Ako dlho u vás trval dojčenecký štrajk?

evulilik
23. aug 2012

Ahojte tak moja štrajkuje už takmer 2 mesiace a tak si kladiem otázku : ,,Skončí sa to niekedy ?" inak pekne priberáme len to že sama dobrovoľne sa my nenaje iba ak tak napije. Je to strašne vyčerpávajúce. Tak my dodajte nádej ... ☹

strapco13
23. aug 2012

@evulilik protokol na zvladnutie strajku http://dojcenie.webnode.sk/postupy/ako-prekonat...
treba odstranit ak pouzivate dudel, flasku , klobucik, zintenzivnit telesny kontakt, nosit v satke, v ergonosici, skus dojcit v polospanku
co znamena ze sa nenaje iba napije? co davas na pitie? lebo dojcene dieta nepotrebuje ine tekutiny

sendy182
23. aug 2012

@evulilik nechápem 😲

ivia123
23. aug 2012

@evulilik ani ja nechapem,v čom je vlastne problem?

strapco13
23. aug 2012

@sendy182 @ivia123 dojcenecky strajk je velmi neprijemna zalezitost..dieta sa proste nedojci a kedze dojcenie je jediny prijem stravy a tekutin v tom veku tak je ohrozene prospievanie dietatka
co samozreje strasuje mamicky, lebo sa boja o svoje deturence
a ak je to spojene s burlivymi rekaciami dietatka..ako odtlacanie sa od prska, odmietanie vsetkeho, tak to je velka zataz na psychiku a na celu rodinu potom
cize strajk treba riesit
maminky strajkujucich deti potrebuju psychicku podporu, potrebuju pocut, ze aj strajk sa da zvladnut

ivia123
23. aug 2012

@strapco13 ďakujem za vysvetlenie,držim všetkym mamičkam palce,ktorym babatka štrajkuju 🙂

sendy182
23. aug 2012

@strapco13 ja som kojila mladšieho Ľubka 4 roky......pamätám si veľmi dobre, keď odmietal prsník......a papal iba moje mliečko, len vtedy sa to tak nevolalo 😲 ......buď mu šli zúbky,alebo nemal takú chuť do jedla, alebo som niečo ja zjedla 😀 , alebo mal žabku, tiež priberal v tom období poslabšie.....len ja som ho viac mala na rukách, ukľudňovala som ho atď......samozrejme bola som tiež nepokojná........ ja len že evulik píše že pekne priberajú.......tak si myslým že je to tým teplom............keď má dostatok mleička a nemá zápal prsíka tak si myslím že pije bábatko pekne.........veľa je o psychike.........

strapco13
23. aug 2012

@sendy182 len vies..ked vidis citas ako deticky kludne sa dojcia a musi s vlastnym dietatom o to bojivat,a len tak, ze ho nasilu nuti dojcit sa a trva to dlhsie..nie je to lahke ☹

sendy182
23. aug 2012

@strapco13 no tak "nasilu"....ja som tiež párkrát spanikárila že čo nepije......prečo nechce a v nasledujúcom kojení si to vynahradil.....viem že treba ponúkať kojenie a potom sa ho " nezbavíš" 🙂 všetkým kojacím mamičkám hlavne veľa oddychu a pohody pri kojení 🙂 - je to najúžasnejšia vec .....hlavne ak lekári "odborníci" sú toho názoru že už 1-2 roč. dieťa netreba kojiť je to zbytočné nepotrebuje to, ako keby nevedeli že kojenie znamená - mama,jedlo/upokojenie/spánok/bezpečie

strapco13
23. aug 2012

@sendy182 ja viem ake je to nezbavit sa dojcenia..moj bude mat 3 rocky a je to moj cickosko a deceka vyse roka tiez nezaostava..my sme tandemaci ..a neplanujem sa "zbavit" dojcenia..necham to na deti, kedy sa oni rozhodnu, ze uz je cas
a nie vsetci dr su taki ako pises 😉

sendy182
23. aug 2012

@strapco13 no môj sa nechcel ani v 4 rokoch no ale musel....už vyzeral smiešne že dudušku chce a má rád dudušku.....a nikomu nedá dudušku a keď bol chorý tak aj v noci mal dudušku 😀 😀 😀 😀 obdivujem tandemové dojčenie....veľa radosti želám

