Ako podporiť dojčenie týždeň po sekcii?

16. jún 2021

Čaute mamičky som. Týždne po sekcii jeden prsník naliaty a druhý bol ale od včera je úplne mäkký, mlieko strieka len trosku a ta druha je väčšia, nalita, bradavka väčšia a ta druha sa zmenšila od kedy sme doma, čo mám robiť a ako podporiť aby sa rozbehlo to... Aby som. Mohla plne dojčiť... Som z toho zúfalá... Prsia predtým som mala úplne rovnaké a teraz to vyzerá hrozne

margaretka1990
16. jún 2021

Ked je plne prsko tak si babatko ako keby necuclo dost a mliecko sa nahromadilo. Ale ajv makkom prse je mlieka dost, neznamena ze ked je makke je prázdne. Prikladaj na to plnsie, potom striedaj, upravi sa to

autor
16. jún 2021

@margaretka1990 ďakujem. A co mam. Ešte jest na podporu, pijem. Dosť vody aj mlieka, som prvorodicka a nechcela by som. Stratiť mlieko... Dosť mi mala. Kaka z mlieka... V každej pliebke mame žltu mlacku

marhel
16. jún 2021

Hlavne je piť dostatok tekutín (mlieko je potravina, čiže s mliekom opatrne, bábo môže i bruško bolieť, ak budeš piť veľa mlieka) a veľa prikladať. Aj na plný prsník, aby sa ti uvoľnil a nezapálil, ale i na to prázdnejšie, aby ti nepoklesla tvorba mlieka, hlavne pravidelne striedaj, ono tá tvorba sa potom ustáli. Ja napr. striedam jedno kojenie jeden prsník, druhé kojenie druhý prsník a tak dokola....

autor
17. jún 2021

@marhel ďakujem a ty ich máš mäkká oba ci to maju byť kus take pevné...?

marhel
17. jún 2021

Tak pevne su hlavne vtedy, ked je vela mlieka, cerstvo po dopiti mliecka je prsnik makky, cize zvycajne jeden je tvrdsi, druhy makksi. Velmi tvrde nie je dobre, lebo v takom sa moze kedykolvek vytvorit zapal, preto treba dosledne striedat, obzvlast na zaciatku dojcenia (myslim, kym je babo male). A je normalne, ze v jednom sa tvori viac mliecka, v druho menej.