Ako odučiť od nočného dojčenia?

1. jan 2023

Prosím o radu, už som zúfalá.
Mám 13 mesačné dieťa, ktoré sa ešte dojčí. Cez deň je to v poriadku. Ale v noci je to neúnosné. Bol zvyknutý zaspávať na prsníku, pocecal si, otočil sa a spal. Ale zrazu používa prsník ako dudlík, nespí inak, než s prsníkom v ústach. Keď už sa zdá, že naozaj spí a ja sa mu pokúsim prsník z úst vytiahnuť, okamžite je hore a plače. Ja som nespala už ani nepamätám. Takto už ďalej nevládzem, veď to je už príliš. Chápem prínosy dojčenia, ale toto ja už nezvládam, som vyčerpaná a unavená. Nosenie v nosiči nepomáha, ani dudlík, ani fľaša s mliekom, spustí ešte väčší plač. Som s ním sama a nemá mi kto pomôcť, preto som jediná, ktorá ho uspáva.

ls56
2. jan 2023

Maš dve možnosti:
1. Odstavíš úplne
2. Nebudeš synovi spajať dojčenie so spanim/uspavanim. To znamena- pred spanim ho nakoj v inej miestnosti- nie v ktorej spi. Potom čo sa presuniete do spalne mu už prsnik nedavaj. Bude plakať je to jasne ale zvladnete to. V noci ak sa zobudi tak 1-2x by som ponukla vodu-viac nie, aby si nezvykol na tu-po par nociach by som už ani vodu nedala. Ide o to, že pokial chceš seknuť s nočnym dojčenim nesmieš uspavať syna tam kde spi. Vzdy nakojit mimo miestnosť pred spanim. Ked bude plakat musis si najst sposob ako ho upokojit potrva to tri dni cca a uvedomi si ze mliecko v noci nebude.

ls56
2. jan 2023

*nesmies kojit syna tam kde spi

ceresna17
2. jan 2023

Ahoj ja som najskor odstavila cez den, potom v noci. Dve noci reval ako tur, odvtedy spi celu noc. Flasu odmietal.

essenceee
25. jan 2023

asi kde uplne odstaviš. Slebo skus pred spanim davat kašu, zasyti viac a bude lepšie spinkat