strapco13
23. aug 2012

@sendy182 to aj moj ..ked nieco dostane a sa ho spytaju a lubis take..tak odpoved je vzdy..nie, lubim didiky :D

evulilik
autor
24. aug 2012

@ivia123 Ďakujem.
@strapco13 Ďakujem ten dokument o štrajku poznám aj praktizujem, celé dva mesiace nemáme dudu ani fľašu, nosili sme sa dosť dlho koža na kožu cel deň aj teraz si ju aspoň raz denne zoberiem na par hoď. podľa možnosti. No mám pocit že u nás nič nefunguje. Počas tohto obdobia bolo cca 3-4 dni celkom znesiteľlne (že štrajkovala možno jednu min. a potom sa pekne prisala) no potom zas prišlo štrajkovanie a to ešte v intenzívnejšej forme - odmietala prsník už aj v noci či počas spánku - to sme krmili len lyžičkou ( Čo u nás znamená prvé 3 zjem v pohode a ďalšie do mňa nalej ako do husy a ešte sa ti smejem ako sa my to podarilo vypľuť). Takže ani netreba dodať čo som robila a vlastne ešte stale robím celý deň. Krmím a presviedčam. 😖 😝 Už som ju aj vykričala ... ja. viem že to nepomôže ale už my praskli nerv. Teraz sme vo fáze že v noci papáme celkom pekne pokiaľ sa nám podarí nezobudiť sa. Ale cez deň totálna hrôza ... reve už len keď ju chcem uspať. Bola u nás aj laktačná poradkiňa no práve vtedy sa moja srajda pekne prisala až na druhom prsku troška poštrajkovala. Tak sme skončili s odporúčaním nenútiť keď nechce ale ponúkať často. No môžem ponúkať ...V tom my žiadna laktačna nepomôže ☹ ... Dúfala som že sem prispejú mamičky skúsenosťami ako dlho to u nich trvalo. Keď som sem raz písala o našom probléme tak jedna z mamičiek povedala že ju to rýchlo prejde a potom príde obdobie že bude chcieť byť vkuse len na prsníku. Aj laktačná že skoro zistí že najlepšia je maminkina didinka. No ja mám asi zvláštne dieťa.
@sendy182 vieš ona by nejedla vôbec keby som ju nenútila. Pár krát som skúšala že ako dlho vydrží no bolo to tak že 5 hodín nič a potom sa prisala na necelú minútu a ideme sa ďalej hrať ... takže sa len napila ... je to hotová katastrofa... keď Vám poviem že vstávame o 6 - až 6:30 a najeme sa až okolo 9 hod. 😒 a to predtým papala o 3- 4 hod ráno.

evulilik
autor
24. aug 2012

@strapco13
@sendy182 a ešte aby som nezabudla posledný mesiac čo ju pochytilo ... tak ma bije a štípe škriabe ... no hotová príšerka ... Vám poviem že to riadne boléí keď Vás taká malá rúčka zdrapí za cicku ... ☹

sue
24. aug 2012

@evulilik a to píšeš naozaj o 4mesačnom bábätku? 😲

evulilik
autor
24. aug 2012

@sue jasné 4,5 mesačné, veď cudzie asi nekojím.

sendy182
24. aug 2012

@evulilik to tak s tým som sa ešte fakt nestrela.......môj syn mal svoju polohu pri kojení t.z. vankúšik pod hlavu ďaľší pod jeho zadočkom a mne na nohách som si ho posúvala od jedného k druhému prsníku.......žiadnu inú polohu kojenia nechcel.......keď bol malinký bol v perinke a väčší chcel byť v detskej dečke......to bol jeho rituál................a ozaj nemá tvoja dcérka nemá žabku v puske????mne to veľmi pripomína................alebo nemáš trocha iné mliečko? čo ak chce zadné hneď a nechutí jej predné mliečko.....????? tak dúfam že to utrasiete 🙂

strapco13
24. aug 2012

@evulilik skus zvysit tvorbu mliecka..dieta nalakas najlepsie na co najlepsi tvorbu mlieka
a nosit vela, nie len raz denne
vyzles sa, vles s nou do postele, ona len v plienocke, ty hore bez a slate sa, maznajte sa, vykasli sa na domacnost, navar si dopredu len ohrievaj a venuj sa len a len malej
skuste sa spolu okupat, spinkat spolu

