Ako dosiahnuť, aby sa mi už mliečko netvorilo?

lianocka
29. dec 2011

ahojte, poprosím o radu.. 1,5 ročnú dcérku chcem odstaviť od kojenia.. som cca v 6 týždni tehu a gynekológ mi kázal definitívne ukončiť kojenie.. doteraz som aspoň rano malú nakojila... ako mám postupovať, aby sa mi mliečko netvorilo bez tabletiek? čo s prsiami a nahromadeným mlečkom? odsávať, malej dať vypiť? prosím o vaše rady, skúsenosti.. ide to?

bobocka
29. dec 2011

a to uz zas preco ti gynekolog dojcenie zakazal??? kopec mamiciek dojcilo aj pocas tehotenstva a potom po narodeni druheho dietatka dojcili tandemovo.dietatko sa niekedy pocas tehu samo odstavi a po narodeni surodenca sa niekedy k dojceniu vrati.ale tehotenstvo ako take nie je dovod na predcasne ukoncenie dojcenia 🙂 http://www.kojenie.sk/poradna/kojenie_pocas_teh...

madamebutterfly
29. dec 2011

Preco si sa neporadila s gyndosom?

ajca123
29. dec 2011

Ahoj ja som otehotnela ked mal maly 13mesiacov a malého som kojila až do 6mesiaca tehotenstva 🙂 nik mi nezakazoval že mám prestať kojit 🙂 ,skôr má pochvalovali.
Ale môžem povedat že možno vďaka aj tomu že som tak dlho kojila mame sklz s priberanim :( podľa spravnosti som začala 40tt ale podľa ultrazvuku a meraní som v 37tt
A maly má teraz váhu 2700g
A o mlieko som prišla ked som bola v tom 6mesiaci .
Počula som že aj čaje sú ked chceš aby sa stratilo mlieko. A aj som počula ked si stahneš prsa satkou prestane sa robiť mlieko.. Ale ked dieťa odstaviš tak do 2tyzdnov by si mala prísť o mlieko.

katecameron
29. dec 2011

prestat kojit aj odsavat mlieko zviazat prsia a mlieko sa postupne prestane tvorit 😉 asi tri dni budu krute potom povolí

ripmajka
29. dec 2011

a aký dôvod uviedol na ukončenie kojenia. Lebo ak nemáš nejaké zdravotné problémy a chceš naďalej kojiť, tak nieje dôvod s tým prestávať. 🙂 Skús si niečo pozrieť o tandemovom kojení. Skús sa poprípade tu na koňovi pozrieť po nejakej laktačnej poradni. Neviem presne , ktorá babenka tu pomáhala radami o kojení.
Ale väčšinou majú baby skúsenosť s tým že sa dieťa odstaví samé. A myslím že ak si ju kojila už len ráno tak to zrejme nebude dlho trvať. Radšej by som to nechala na prírodu.
Ja mám tiež 1,5 ročného syna a tiež nemám pocit , že by bolo správne ho už teraz odstaviť i ked na nás okolie tlačí , že to až také úžasné nieje . Najmä ma mrzí , že práve lekári a personál majú k tomu taký postoj aký majú :(

adelaine
29. dec 2011

neodsavat, iba trosku odstriekat do uvolnenia bolesti, pevne zavinut elastickym obvazom, pit salviovy caj...prip. existuju aj nejake homeopatika...ak by to neslo, tak sup ku gynekologovi pre tablety.

juliagregor
29. dec 2011

starsieho som odstavila od kojeniam ked som bola tehotna s dvojickami, musim napisat, ze prsia ma boleli a ked aj on stisol ...
mne pomohli homeopatika, prevenivne ibuprofen a vydrzať...prve 3 boli velmi narocne, odstrekni par kvapiek, len ked nebudes moct vydrzat...
mlieko je aj v hlave, ja som si povedala, ze jemu stacilo (mal 17 mesiacov) a bolo treba myslieť na dalsie deti...

soldi
30. dec 2011

prsia sa moc neodporucaju stahovat, moze to poskodit mliecne zlazy a pri dalsom kojeni mozu byt castejsie zapaly.

ked kojis uz len rano, tak obmedz tekutiny, odstriekaj len ak Ta budu prsia velmi tlacit a odstriekaj len trosku aby sa Ti ulavilo, plus v lekarni su aj homeopatika na zastavenie laktacie a dobry je aj salviovy caj.

teraz sa strasne propaguje dlhodobe kojenie a tandemove kojenie, no nechapem. moj maly ma 8 mesiacov a do mesiaca planujem odstavenie. len tak, lebo chcem. a podla mnohym uzasnych mamiciek tu nakonovi budem sebecka matka 🤐

kiwi82
30. dec 2011

ahoj, ja som odstavila malú po 11 tich mesiacoch odsávania. a urobila som to tak, že som intervali medzi odsávaniami naťahovala a skracovala čas odsávania, odsala som si len tak, aby prsia neboli napaté, brala som aj homeopatiká na zastavenie lektácie. myslela som, že to bude dlhšie trvať, kým sa zastaví ale asi do týždňa už bolo po mliečku.

vanessm
30. dec 2011

Odsavaj len toľko aby ťa prsia neboleli a za 3 dni bude po mlieku

gabika783
30. dec 2011

koj ďalej... nesprav to synčekovi.. 🙂 príroda to zariadila tak aby si mohla kojiť viac detí naraz... neboj sa toho. Je plno mamín čo kojili aj počas tehotenstva. Neriaď sa gynekologom-chlapom čo sa o tom iba učil... počúvaj samú seba... to je to správne.

zuzi777
30. dec 2011

Ja som tiez prestala kojit, ked som bola asi v osmom tyzdni tehotna a maly mal asi 1.5 roka. Islo to uplne bezbolestne a bez akychkolvek liekov. Podobne ako u vas sme kojili uz len rano. Vecer som mu uz par mesiacov davala pred spanim plnotucne mlieko do flase. Takze flasu uz poznal a jedneho dna som mu aj namiesto ranneho kojenia dala flasu. (Povedala som, ze teraz v prsiach mliecko nie je a na moje velke prekvapenie to bez problemov akceptoval.) Na dalsi den som uz mala prsia ale prilis plne, tak som mu zase rano ponukla - a dal si. A potom zase este raz o tri dni a bol koniec - mlieko sa mi prestalo tvorit. Trochu som sa toho bala (kamaratkin syn sa nechcel ani za svet odstavit a mlieka sa s velkym placom dozadoval... myslim, ze v takom pripade by som kojila dalej), ale skusila som to a klaplo to super.