Ako odísť na 2 dni od kojeného 9 mesačného dieťaťa?

adorableduck
10. aug 2013

Prosím o radu všetky žienky, ktoré by vedeli poradiť. Synčeka kojím 9 mesiacov, ale nikdy som nepoužila odsávačku. Potrebujem odcestovať na dva dni a neviem či je to reálne, ak kojím cca každé 3-4 hod. Dá sa nejako dopredu zamraziť mlieko a potom by bolo synčekovi podávané? Vôbec neviem ako to funguje. Ak cestujem o mesiac, môžem už teraz postupne nejako skladovať mlieko? Aby mi zároveň nechýbalo a aby som ho mala na tie dva dni dostatok? A tiež by ma zaujímalo, či môžem o mliečko prísť, ak dva necelé dni nebudem kojiť??? Toho sa bojím tiež, nechcem prísť o mlieko, chcem kojiť aj naďalej. Ďakujem za každú radu.

monyccka
10. aug 2013

Mliecko moze byt v mraze dva mesiace. Takze uz pokojne mozes odssvat a mrazit. A ak pije na flasku, tak nie je problem. Akurat pocas nekojenia si mliecko poriadne odsavaj, aby sa neznizovala tvorba. Pripadne si ho mozes tiez mrazit a budes mat do buducnosti.

esti77
10. aug 2013

Mliečko môže ostať v mrazničke max. mesiac, ak sa nemýlim. Pri vynechaní dojčenia hrozí retencia mliečka, čo je upchatie mliekovodov. Radšej si odstrekuj, ako keby si malinkého dojčila. Nie je možnosť zobrať si synčeka sebou? Ak to bude Tvoj prvý odchod od neho, bude to pre Vás oboch dosť stresujúce, 😨 , však dojčenie nie je len o plnom brušku ale aj o plnom srdiečku 😉 . Každopádne držím prsty, aby to pre Vás oboch dopadlo v pohodke. PS: odsávačku posuň ďalej 😉 , najlepšia odsávačka je miminko a ak nie, tak prsty 😉 .

lusia222
10. aug 2013

Ahoj,mliecko si mozes odsat a ak ho nebudes do 24hod.potrebovat zamraz ho a v pripade potreby staci zasa rozmrazit. Ked budes prec skus si aj tam odstriekavat mlieko ak sa bojis ze onho prides. To je teda aspon moj nazor,prajem vela stastia 🙂

salome_82
10. aug 2013

Určite bude dobré, keď začneš mliečko odsávať už teraz, nakoľko si dotetaz neodsávala a môže byť, že zo začiatku to pôjde ťažko a odsaješ len málo, napr. 10-20 ml. Po týždni pravidelného odsávania by sa ti malo podariť odsať viac. Odsávaj vždy po dojčení. V ladničke môže byť mliečko uskladnené 24 hodín a v mrazničke 3 mesiace. Zamrazené mliečko treba po rozmrazení ihneď spotrebovať, už ho nemôžeš dať do ladničky ani späť do mrazničky. Keď budeš zo začiatku odsávať po troške, tak môžeš postupne celý deň (12 hodín) zbierať mliečko do jednej nádobky, ktorú budeš mať v ladničke, až kým neodsaješ potrebný počet mililitrov a potom hneď do mrazáku s tým. Mliečko môže byť mimo ladničky max. 2 hodiny, ale v týchto teplách by som ten čas skrátila. Rozmrazuje sa potom vo vodnom kúpeli. Neodporúča sa mikrovlnka. Keď budeš od synčeka preč, tak odsávaj, aby sa ti neznížila tvorba mlieka. Odporúčam tento link: www.kojeni.net/databaze.php?mc=123 🙂

marcelatje
11. aug 2013

Nechcem ti brať ilúzie, ale moja malá napríklad mlieko ktoré som mala v mrazničke vôbec nechcela. Mala som ho v nádobách na to určených takže nehrozila žiadna kontaminácia. Na tvojom mieste by som najskôr vyskúšala či ti malý takéto mlieko bude piť.

ela23
14. aug 2013

Problem nie je v strate mlieka...to nestratis,ale co s mliekom,ktore sa bude tvorit pocas tych dvoch dni, pri nevyprazdnovani skor hrozi upchatie mliekovodov,inak povedane zapal prsnikov.A v neposlednom rade treba mysliet na to,ci syncek bude mat zaujem sa dojcit po dvoch dnoch,ktore stravi bez Teba..treba ratat s tym,ze to bude pre neho velka trauma.A co tak zobrat synceka so sebou a problem je vyrieseny.

aktiz
14. aug 2013

Ja som od môjho malého odchádzala prvý krát na tri dni ked mal pol roka. tiež som na vopred pripravila mlieko do mrazničky, a so sebou som si vzala odsávačku. žiadny zápal ani upchaté mliekovody som nemala. zvládli sme to obaja. a takto sme fungovali častejšie, ked som musela ísť na prednášky do školy. a kojili sme sa v pohode 14 mesiacov. Takže žiadne strach

almea
14. aug 2013

Ja som bola prec od synceka jeden vikend, ked mal len 6 mesiacov, cize bol len kojeny a este nejedol pevnu stravu. A nikdy bezo mna nebol, doteraz spava so mnou v posteli. Teraz ma 22 mesiacov a este kojim. Tym, ze uz tvoje dieta prijima aj ine jedlo odpadne problem s tym, co ak by odmietol flasku, ako som sa bala ja, kedze mne z flasky pit nechcel. Ale mame nerobil ziadny problem, a to sme ani neriesili odsavanie materskeho, ale bol tie 3 dni na nutrilone. Dokonca jej aj zaspal v postielke, co sa mne nedarilo 🙂 Ja som mala smolu v tom, ze sa mi pokazila odsavacka, ked som bola prec, tak som to musela prezit na rucnom odstriekani.Kedykolvek som mala chvilku volna, tak sup do kupelne. Odstriekavala som pocas dna vsade - na pumpe, v lietadle, na wc 🙂 V nedelu, ked sme sa vracali, som uz mala vselijake pocity, ale ked sa potom krpec prisal, bolo po napati. A mala som pocit, ze si ani nevsimol rozdiel - ze som uz naspat.
Tvoje je starsie, uz si asi uvedomi tvoju nepritomnost, ale co sa tyka samotneho kojenia, to zvladnes.

ballenka
15. aug 2013

Odsavanie je super riesenie na urobenie zasoby dopredu aj na riesenie momentalneho 2dnoveho nekojenia. Ale zmrazene mm smrdi cudne, sposobuje to vraj kyselina mydlova, ktora je vraj celkom neskodna. Da sa tomu predist ohriatim mm na ale neviem aku teplotu mozno 60 st C a az potom zmrazit. Zmrazene moze byt 6mesiacov. Vacsine deti ani ten zapach neprekaza, len nam dospelym a zvol na krmenie z flase nejaky jednoduchy tym cumla nie ortodonticky, tie kojene deti casto odmietaju. Skuste to 1krat cca tyzden pred odlucenim, aby ste vychytali muchy, ale babatka taketo stresy zvladaju🙂 nastastie celkom dobre🙂 _Drzim ti palce

dadakiri
16. aug 2013

Prosim Vas, a ako uskladnit mlieko v mraznicke?

sharlotta
16. aug 2013

Ja by som skor ako z flase skusila mu to mlieko dat potom z poharika, alebo ak vie pit cez slamku.Ja mam na flasu velmi zle spomienky... 😖
@dadakiri najlepsie vo viapoharikoch