evulilik
autor
25. aug 2012

@sendy182 ďakujem, tak hádam to prejde, nezdá sa my že ma žabku - teda nemá žiaden taky biely prašok v ústockách len jazyček trošícku bielší vzadu, ale predsa skusim fialovu vodičku, veď to jej uškodiť nemože .
@strapco13 si zlata že my chceš pomocť no už som to skúšala teda nosiť na rukách celučký den koža na kožu a nebol to len jeden deň... No nemožem stale behať nahá po byte, veď uznaj. Stale si ju aj tak prikladám. No a na rukách ju mám v jednom kuse kedže je tak naučená, že ju vložím do postieľky jedine keď idem na wcko, aj to už sa jej nepáči. Domácnosť u nás už dávno vyzerá tak že radšej nikoho nepozvem a nepozvanému sa nehlásim. Spoločné kupanie som zaviedla a aj zrušila, kedže mame sprchový kút a malá sa sprchy strašne bála, inak má vodu rada. A spanie u nas neprichadza do úvahy kedže s nami spí pes. Nedá sa vyhodiť lebo potom za dverami kňučí celú noc a rano je mláčka Predo dvermi. Je to malý york. Nuž a tvorbu mlieka sa snažim navyšovať odkedy sa malá narodila, momentalne senoka + benedikt caje + more milk to sa my vidi naj. Skusala som už aj motýlium ale nič - zaujímavé že ? No a teraz čo nechce jesť tak je to uplná katastrofa. Začala som odsávať každú hod. tak snáď sa to upraví, no ďakujem za radu 😅

klemente
28. aug 2012

ahojte, moja malá posledné dni veľmi štrajkuje. Má mesiac aj týždeň. Prisaje sa, pocucká pár sekúnd a potom sa začne tak zlostiť:( Už neviem, čo robiť, prečo to prišlo, čo sa jej nepáči. Nevydrží dlho sama v postieľke, tak ju samozrejme nosím, no ona rastie, priberá, tak je čoraz ťažšia a mne odchádzajú zápästia. Niekedy sa pricucne a papá celkom pekne, no často je to tak, že sa pri dojčení hnevá. Poraďte prosím, čím to môže byť a čo mám robiť.Keď predtým to tak nebolo. Tak neviem či som zrazu začala robiť niečo zle, či môže ísť o zlú techniku prisatia (to by ale bolo od začiatku nie?)

jk77
30. aug 2012

@strapco13 Dobry den.Chcela by som Vas poprosit o radu.Maleho dojcim, ale mam asi malo mliecka, kedze je maly stale podrazdeny, ked uz neide, este sa stale natahuje, ze by si dal, len mne uz neide, aj ked vystriedam oba prsniky aj viac krat. Pauzu v bradicke ma, aj stlacam prsniky, ked uz sam nepije, ale to zabera len chvilocku.Potom zacina napinanie a zlostenie sa. Precitala som si o lieku Costi a zakupila som si ho, len neviem, ako ho uzivat.Ci je to 3x3 tabl. denne, alebo inak. Beriem aj More milk plus, len ten mi nezabera.Preto by som ho rada vysadila a zacala s tym Costi.Mozte mi prosim poradit ako na to???? Dakujem velmi pekne

beton
4. sep 2012

@evulilik uff. po predchadzajucich peknych tvojich prispevkoch mi posledny zmrazil usmev na tvari. mas malinke babatko, ktore sa o teba bude raz pravdepodobne tiez starat. skus sa na to pozriet aj z tejto stranky. psa vyhod na balkon a dieta sup-sup do postele.... tot moja rada. aby si si raz v starobe na tuto situaciu nemusela trpko zaspominat.... ☹

beton
4. sep 2012

@jk77 ano, davky davas dobre 3x3. napis viac o dojceni. ako casto cez den, ako casto v noci. dolezity u malinkeho babatka aj na tvobu mliecka je kontakt koza na kozu. lezkajte spolu v posteli, mojkajte sa, dojcite sa vela, vela, kolko len chcete, hoci aj vkuse. prisatie mate spravne? bola laktacna skontrolovat? lebo len pri spravnom prisati sa tvori mliecko efektivne. pises, ze pauzy vidis, tak to znamena, ze pije. ake su prirastky? kolko mokrych plienok denne? pouzivate cumlik, flasku, klobuciky? tieto velmi negativne ovplyvnuju prisavanie aj dojcenie a tvorbu mliecka. stlacanie urcite, aj striedat, prikladat, kolko sa da. dietatko moze byt podrazdene aj kvoli bolesti, teplu, zime, samote....treba cim viac nosit, najlepsie v satke, ergonomickom nosici, aby si si mohla aj co to popri tom porobit. hlavne mat babatko stale pri sebe, na sebe. tak sa vacsinou upokoji. nosit moze aj ocko, babka. a hlavne sa upokoj ty, aby si stres neprenasala na babatko, ono vsetko prebera od teba.

