Ako odnaučiť od kojenia?

finiska
21. júl 2013

mam 17 mesacnu dceru a je strasne zavisla na kojeni ale ja by som to uz chcela ukoncit nakolko mam problemy s chrbticou prosim vas poradte mi lebo som uz zufala ☹

talula
21. júl 2013

to zufalstvo poznam, vyskusala som hoci co, pol roka som sa ju snazila odnaucit od kojenia az som musela zakrocit raznejsie, jednoducho som jej nedala a hotovo! Prve tri noci boli fakt krute a na stvrtu noc sme sa vyspali a odvtedy je to ok 🙂
Vela mamiciek to robi tak, ze na noc daju dieta k znamim, aby si nepytalo...

cabby88
21. júl 2013

Ahoj,skus si potriet cici citronom,horcicou,solou atd...Nebude jej to chutit a oduci sa..vyskusane mojou svagrinou a jednou znamou 🙂 A pride mi to menej stresujuce pre dieta ako jej len nedat,to nechape,ale ked jej nebude chutit,skor vysvetlis,ze sa mliecko pokazilo 🙂

jasmika
21. júl 2013

Ja som si natrela horčicou jeden večer..oblizla a nechcela...a na druhý večer tiež som si natrela,ale to už ani neoblizla a bol koniec...

evakva
21. júl 2013

Ja som prestavala postupene. Cez den som davala coraz menej a menej, az som davala nakoniec len cez noc. A nakoniec som povedala, ze su prsia chore a nie je mliecko. No neveril a tak som si na ne dala kremzsku horcicu a ta mu neviezla. Tak sa z noci na noc oducil

crazymama22
21. júl 2013

KOJIT NEPRESTAVAJ JE TO TO NAJ CO DIETA MOZE DOSTAT !!!!!!§VAZ SI ZE MAS MLIECKO A ZE JEJ CHUTI.....a chrbticu pories s dr 🙂

dekazuzana
21. júl 2013

Ahoj,ja som pri odúčani svojích dvoch detí bola na to sama,ale zvládli sme to.rozprávala som jej že sa už mliečko minulo,že už nemám mliečko.trochu to trvalo ale dvoležité je nepovolit a nedat prsník.treba len pevné nervy.

kubko
21. júl 2013

U nas zabrali v cca 2 rokoch paradoxne chrániče na bradavky, ktoré som si nalepila na prsnik, aby som sa mohla vyvliect malému z pusy, ked zaspí na prsníku. A maly to odmietol, kojit s chráničom bradavky sa nechcel, a tak sme mu ponukli hrncek so sosacikom a na tom sme dodnes a to uz budeme mat 4 roky, tak som zvedava, kedy sa od hrnceka oducime chi chi. Držím vsetkým palceky a doteraz spominam ako si maly chránil prsník s poznámkou moje meko 😀

evita21
22. júl 2013

no u nas nezabrala ani horčica, ani sol, ale pomohol nam ocot. Malý sa len priblížil k prsníku a už aj utekal. 🙂 Bolo to krute ale zabralo. pevne nervy

zauxtova
2. sep 2013

baby viete mi poradit, ako naucit dieta zaspavat bez cici, ked ju akurat odstavujem? Doteraz zaspavala iba na cici, ale rozhodla som sa ju odstavit, zatial jej nedavam cez den a nevie mi chuda zaspat bez cici... Tak mi uz 3 poobedia zaspala, ked jedla tycinku, ale to nie je vyhra, bojim sa, aby sa nezadusila jedlom... Vdaka. Z.

andrik78
2. sep 2013

@zauxtova mne začala zaspávať pri čaji alebo umelom mlieko. Prestala som kojiť keď mala 13 mesiacov. Teray mi zaspáva keď večer pije mlieko alebo pri nej ležím a hladkám ju na chrbátiku. Veľa trpezlivosti želám 🙂

sofiadurovic
2. sep 2013

Baby a ja sa chcem opýtať ked ste skončili s kojenim pomohlo to aj čo sa týka nočného a vlastne aj denného spinkania mám 15 mesačnú dcéru tiež závislá na kojeni v noci sa budí každú hodinu na mliecko niekedy aj častejšie a aj cez deň som zúfalo nevyspata tak neviem či by nebolo rozumnejšie ju odstaviť?

ivuska027
2. sep 2013

@sofiadurovac presne pre toto som odstavila v roku, lebo drobec bol hore za noc aj 12-14x, a to uz bolo riadne na budku. Bola som zufala, nervozna, podrazdena. Z jedneho dna na druhy som odstavila, dala vecer UM, vypil, zobral cumel a spal.
@zauxtova a cumel nemate? No vecer daj mlieko z flase, to neni o com, poobede tak isto. Neboj, deticky sa to naucia. Ja akurat oducam od cumlika, takze tiez musim mat pevne nervy 😅