Ako odstaviť dieťa od prsníka?

lenoci88
31. mar 2014

Ahojte volám sa Lenka a som tu nová, práve som sa registrovala len koli vašej pomoci, potrebujem vedieť niekoľko názorov ...?
Mam rok a troj mesačnú dcérku ktorú stále kojím, to by nebol ten zlý dovod prečo som tu ale preto lebo je skoro by sa dalo povedat a len v noci závisla na prsniku, takže som sa ešte stále dobre nevyspala, poradte mi ako ju mam pomaličky odstaviť od prsníka a či jej mam skúsit dávat mliečko na fľašku na noc pred spaním?????
Prosím pomôžte mi

lenkakrcahova
31. mar 2014

Ahoj Lenka.A cez deň ako papá??Ak zje pomaly všetko a nevyžaduje len tvoje mliečko,tak nočné odvykanie bude v pohode..No ak si samozrejme odmyslíme plač 😉..Ale ak cez deň pije veľa mlieka,treba najprv skracovať denné kojenie.Sú tu aj maminy,ktoré prestali naraz kojiť (jednoducho cicu nedali),ale to je u každej z nás iné..A ak chceš začať s fľaškou,tak do nej najprv daj svoje mliečko,aby sa dcérka naučila z fľašky piť..A potom skús ak chceš umelé mlieko..Ja osobne som mala ročného syna,ktorý pil rovno z hrnčeka,fľašky sme vynechali..A z kojenia sme prešli na kravské mlieko,my sme umelé nepotrebovali..Ak dačo nechápeš,rada pomôžem 🙂

xxxxxnnnnn
31. mar 2014

.

milan_branik
31. mar 2014

stale tie iste problemy a stale tie iste riesenia......... citron 😉 😉 😉 😉

andaluzia
31. mar 2014

Ja som to "vyriesila" tak, ze dieta spalo so mnou v posteli, takze ma to az tak nerusilo pri spani. Nakoniec sa sam prestal dozadovat v noci prsnika tak vo veku 2 rokov. Ak si dobre pamatam. Islo to postupne ani som si nevismla, ze kedy presne. Obcas ho to este napadlo. Ale postupne coraz menej a menej.

danmed
31. mar 2014

prirodzene odstavenie nastava okolo 2,5 roka a ako posledne prave vecerne a nocne, netrapila by som sa snazenim ju odstavit, ale uzivala si to, je skvele, ze sa dojcite, najdite si tu skupinu o dojceni a samozrejme davam do pozornosti aj stranku mamila

luba41
31. mar 2014
enya00
31. mar 2014

ako baby ona sa pyta ako oducit od nocneho kojenia,nie nazory,ze sa ma na to vykaslat a zasa odporucania na vsevediacu mamilu...ako fakt je pekne ze zena koji(aj ja kojim,aj prveho som kojila) no nie kazda zvlada to co ina...ako keby bola zla mata ze chce prestat kojit ☹ ked nechce kojit v noci rocne dieta,nech nekoji nic sa im nestane....a teraz k tebe 🙂 - Moj mal asi tolko co tvoja ked som prestala kojit kvoli rizik.tehu a on bol teda riadny zavislak 🙂 skus ponuknut vodu,al.cajik,mlieko....postupne znizovat pocet kojeni,v noci nech ju skusi uspat,alebo spat snou manzel,nenosit vystrihy nech nevidi didku,popripade obviazat ich,povedat,ze mas bobo ...ono je toho dost...zavisi od malej ako to zvladne mojmu to trvalo 3dni