Ako odstavím dieťa od kojenia?

sarahh28
30. mar 2015

Zdravým mám veľký problém môj malý ma 2,6roka a neviem už od jeho 1. roka nájsť nič ako ho odstaviť.Problém je že chce mlieko 3 krát za dň keby bolo podla neho tak stále. Ide nám to celej rodinena nervy pretože napr. situácia: Veceráme alebo obedujeme dieta pride a okamzite ide za mnou a liepe sa na mna ze chce mlieko... Nedovolim mu to vrieska. Napr. Zobudi sa v aute a nepil poobede a vyzaduje to odo mna tak vrieska aj hodinu v kuse... Pokial mu nezapnem rozpravku a nezoberiem von je schopny revat aj dlhsie. V noci zaspavanie - nedokaze inak len na prsniku.... V noci sa budi a tiez pije rano to iste. Ak s nim bojujem nevyspim sa vôbec. SOm z toho tak na nervy ze potom na neho kricim a vela krat dosiahne svoje lebo uz na to nemam energiu hlavne rano a v noci....Je takmer nemozne si s nim citat knihu atd... lebo ked som v jeho blizkosti siaha mi stale do vystihu a chce len cucat..... Je to strasna zavislost... Od malicka aj v nemocnici nezaspal bez cuckania.... A to pokracujej dodnes. Ked s nim spí manzel tak strsne narie ze mama, mama! Manzel vravi sekni s tým ale ja nechcem nárazovo seknúť myslela som postupne ale neviem ako. Som bezradna.... Poobede pri zaspavaní pokial nie sme na cestach tiez pije mlieko...Pije 3 krat za den a vecer casto nechce vecerat lebo vie ze ho caka mlieko. Este nerozprava len par slov povie. Mysli, ze mi casto rozumie ze ma to hneva, ale on je na to tak zavysli... MôZEM LEN povedat ze nie je skoro vôbec chory to je ta vyhoda kojenia ma dobru imunitu. Prosim o radu
dakujem

sissy27
30. mar 2015

@sarahh28 čo lieky na zastavenie laktácie?

denuss
30. mar 2015

Ja byt na tvojom mieste, asi by som s tym fakt sekla...prelepila bradavky a jednoducho uz nie je alebo ta to boli a nemoze uz pit...ja som musela prestat kojit kvoli tehu..teda neviem ci musela, ale velmi ma pri kojeni bolievalo podbrusko a vyplasili ma, ze mozem potratit, tak som sa rozhodla, ze to nebudem riskovat a zo dna na den som prestala s dennym kojenim a po troch dnoch aj s nocnym..po tyzdni si uz ani neskusila pytat a tiez to bola riadna zavislacka, ale 16mesacna, takze kratsia zavislost🙂plac bol kruty ale netrval dlho a od unavy zaspala aj bez mlieka.inac tiez nikdy nezaspala inac ako na prsniku (okrem kocika)a par dni som bojovala s hrcami v prsiach a dost to bolelo, ale zapal som nemala nastastie..

mmmj
30. mar 2015

Ak to nie je nutne, ja by som ho este neodstavovala. Mozno to potrva par mesiacov a bude to lepsie a bude sa dat odstavit. Ale ak si rozhodnuta, tak radsej postupne ako s tym seknut, aspon ja si myslim...Kazdopadne drzim palce.

pribinak
30. mar 2015

Chod na predlzeny vikend mimo dom, uz to viacere baby urobili a podarilo sa ;) ocko a babka jedno batola spolu zvladnu

evening_star
30. mar 2015

Vysvetli mu v jeho reči, prečo to chceš urobiť, a čo sa bude diať, aby bol pripravený. Prvý deň mu daj ráno a večer, druhý deň len večer pred spaním, tretí deň už nič. Môžeš mu to aj nakresliť na obrázku: Na prvom papieri bude slničko aj mesiačik, to bude znamenať, že dostane cicik ráno aj pre spaním. Na druhom papieri bude len mesiačik, takže cici bude len večer. A tretí papier bude prázdny. Neboj sa, zvládne to, a zvládneš to aj ty. Musíš byť len konzistentná a keď sa to rozhodneš urobiť, nevracaj sa späť.

rokkisu
30. mar 2015

to,ze nie je chory je vyhoda,ale uvidis,ked zacne chodit do skolky. a co sa tyka kojenia tak pdstavit hned a zaraz. vrieskat bude tri dni...mozno tyzden,ale ked bude vidiet,ze nema sancu,zvykne si. funguje to nielen s kojenim,ale i s inymi vecami.samozrejme,ze sa mu to pacit nebude,ale ina cesta podla mna nie je. DETI ROBIA LEN TO CO ICH MY NAUCIME. drzim palce

misaelka
30. mar 2015

v prvom rade si to pories v hlave sama so sebou...2 rocne dieta uz kojenie nepotrebuje-moj nazor. 🙂

