Ako odstaviť posledné večerné kojenie?

pimpulienka
16. mar 2012

Dcerku som 18 mesiacov kojila, bez skušania UM. Od 18 mesiaca som.postupne odstavila ranne kojenie a prešla na Nutrilon.Nevypije ho veľa asi tak 150, maximum 200 ml.. To sa nam uplne podarilo behom 2 tyždňov.Teraz po dvoch mesiacoch od ranneho odstavenia (dcerka ma 20,5 mesiaca) skušame postupne (tyždeň) večerné dosť neuspešne.Už keď ho vidi začne protestovať a pyta prsnik odstrkuje fľašu..Tak ju nakojim a niekedy ešte cucne aj z fľašky ale to asi tak 50 ml..Ako teda postupovať ďalej v takomto pripade? Mam pocit,že sa citi akoby ohrozena s ukončenim ( veď detičky veľmi dobre vycitia) a teraz ma "nepusti". Vďaka.

renatka100
18. mar 2012

Načo chceš dávať v tomto veku um? Je to zbytočne daj radšej nejakú celozrnnu kasu to je určite zdravšie ako umeliny.

cicimon
18. mar 2012

skus jej dat mlieko do pohara a nech pije napr zo slamky, moja bola kojena 19mes, UM pije dost malo ale pije to z pohara so slamkou, flasu s cumlom nemala nikdy a aj ked sme skusili nevedela z toho pit. tak jej to dat pit normalne po sediacky, potom klasicky ritual pred spanim - zuby a pod a sup do postielky,
ak nie je naucena zaspavat sama, tak aj to moze byt problem, tak bud lezat pri nej alebo nech skusa sama..
odstavit treba rychlo a najst iny sposob ako pit mlieko