Ako naučiť dieťa lepšie sať?

natatota123
28. apr 2016

Ahojte, potrebujem poradit ohladom sania. Moje dieta sa prisaje, no vydzi iba do casu, ked mu vyhovuje tok mliecka, pri nizsom toku sa od prsnika odtahuje. Mliecka mam dosť, aj odstriekavam a uskladnujem. Dostali sme na odporucanie lak.poradkyne cievku, tak dokrmujeme cez prst MM. Ako naucit toho mojho maleho lenivca poriadne sať z prsnikov? Bude postacovat, ak sa zvysi iba tvorba mlieka alebo musim cievkovat aj na prsniku? Dakujem Vam za vsetky rady.

rheuska
28. apr 2016

Obrat sa na laktacnu znova. Alebo chod na mamila.sk. Urcite poradia.

anjelicek26
28. apr 2016

@natatota123 paradoxne si myslim, ze chybu robis tym, ze odsavas. Tok mliecka je samozrejme iny, ked pracujes s odsavackou, ako pri tom, ked saje babo. Ano odsavacka rozbehne mliecko, zvysi produkciu - na druhej strane to stazuje babatku pri sani. Moj nazor je - odsavacku zahod (a ani rucne neodstriekavaj), zasoby mrazakove nepotrebujes, ked zeny zacnu prikrmovat tak sa to postupne aj tak povylieva - a nechaj sat len babatko. Prsnik je teraz zblbnuty dvojitou silnou stimulaciou a ked babatko saje slabsie, uz mu nic poriadne netecie.

natatota123
autor
28. apr 2016

@anjelicek26 dakujem, vyskusam. 😉

natatota123
autor
28. apr 2016

@anjelicek26 akurat ma teraz napadlo,napisala som to asi blbo, resp. nespravne. Neodsavam mlieko po kazdom dojceni, iba po vecernom, aby sa mi pocas jeho 4-5 hod. spanku velmi prsia nenaliali, kedze je produkcia mlieka najvascia. 😒

anjelicek26
28. apr 2016

@natatota123 a si si ista, ze nevadi prave ta nadporudkcia? Ze prehlta tak nadoraz, zabehne a potom uz nechce? Nasa bola/je taka... urazena, ze jej to strieka 😀 😀 😀 Neboj najdete si system, urcite... my sme si s touto zabou malou tiez preskakali jooj, ani nemysliet...ale prezili...stale ceckosi... papa stale len dva prikrmy, obcas len jeden...