dadda
30. mar 2015

ja som tiez chcela odstavit malu a spociatku to neslo, no potom som ostala chora a musela som brat ATB, tak mi bolo jednoduchsie jej povedat, ze mliecko uz nie je, ze nemoze uz pit, poplakala asi 2 minuty a odvtedy uz pit nechce, odstavili sme sa v 20mesiacoch, ale ked zaspava musi mi dat ruku do podprsenky inak nezaspi, aj cez den niekedy dava, to je uz dost otravne a podla mna nevhodne, hlavne ked mame navstevu alebo niekde sme, ale oducime sa.
ja som sa s nou hlavne vela rozpravala o tom, myslim si, ze deti chapu, aj ked su malinke a este nerozpravaju, ver mu, vysvetli mu to a mozno skus povedat, ze ta to boli alebo nieco take
drzim prsty

maslenka47
30. mar 2015

@sarahh28 to dieta ti proste skace po hlave a ty sa nechas. Uz je nauceny, ze vresk funguje na vsetko, a evidentne sa to naucil dobre. Aby sa jedno 2.5 rocne dieta capalo v jednom kuse matke po prsiach aj ked to je nevhodne a nechapalo, ze "moze" napr len rano a vecer, alebo ze teraz sa neda, dostane neskor... Ako sama pises, ten vresk sa tyka aj inych situacii, nie len odmietnuteho kojenia. Prepac, to nie je zavislost, to je "vychova".

peneloppe
30. mar 2015

Tak to uz je dost velky, to je dost tazke. Mojho som odstavila ked mal asi 18 mesiacov, tiez sa mi to zdalo ze to bude nemozne, lebo som sa snazila uz od roka ale sunar mu nechutil vobec, takze to bolo tazke. Nakoniec sa mi to podarilo ked sme isli na navstevu k nasim na tyzden a tam mu mama ponukla cajik, nejako ho rozptylila, odtiahla pozornost od kojenia, stale priskocila s flaskou a naucil sa hned.
To sa inak odporuca aj pri oducani od cumlika ze najlepsie je robit taketo zasadne zmeny mimo domu, ked dieta ma celkovo inu rutinu, skor si na zmenu zvykne. Takze ked mate moznost niekam ist, k rodicom alebo pockat do dovolenky a skusit tam. Vela stastia!

domak2
30. mar 2015

Ja tiez este moju dojcim a planujem odstavit velmi pomalicky, ale zas mame svoje pravidla. V spolocnosti mi tricko netaha ani nic podobne a ked mi to nevyhovuje tak nedostane. Niekedy sa veru hodi o zem, ale to aj preto, ze sa jej zlomi voskovka, takze to nejako vyrazne neriesim 😀

peneloppe
30. mar 2015

Este ma napadla taka vec, ze ked dietatu tak velmi chute materinske mliecko tak si odsaj mliecko a daj mu ho vo flasi. Nech sa najprv oduci od prsnika.

simsalabim
30. mar 2015

Kamoska odstavila tak ze tvrdila, ze ma bobo a mliecko sa pokazilo. Bradavky prelepila naplastou, na bradavky natrela tusim gafrovu mast. Alebo rybaciu...Bobo ukazala, nechala ochutnat - nechutilo. Niekolko dni bobo kontrolovali, a nakoniec sa tak oducili. Tiez to bol sialeny zavislak, doslova ju vyzliekal ba verejnosti a bol aj velky, tak to posobilo skoro ako 5 rocne dieta. Inak tuto metodu som pocula vo viacerych obmenach, dokonca s horcicou a anglickou drozdovou natierkou Marmite 😝

adusska1209
30. mar 2015

Aj ja este dojcim syna ma 2.roky.este pockam kym mu vyjdu posledne stolicky a koncim.dceru som dojcila 2.4. r.ked jej vysli vsetky zubky tak som ju odstavila.postupne som jej znizovala pocet dojceni a nakoniec som ju krasne odstavila mlieko mi pekne odislo same.no ani jedno dieta mi nerobilo taky cirkus.ked sa maly cape po mne tak ho upozornim a da si povedat. 🙂.dojcim ho len pred spanim po obede.a samozrejme v noci.pocas dna Nie.deti mam zdrave.ATB nepoznaju.Ak ta uz velmi vycerpava tak ho odstav no postupne aby to nebol sok pre nho ak je taky zavisli.prajem pevne nervy! 🙂

malabiba
30. mar 2015

@sarahh28 no chvíľu to vrieskanie asi musíš pretrpieť....známa to riešila tak, že malému povedala, že už sa nedá, že prsník sa pokazil 🙂 malý zostal smutný, doniesol náradie ako tato kladivo, šróbovák...opravoval a nič, pokazené....nakoniec sa síce smutný, po pár neúspešných pokusoch, zmieril 🙂

timea7
30. mar 2015

@sarahh28 tiež sa prikláňam k tomu - ísť na pár dní preč, prežije to. On ťa vyslovene vydiera, to už nie je potreba piť materské mlieko, ale robiť si s tebou to,čo on chce, ani sa to nedivím, že si vyčerpaná a zúfalá. A po pár týždňoch po odstavení sa snaž nastoliť jasné pravidlá, lebo u vás to nie je len o kojení....

