Ako odstaviť ročné dieťa, ktoré odmieta umelé mlieko?

katkaag
1. jan 2012

Poprosim Vas o rady, Vase skusenosti...Maly ma 12 mesiacov a chcem ho zacat postupne odstavovat a tak som skusila Nutrilon obycajny aj bananovy nakolko maly ma rad babanovu chut, ale bezuspesne...Vobec mu to mlieko nechuti, odmieta flasku aj ked mu ju ponuknem niekolkokrat a myslmi, ze s inym umelym mliekom to bude to iste a kravske mlieko mu este nechcem davat...tak rozmyslam, ako ho postupne odstavit....??

jespera
1. jan 2012

ahoj, flasa - ani caj - nic? aky mas cumel na flasi?

soldi
1. jan 2012

no, vsak mu nemusis silou mocou davat mlieko. prave som zakladala podobnu otazku, tak pozri sem https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/cim-nahradit-materske-mlieko-ked-nechcem-davat-umele/

martina_uk
1. jan 2012

Našej malej chuti len sunar complex 3, je taký nasladli. Jedine cumle na fľaši chce nuk tvarované silokon ale nie na tie tucne flase ale na sklenene. Mame strašne veľa fliaš: avent,tommee tippee, a neviem co všetko ale po kojeni chcela iba ten NUK. Prestali sme kojit pred mesiacom ked mala rok. Každé babo je iné a kým som prišla nato ktorú fľašu chce tak mi to dalo prace. Ale aj tak to trvalo dlho kým vypila to mlieko naozaj s chuťou. Najprv ani sunar nechcela, asi týždeň ho len ochutnavala.

lutia
1. jan 2012

ja by som tiež odporučila zmeniť cumel na flaši 🙂 tak ako to funguje na dudkách tak to možno funguje aj na flašiach 🙂) alebo možno by som skúsila klasiku - sunar alebo ešte francúzske mlieko

lili777
1. jan 2012

Ja som mala podobný problém. Lekárka ma upozornila na to, že kým je malá kojená, je pravdepodobné, že UM bude odmietať. A tak aj bolo. Čiže postupne to nešlo. Musela som ju odstaviť a po dvoch - troch dňoch pila z fľaše o dušu🙂 predtým len cucla a čakala, kedy dostane to "svoje" mliečko. Takže podľa mojej skúsenosti sa môže rozpapať až po úplnom odstavení. Mne dokonca kým bola kojená nechcela jogruty, kaše. Aj to začala papať, keď sme dokojili.

matinka87
1. jan 2012

Ja som tiez mala tento problem...zacala som ju pomaly odstavovat najskor cez den a davala som jej vela mliecnych vyrobkov. Mlieko mi odmietala akekolvek dokonca ked som si odstirekala do flase tak ani take nechcela iba cecik...no pomaly si zvykla to chce trpezlivost a nedavno sme presli na uplne odstavenie teda aj v noci bo mi byvala aj 14krat za noc hore kvoli cecku.Ako ju nekojim spi 11hodin v noci...mlieko stale nechce nijake no zacala som jej davat krabickove so slamkov antiviro vanilkove a to vypije 🙂 skus mu dat zo slamky aspon kym si zvykne na chut...vela trpezlivosti prajem 😉

carodejnica
1. jan 2012

Ahoj, aj ja som ako aj ty chcela postupne odstavovať v roku, ale dopadlo to tak, že dcéra má 2,5 a je stále dojčená. 😵 Možno sa aj ty nájdeš v tomto článku http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/20/dlhodo... - a ak nie, tak ti tu isto niekto poradí nejaké finty. 😎 Ja som to vzdala, pevne verím, že do puberty ju to prejde aj samú... 😀 😀

bambola
1. jan 2012

ja som odstavila ked mala 15 mesiacov (presne 😅) zo dna na den a UM nedostava ziadne. z flase nikdy nepila (iba odstriekane MM ked mala 2-3 mesiace, potom uz nie) a cumel nikdy nemala. Pila uz plnotucne mlieko ale moc jej nechuti, cize pije iba cistu vodu, papa jogurty (denne) a na veceru ma mliecnu kasu. Pokial papa dostatok mliecnych vyrobkov netreba davat UM. Mimochodom UM od 3 vyssie je uz len obycajne susene mlieko 😉

raffaella
1. jan 2012

ja som v dcerkinych asi 8 mesiacoch nahradila obcas moje mliecko Sunarom (po tom chnapla hned), lebo ked som isla niekam z domu, uz som nemala chut odstriekavat. V roku sa odstavila sama a presli sme na HIPP, lebo je to v bio kvalitke. Moja chce byt len z jedneho typu cumlikov, ziadne extra tvarovane,a le take normalne. Najskor sme mali Mothercare, teraz uz dlho ficime na MAM, da sa kupit v DM Drogerie za rozumnu cenu.
@bambola - nie je to celkom tak, ze je to obycajne susene mlieko 😉 Je pravda, ze je to z klasickeho kravskeho mlieka, ale je tam redukovana BKM, aby nesposobovala zataz na oblicky a takisto obsahuje ovela viac vitaminov, mineralov, prip. aj probiotika, omega kyseliny a vselico. Moja malicka bola pred casom nepekne chora, tyzden nejedla, nastastie sa dozadovala mlieka 4x denne, to nas zachranilo pred dehydrataciou a aj v lekarni mi povedali, ze pokial papa aspon umelu vyzivu tak sa nemusim bat. A pravdu mas, ze pokial papa dostatok inych mliecnych vyrobkov, tak to staci, netreba zbytocne mlieka. Moja mala je mliecny kral, okrem pol litra Hipp mliecka spraska aj kakavko, tak snad my to zase neprehaname 😀

abbie
2. jan 2012

rocnemu dietatu uz netreba cumel, skus skor flasu, z ktorej srka, alebo slamku 😉
kravske mlieko by som ani ja nedavala cisto na pitie, len do jedal...

zuzanaadam
2. jan 2012

ahojky skus tie výživy čo sú pre deti moj malý sa na to celkom chytil a určite by som skusila zmenit flasu a cumel myslim na flaši

happy8051
2. jan 2012

odporucam ti flasku Tomee Tpee ta ma cumlik a styl sania ako bradavka prsnika.

teada
2. jan 2012

ja som tiez musela odstavit 10 mesacne koli dalsiemu tehotenstvu, takze som to musela urobit dost razne.jednoducho som mu dala na vecer sunar, lebo nutrilon, len privonal a uz vyplluval a priznam sa, ked som si cuchla, teiz som skoro odpadla🙂...prvy vecer nevypil nic, velmi mi ho bolo luto, velmi plakal ale inak som nemohla.rano bolo to iste, no vypil asi 50..malicko ale aspon cosi..vecerteiz nechcel ale asi uz 100 , potom dalsie rano opat protestoval, no na treti vecer uz zacal pekne piit, len ty potrebujes pevne nervy...a bolo by dobre, keby mu daval z flasky otecko to mliecko, lebo teba citi.na mna sa pozeral,plakal, volal mama mama, bolo to hrozne , no ja som inak nemohla a kebyze nie som tehotna, tak by som mu ustupila pod jeho vplyvom..tak bud silna, alebo ho este dojci 😉