Ako odučiť 10 mesačné dieťa od prsníka v noci?

jarmilka1985
1. jan 2014

Ahojte kocky!!! Viem ze su tu podobne temy, ale v ziadnej som nenasla odpoved na moju otazku. Mam synceka ktoreho stale kojim...ma cez 10mes. Asi od 4teho mesiaca-zaciatku sa mi z 1-2 zobudeni zacal budit castejsie a to tak ze uz asi pol roka som v noci od 22-6h rana hore v priemere 4 krat. Je to moje druhe babo, dcerka sa zacala odstavovat pomalicky sama a bola kojena do takmer 7mesiacov. Ale k veci. Syncek je taky, ze ricidovtedy kym nedostane cicu v noci. Som z toho uz zufala skusala som rusckovanie, ale nie on proste chce mlieko!!! A aby nepobudil manzela i malu kedze spime vsetci v jendej miestnosti tak stale mu tu cicu dam. Chcela by som kojit dlho predlho este ale v noci tak ako prve 4mesiace a to 1-2 krat max. Sme sa smiali ze mu idu zuby preto zacal v noci pytat cicik viac krat a den pred piatym mesiacom sme mami uz prvy zub. Chapem ze to ho toboli ale mna tiez nakolko tolke vstavanie je na nervy. Niekedy len dam cicu a zaspim a zabudim sa na to ze ju ma v puse. A dycha potisku tak mu ju vytiahnem a ked toto zrobim posledne tyzdne tak rev neskutocny musim ju dat spat alebo prestriedam druhu. Mam pocit ze som nocny cumlik. Neviem ho naucit pit z flase cajik, dudu kuse a natahuje a z flase pije doslova tak ze kuse a ukazujem jak pako a on nic sa smeje kuse to vsade to strieka. :D Presla som uz na hrncek s pipetkou a to mu ide lepsie. Viem ze mala ked sa v noci zobudila a bola este kojena casto vzala cumlik dala si v polospanku do pusky a pospala este chvilku. A moj synator s tou dudou. Proste nechce a myslim zeby mi pomohla lebo by si prsia aspon v noci kus oddychli. Najhorsie je to ze on to ma v puse stale a ked sa prebudi a ja spim podudka si a je mu fajn a ja si ju po 2h vyberiem a citim ju kus...nastaste dodnes som ziaden cucflek inde nemala, aspon ze vie co ma cucat. 🙂 Ako ste to riesili vy? Zase plakat ho nechat nechcem... a veceru ma tuhu dam cicu a o 2-3h nez idem spat opat place a chce proste cicu. Vdaka za kazdu radu!!!

enat
1. jan 2014

Ajajaj, tak ťa chápem..... 🙂 Ja som tiež toto zažívala , čím starší bol, viac v noci chcel....nie naopak.
Proste som teraz na Vianoce kúpila fľašu, kt. ako jediná zabrala aj ostatným deťom, vyskúšali sme rôzne tvary cumlíkov, a to NUK, dierka je na podnebí, jemný silikón, a mliečko je jedno teplé a druhé vriace, zabalené v hrubej deke ...to vážne🙂
Ked sa zobudí, rýchlo šupnem fľašu, musí byť sýty, len vtedy sa nebudí....Nad ránom, dostane druhé mlieko , kt. má akurátnu teplotu....a SPí, konečne spí !
Viem, že kojenie je super, ale niekedy sa nedá takto fungovať, tak určite chvááálabohu, že si to zvládla doteraz !

nikakaros
1. jan 2014

Ahoj.moja ninockama 17 mesiacov a stale papa cicu.je to takycecok.aj ja som niekedy z nej strasne unavena.ale kedze spi so mnou v posteli cicu ma vzdy po ruke a ja mnohokrat ani neviemze si cicka.to zistim az rano ze na tej druhejmam skrabane.potrebuje ma totiz riadne vytrapit.je to skor o zvyku.jedneho casu hryzla ato bolona maslu.ja simyslim ze by si sa nemala pokusat o to aby v nocimenej cical.ked topotrebuje nechsicucka.nebuj babo nebude vecne.🙂 🙂 🙂

svetlusska
1. jan 2014

@jarmilka1985 ahoj my mame 19 mesiacov, v noci sa budime dost casto, urcite viac ako vy, ale spi s nami, dam prsnik a spi dalej a ja s nim, a bud sa odpoji sam alebo ja ked sa otacam..a som vyspata, nevravim ze do ruzova ale da sa to...u nas dudlik nikdy nefungoval na oblbnutie, a od roka ho nechcel vobec...ja osobne som leniva nato aby som v noci vstavala robit mlieko...

jarmilka1985
autor
17. feb 2014

@enat ahoj enat ja som kupila druhe cumliky z jemneho silikonu a len si to da do pusy hned aj vytiahne a hraje sa s nim, ukazujem mu a on nic, kuse ho...a z flasky pije stale len tak ze kuse dudu... JA uz neviem co na neho, ukazovala som, chvalila som, prosila...nic a v noci stale to iste cele mesiace aspo 3-4 krat hore...A najnovsie sa zobudim ze sme pri kojeni obaja zaspali, poviem si yes vytiahnem cicu - je nasata az to cukne akoby bola pod tlakom...prenasam do postielky a taky rev...neni ina sanca iba ho opat dat na cicu aby nezobudil zvysok rodiny a v momente ako ju ma...zavrie oci a dudinka si...Som z toho uz na nervy aj toto tu pisem s polozavretymi ocami...Aku flasu ste to nakoniec kupili? A cumlik prosim ta?

enat
17. feb 2014

@jarmilka1985 nám ani tá jemná baby luv nezabrala, až obyčajná Nuk, ktorá á dierku na podnebí .... skús, ja som neverila, že pije a pije....toľko šťastia som nezažila z obyčajnej veci....🙂 aj druhý syn teraz takto fičí a je kľud...

moni244
17. feb 2014

ahoj, ja mám 13 mesačnú a začalo sa to zlepšovať pred mesiacom, proste som jej nedala hneď ako sa zobudila, ale až v určitom intervale, najprv po 3 hodinách, potom po 4 až sme sa dopracovali za týždeň na 1 krát za noc, ale ja som mala výhodu, že som snúbenca vyhnala do druhej izby, proste sa zobudila a nedala som jej, len som jej povedala, že teraz nedostane, chvíľu si poplakala, potom si ľahla na mňa a zaspala. Teraz sa mi ju dokonca podarilo uspať bez prsa, keďže ona na ňom hlavne zaspávala a bola dosť ťažký mliekofil a to cumeľ ani flaša u nej nehrozí, jedine čaj cez klasickú slamku, včera v noci sa dokonca nezobudila ani raz