sisi1503
30. mar 2015

Jednoducho povedat NIE a stat si za tym...Poplace si par dni,ale ked zbada ze tym nic nedosiahne tak aj prestane,ale ak raz poviez nie a zacne plakat a ty podlahnes a das mu tak si prehrala a budes stale v jednom kole a tak skoro ho neoducis...Ja som odstavovala v 2rokoch obe deti,syn 2dni a 2noci plakal,prosil,nervacil;ale nedala som mu a za dva dni si ani nespomenul a dcerke som povedala,ze didi stipe a ona ani neokostovala ci stipe a ,,ze dida cipe-netem" az som bola prekvapena z jej reakcie,myslela som ze bude robit cirkus a ona to zobrala,uplne v pohode... 😉

sarahh28
autor
31. mar 2015

Dakujem Vam ya rady. Ja som prost enikdz v tom nebola dost silna a vzdy som si hovorila ono to pride tak prirodzene ako pri 1.synovi on mal len 8.mes. a islo to tak samo. Suhlasim je to o vychove a ja som v tomto dost citliva ked dieťa plače že mama ako on podla mňa tomu nerozumie že už som dosť velký a zrazu mi mama neda pre neho je to podla mna nieco ako ritual od bábätka a nechce sa toho vzdať. Jsa mu práveže aj struhnem lebo keď je to uplne hrozne tak aj kúše ako túži po tom mlieku.

Asi dám malého na pár dni k babke a potom si to prelepim a budem robiť že auuuuuu to bolí a musím byť silna a ak budem mať ešte niekedy tretie dieťa už neurobím túto chybu!
Stale som sa spoliehala na to že však to bude ako pri prvom príde to same.... mýlilal som sa a teraz bojujem s nervami a on tiež .
Inak máte nápad ako ho mám inak uspať poobede? napadol ma kočik aj keď on vylieza a nechce tam sediet a nakoniec od unavy zaspi tak skusim

dakujem

denuss
31. mar 2015

@sarahh28 ked som malu odstavila cez den, tak som ju uspavala poobede v kociku...to bolo uplne v pohode...na noc sa to neda, takze to sme davali prve vecery s placom spolu v posteli..ale na stvrty vecer to uz islo bez placu a v noci sa zobudila iba raz, trochu pomrncala a bolo dobre..asi po dvoch tyzdnoch, ked si uz na mliecko ani nespomenula a bola zvyknuta na zaspavanie bez neho, som ju zacala aj poobede uspavat doma v posteli...zo zaciatku to trvalo dlho, aj 1,5hod a zaspala vzdy na mne, minimalne hlavu mala na mojom ramene a ja som ju hladkala..casom sa uspavanie skratilo na pol hod a uz nespi na mne ani nechce hladkanie, otoci sa mi chrbtom a zaspi🙂inak v takomto pocasi asi kocik nepojde:-/drzim palce

martina833
31. mar 2015

Ja som mala rovnaky problem s dcerkou, najskor som si nasla mlieko, ktore by jej chutilo, podarilo sa mi nahradit denne kojenie, zaspavanie a noc bol vsak najvacsi problem, jednej noci som povedala dost a hotovo, nedala som jej, povedala som, ze ma cicik boli, zle spala a plakala 2 noci, potom uz v pohode. Treba povedat dost a nedat sa obmakcit, vysvetlit, ze sa uz neda, viac objimat, mojkat, ale byt neodbytna. Odvtedy mi uz nespi poobede, ale co uz...

sarahh28
autor
20. apr 2015

Ahojte chcem sa Vam vsetkym podakovat. Malý je odtsaveny zvladli sme to lepsie ako som si myslela sice mi nechce poobede spinkat a jednu noc strasne plakal ale prelepila som si prsia a myslim ze to pochopil aj fukal.... A hovorim mu prihody pred spinkanim a potom zaspí.

ahojte

sisi1503
20. apr 2015

@sarahh28 no vidis ani to nebolo take dramaticke ako si si myslela..super ste to zvladli... 😉

sarahh28
autor
21. apr 2015

hej dik moc ak by bolo este tretie babo v buducnu uz sa tym nebudem tak stresovat a hlavne uz nebudem tak dlho kojit....
caute

sonitka87
20. okt 2019

Ahojte

sonitka87
20. okt 2019

Milé mamičky, rodinky s deťmi, ak hľadáte ms pre svojho drobca, dajte mi vedieť, emailom :paloma8881@azet.skalebo telefonicky na čísle 0908814475,ja som učiteľka a venujem sa deťom. Už viac ako 12rokov,zila som aj v zahraničí, a pracovala som už v jasliach a sms...ak máte záujem kontaktujte ma pre viac info.. Ďakujem maminky😉