Ako naučiť 4 mesačné bábo papať zo striekačky?

kristinka83
24. nov 2012

Musim absolvovat zakrok s lokalnou anestezou a dostala som info, ze po nom 6 - 8 hodin nemozem kojit. Mam vela zamrazeneho mliecka, ktore som doteraz ani raz nepouzila. Malinku plne kojim, nepouzivame flasku ani cumlik. Este v porodnici papala mliecko aj odsate striekackou. Vyskusala som to teraz a nechce zo striekacky to mliecko pit. Stale sa len snazi pusou tak ako ked je na prse a jednoducho nepije. Z flasky tiez pit nechce. Mate niekto taku skusenost? Ako docielit aby opat pila mliecko aj zo striekacky?

moon1979
24. nov 2012

@kristinka83 ked jej ho pomaličky vytlačíš do pusy, tak už ho sama prehltne 🙂 sama si ho z tej striekačky nevytiahne ...

kristinka83
autor
24. nov 2012

jasne, ze striekacku jej stlacam 🙂 ale ona mi stale otvara pusku akoze chce cici a tecie jej to... v porodnici sme tak v pohode papali, uz na to ale asi zabudla 🙂

malapepka
24. nov 2012

@kristinka83 Čo som čítala, tak laktačné poradkyne majú medzi pomôckami hadičky. Teraz neviem, či sa to upveňuje o prsník alebo prst. Neskúsiš kontaktovať laktačnú?

martina1703
24. nov 2012

@kristinka83 skusala si flasku s cumlom,ktory ma tvar a velkost bradavky?mozno by skor zacala sama tahat,ked nechce so striekacky. 😒

luciferkax
24. nov 2012

@malapepka myslím, že sú aj hadičky,č o sa omotajú na prst 🙂

kristinka83
autor
24. nov 2012

@martina1703 mam z avent odsavacky taky nastavec, tym ze ju kojim, zatial som ine flase velmi neriesila ...

dahra
24. nov 2012

Ahoj, 6 tyzdnov po porode som schytala zapal slepeho creva, hospitalizovali ma aj s krpcom a muzom. Kojila som aj pocas infuziek den predtym a po operacii som nemohla 12 hodin kojit, som si len odstriekala. Nemala som nic zamrazene, necakana situacia, takze mm musel kupit umele a flasku a za ten cas, co som nemohla ho takto krmil. Po 12 hodinach som normalne kojila dalej, takze flasa ho neodradila a nespotrebovane umele mlieko sme darovali. Podla mna, ak dobre pije z prsnika, tak taky kratky cas na flasi nic nepokazi.

sirell
24. nov 2012

@kristinka83 ak nechce flasu ani striekacku, skus dat mliecko lyzickou

boka79
24. nov 2012

ahoj, napis na poradnu www. mamila. sk a opytaj sa , ci naozaj nemozes kojit, lebo ja viem, ze po lokalke sa da kojit, zavisi, kde a kolko, ale napr. zuby sa moze, a ine mono tiez, urcite by som sa opytala laktacnej, alebo na poradni, lebo lekari ti toto povedia pri kazdom jednom lek. ukone a lieku, nemaju o tom vela informacii a ponatia

kristinka83
autor
24. nov 2012

dakujem za rady, urcite sa este popytam, prinajhorsom skoncime s lyzickou, s tou papa vitaminy..

alena0305
24. nov 2012

@kristinka83 Ja malú plne kojím a naučila sa napiť len z fľašky MAM a keď nič iné nepomôže - tak keď sme museli zapiť lieky tak som jej vodu dávala kvapkadlom priamo do pusy - dá sa kúpiť plastové v lekárni, ja som mala z kvapiek na bruško babycalm. Ale to by šlo pomalšie ako zo striekačky. A koľko má tvoja malá? Ak má aspoň 4 mesiace - mohla by takú redšiu kašičku - možno by zvládla aj z fľašky alebo lyžičkou - tej by nemusela spapať tak veľa a sú aj fľašky s lyžičkou - ja mám takú v bazáre - 2 krát sme vyskúšali ale potom prešla na obyčajnú lyžičku.

123bob123
24. nov 2012

Ahoj.skus dve moznosti.prva je kupit cumel,odstrihnut väčšiu dieru,dat ho bábu do pusy a do neho striekat zo striekacky.a druha moznost je dat bábu do pusy tvoj malicek a vedla neho strcit striekacku.prst je velmi podobny tvaru bradavky v ustach babatka.len nechtom dole-na jazyk,nie naopak...ja som tak dokrmovala malu,lebo som mala malo mlieka.

sofinka13
24. nov 2012

môžeš jej dať mliečko lyžičkou alebo existuje taká hadička, ktorou sa dá kŕmiť po prste. Pridŕža sa na ukazováku a ten sa aj s hadičkou mierne vsunie do pusinky a vlastne imituje prsník a miminko si pekne saje. Druhý koniec hadičky zastrčíš do fľašky. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že je to strašne náročné, kým sa podarí ten prst aj s hadičkou dostať do pusinky tak, aby si ho chytila a cucala. Jednoduchšie je to tou lyžičkou. Alebo potom nejaký plastový pohárik a z nej si pekne vypije ako mačiatko. Prikladám link, kde je to krásne ukázané aj na obrázkoch: http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...