salvia je dobra z byliniek.

didi19
3. jan 2014

Ja som také problémy nemala ale kamarátky áno.

Na bolavé prsia čo nám pripomínali aj v pôrodnici (ked tak na potom) pomáha jednoznačne masáž-nech sa polovička prošku posnaží 😀 😀 😀 a pomasíruje ťi ich , neviem či treba odsávať -podla mňa to podporuje tvorbu mlieka a to ked sa neodsaje a nebudeš kojiť sa proste stratí ,ale ked nebudeš kojiť ani odsávať dáš si zábaly na prsia keby si cítila že sú velmi horúce aby si nedostala zápal a masáž kolko krát za deň to uznáš za vhodné.

Naozaj pomáha na tvrde a bolavé psia

mariannan
3. jan 2014

Zviazat na pevno prsniky...mne radili neodsavat,malo pit,daj si nieco od bolesti...ja som "trpela" asi 3-4 dni,potom to preslo a pomaly sa mliecko v prsnikoch zacalo vstrebavat...

mimikas
3. jan 2014

Salviovy caj, odsavat len tak aby ta neboleli, stale menej a menej a sprchovat teplou vodou aby sa prsia uvolnili, o tyzden budes v pohode 🙂

miku1
3. jan 2014

Kúp si v lekárni homeopatiká Ricinus communis 30CH. Stoja nejakých pár eur a mne osobne pri odstavení pri prvej dcérke pomohli za nejaké 3 dni.

anita26
3. jan 2014

odstriekaj si iba trochu, aby poľavila bolesť - mne na to stačilo odstriekať len cca 10-20 ml, a ako už hore písali baby, menej tekutín a stiahnuť prsia.. ja som na to použila elastický obväz, dobre sa s ním robí, netlačí pri stiahnutí

saska.t
3. jan 2014

odsavat do ulavy,pit mätovy a salviovy caj, kapustny list pozmoleny v ruke a dat do podprsenky- zabrani zapalu s tymto postupom mas za 4-5 dni pokoj..

alena0305
3. jan 2014

Aspoň tri dni málo piť. Odsať iba ak sú moc naliate. Ja som si masírovala - keď sa mi robili také hrčky a večer pri telke chladný obklad - ten gélový vankúšik ale pomáhajú aj chladné vínové obklady, príp. trochu stiahnuť prsia.

cottoncandy
3. jan 2014

hádam všetko tu už baby napísali - tiež sa prikláňam buď k spomínanému homeopatiku alebo šalviovému či mätovému čaju a mne lekárka odporúčala aj zviazať prsia obväzom, odsávať minimálne, radšej rozmasírovať teplou sprchou, piť vodu menej, po dúškoch

klh013
4. jan 2014

Ahoj, keď chceš zastaviť tvorbu mlieka tak si moc neodsavaj,ale skôr povytláčaj čo sa dá aj ked to bolí,lebo ked odsávaš tak tým "ťahaním" si telo myslí že má tvoriť ďalšie mlieko a ako už tu spominali baby skus menej piť a jesť riedke jedlá (polievky kaše...) a ak by ťa moc boleli prsia alebo si ich mala tvrdé skús teplú vodu alebo teplé obklady. Mne to dosť pomohlo mlieko sa mi prestalo tvoriť do 5 dní. Držim palce 🙂

azbestica
5. jan 2014

presne aj ja teraz nekojim 2. den..pijem salviovy caj vraj to pomaha, jem homeopatika ricinus comunis 30 ch na zastavenie tvorby mlieka, ale mala som ich zacat asi jest skor jak som prestala kojit a samozrejme odstrekavam lebo by som to nevydrzala
a aj tak ma prsia bolia
mna skor napada otazka kolko odsavat aby sa mlieko uz netvorilo, ale aby sa prsniky nezapalili