beton
4. sep 2012

@klemente v prvom rade odporucam zaobstarat si satku alebo ergonomicky nosic, inak naozaj prides o zapastia aj kopu casu :o)) tak mas vyriesene neustale nosenie. dojcis na poziadanie? pouzivate cumlik, flasku? taketo spravanie sa praveze vacsinou prejavuje s odstupom casu. urcite treba skontrolovat prisatie, ci naozaj pije. mozno mas velmi silny tok mliecka. aj toto to moze sposobit. ked dieta odpojis, mliecko strieka? kolko sa dojcite v noci, cez den? niektore deti takto reaguju aj ked maju vela podnetov z okolia. pripadne im nevyhovuje poloha. vyskusaj zmenit nieco z toho.

evulilik
autor
4. sep 2012

@beton to nemyslíš vážne toto, píšeš o mne ako keby som bola krkavčia mater, čo sa o svoje dieťa nestará! Čo sa my má na starobu vypomstiť ? Robím pre ňu všetko, venujem jej celučký deň, počas dňa my nespí iba ak na prsku ako teraz( ak by ťa napadlo že si surfujem, tak som tu len cez mobil po kojení keď malá zaspinká na didiku) Som na 100 % presvedčená že len maloktoré dieťa ma takú starostlivosť ako ona, prečo začala s tým štrajkom neviem iba sa domnievam že je to z nedostatku mlieka, chvalabohu aj tak napreduje. A pes samozrejme u mňa je ďaleko ďaleko za Vikinkou, venujem sa mu len večer keď malá zaspinká ( pomojkám poškrabkám). No nehnevaj sa aj on je živá bytosť, nevedela by som ho vyhodiť na balkon. Malá je hneď pri mne, len zamrmčí a ja už k nej vstávam. Tolko sme sa natrapili s tým kojením že mnoho žien by to už vzdalo, aj ja by som to už bola vzdala len moja potvorka grca už len keď zacíti UM. A tak sa chvalabohu kojíme. Zase je to o čosi lepšie to prisatie ale ešte furt plačeme, teraz s ňou chem začať chodiť na kupko , možno aj to pomože, kedže tej sprchy sa bojí. Snažim sa ako viem iba s nami nespí v posteli.

klemente
4. sep 2012

@beton Dojčím na požiadanie, povedala by som, že dávam prsník aj vtedy, keď oňho malá vyslovene nežiada, len ju ním skúšam upokojiť. Nepoužívam ani fľašu ani cumlík (ten sme použili len 2krát, keď už fakt bolo zúfalstvo, mala ho v sebe tak do 20 sekúnd). Bola za mnou aj laktačná poradkyňa, prisatie skontrolovala, mám skôr spomalený tok mlieka, tzn, začne sať ale po čase sa spomaľuje. No je pravda, že keď malá na chvíľu prsník pustí, mlieko strieka kade tade. Nemám poňatia koľko sa dojčíme, nie je to pravidelné, niekedy aj po 10 minútach. Napríklad dnešná noc bola celkom fajn. Možno to bolo ozaj tými podnetmi. lebo predchádzajúce dni sme cestovali kade-tade mhd, možno to na malú zapôsobilo. Ďakujem za rady. Tú šatku zvažujem.

timuss
4. sep 2012

@evulilik obdivujem ťa a držím palce...moja malá začala štrajkovať keď som znovu zostala tehotná, bojovala som s ňou skoro mesiac aj tak sa nevrátila na prsník a som bola s nervami úplne v koncoch, tak viem si predstaviť čo prežívaš 😖 ale vieš čo, nech to nakoniec dopadne hocijako, si super mama a určite si všetko spravila pre svoje dieťa čo si len mohla
@beton no prepáč, možno si to tak nemyslela, ale znelo to dosť kruto...však bojuje o každú kvapku mlieka, ktoré dostane do svojho dieťaťa, väčšina žien by to už dávno vzdala a ty tu píšeš také veci, aby sa jej to v starobe nevypomstilo....akože ak teraz nepustí svoje dieťa do svojej postele, tak sa nebude o ňu starať v starobe? ja som so svojimi rodičmi v detstve nespala vôbec a teda by som ich nedala za nič na svete...a moja mama ma kojila asi tak 3 mesiace a máme spolu super vzťah...dojčenie je senzačná vec, ale nie je to jediné, čo môže matka dať svojmu dieťaťu, alebo jediná cesta, ako mu vyjadriť svoju lásku...

beton
4. sep 2012

@timuss ved mna prave prekvapil ten prispevok so psom, preto som takto reagovala. pretoze @evulilik obdivujem, ze co vsetko podstupila pre udrzanie dojcenia. bodaj by takych mamiciek bolo coraz viac. naozaj chcem len upozornit, ze spolocne spanie nielen v noci, ale celkovo lezanie v posteli cez den je velkym zachrancom dojcenia aj roznych kriz a strajkov. vola sa to peliskovanie, lahnete spolu do postele na cely tyzden, mojkate sa, hrat, spinkate, kolko ktora potrebuje. verim, ze viki je pre teba tvoje vsetko. a som rada, ze si to napisala. vyskusaj zverit psika niekomu na ten cas a peliskovanie zrealizujte. nejedna mamicka takto prekonala krizy v dojceni (vratane mna). vies, to vstavanie k dietatku je dost vycerpavajuce a aj vycerpanost vplyva na tvorbu mliecka. skuste si teda lahnut do postele vsetci, ak ti to nevadi, pripadne daj dole bocnicu z postielky a prisun si ju k posteli. alebo nejaky cas, kym sa to ustali spite spolu v inej izbe. naozaj klobuk dole za vsetky pokusy, velmi dobre viem, o com pises. drzim palce.

beton
4. sep 2012

@timuss este k tomu tehotenstvu som chcela. v tomto stave dieta neprinutis nijako, tvorba mliecka sa sama znizuje, niektorym detickam to prekaza natolko, ze sa predcasne odstavia. mliecko sa meni na kolostrum, niektorym prekaza aj tato chut. vobec sa s tym netrap, pokojne sa moze stat, ze sa ti po porode opat prisaje a budete sa dojcit v tandeme. mne sa starsi prisal pol roka po odstaveni v tehotenstve. je to uplne normalne. stale plati zasada, ponukat, ponukat, ponukat. niektore deticky sa len mojkaju, aby nezabudli na prsnik a potom sa pekne opat prisaju. tvoje je este dost male, ale moze sa podarit. drzte sa.

beton
4. sep 2012

@klemente na spomalenie toku mliecka urcite stlacanie prsnika. ked vidis, ze taha stlacis cim dalej od dvorca, aby si bradavku nevytahovala z ust. ked prestane sat, pustis. aby si dietatko spojilo, ze ked saje, vtedy mliecko tecie. pripadne prestriedat prsniky. odsleduj, ako sa bude spravat, ked budete v pokoji doma, ci nastane zmena. a dojcenie je ok, ak je na poziadanie a nevies, kolkokrat. v podstate prikladaj vzdy, ked nevies, co robit 🙂 verim, ze sa podari.

timuss
5. sep 2012

@beton moja malá začala hneď po mojom otehotnení (a hneď myslím skutočne hneď, asi 2-3 dni po možnom oplodnení) úplne odmietať dojčenie, ale aj prsník....dokonca ani pritúliť sa nechcela asi som jej voňala inak 😖 čomu aj verím, pretože sama na sebe cítim teraz, že mám nejakú inú vôňu ako normálne 😕 až mi to občas vadí 😒 sranda, pri prvom to tak nebolo 😅 ak sa po pôrode bude chcieť vrátiť na prsník, samozrejme budem rada, ale myslím, že nebude chcieť..neviem si predstaviť, že za tých 9 mesiacov nezabudne na dojčenie, no možno ma prekvapí 😉 inak fľašu, dudel ani žiadne iné mlieko nepozná, pretože ho nevypije 😝