Ako dlho ste dojčili?

9. mar 2022

Chcela som sa spýtať, dokedy ste dojčili ? Mala má pól roka a ja už mám veľmi malo mlieka, mám výčitky . Pekne papa už aj prikrmy … aktuálne už pár mesiacov aj dokrmujem , no mlieka je menej a menej.

denden77
9. mar 2022

do 6 tyzdna.. od narodenia dokrmovana 😁

elisebah91
9. mar 2022

Dobrá matka sa nemeria dĺžkou dojčenia, nemaj obavy, robíš všetko pre to aby si dojčila ale dieťa má na to iný názor. Mojej sestre sa samo odstavili v 9 mesiaci, iné potiahne dlhšie, ale pre to sa netráp a buď vďačná aj za ten čas dojčenia ktorý ste spolu mali 😉

diamond007
9. mar 2022

Dokrmujes UM? Práve preto sa mliečko stráca.
Ak chces kojit, prestaň dávať UM. Ak sa chces na to vykašľať, tak prestaň kojit. Je to na tvojom pocite. Ja som kojila do 15mes., Viac som už nechcela. Pôvodne do roka ale nedalo sa oducit tak rýchlo 🙂

dzulli1980
9. mar 2022

Ja som dojčila 5 týždňov ... a možno ma tu mnohé zlynčujú, no pre mňa bolo UM vykúpenie ... zrejme som mala slabé mlieko, malo mlieka, neviem, v tom období mi otec umieral na rakovinu, dosť som sa kvôli tomu trápila ... dcéra revala zrejme od hladu, ja som revala od bezmocnosti ... prešla som na UM a obe sme zostali pokojné ... a vôbec sa necítim ako zlá matka ... v UM má dieťa všetko, čo potrebuje.

mimi3008
9. mar 2022

21 mesiacov starsieho, mladsi ma takmer 5 mesiacov, kojim stale

martinka13
9. mar 2022

Urob tak, aby si bola spokojná Ty aj dieťa. Ja syna 4 mesiace, dcéru 8. Koniec pri každom ma vždy potešil🙂

jaja20
9. mar 2022

11,5 mesiacov. Ale samozrejme,od polroka už papala aj príkrmy.

akatka8
9. mar 2022

17 mesiacov staršiu, tú som odstavovala mesiac pred porodom, bála som sa č zvládneme tandem. Mladšiu kojím stále, 2r3m a plánujem odstavit do 2mes. Snad mi to dovolí 🙂
A Ty si urob tak ako to cítiš. Si dobrá matka, tak ako každá - či kojíš alebo už nie 🙂 všetko dobré prajem

janinka007
10. mar 2022

37 mesiacov, UM som do neho nedostala

domka222
10. mar 2022

Rok a pol

zuzana9393
10. mar 2022

Ja som kojila rok, mozno by som potiahla aj dlhsie, ale maly bol v noci hore kazdu pol hodinku a ja som bola v tom case na VS. Takze som ho odstavila a ked si zvykol zacal spavat normalne

jankasamulko
10. mar 2022

Prveho rok a pol, druhu dcerku polroka aj to dokrmovana. Cakam tretie, nebudem kojit dlhsie ako polroka (ak bude mliecko). Urcite. Prvy bol aj tak chorlavejsi, ani psychicky nebol celkom ok. Ja osobne nevidim v tom zmysel kojit dlhsie. Bohuzial. Aj vzhlad prs si to odniesol.... Moja skusenost

belusha
10. mar 2022

Moja bude mať o 2 mesiace 2 roky a stále dojčím … mlieka tiež už veľa nemám . Plánujem dojčiť do 2 rokov a potom už musím malú odnaučiť , aj keď to bude veľmi ťažké .

fatimuska
11. mar 2022

Prvy syn 2 a pol roka, deuhy syn 2 a pol roka, treti syn 4 a trištvrte roka

dadka_bb
11. mar 2022

Ja 3.5 roka ale to si asi nechcela pocut🤣🤣

janko77
11. mar 2022

Synov som kojila 6mesiacov, dcérka má 8 mesiacov a ešte kojim stále tak do jej roka by som chcela 😊🥰

mareri
19. mar 2022

mala som malo mliečka, takmer žiadne, takže sa to dojčenim nazvat ani neda

saxana000
19. mar 2022

Do posledneho ockovania v 15 mesiacoch potom sa mala sama odstavila..

adriana522
19. mar 2022

4 roky. Po prikrmoch si to mliecko mozes zacat s dietatom korigovat. Vies si vacsia, nebudeme uz davat vonku, dame len doma. Na navsteve uz nedame. Poobede uz nedame, dame az vecer. Dieta sa dohodne, mama nie je otrok dojcenia, ale blizkost zostava a imunita tiez. Mam druhe takto oddojcene dieta a kopec chorob a soplikov nas obislo.

24mirka
19. mar 2022

Syna vôbec, nešlo to-nevedela som ako na to.. Bohužiaľ. Dcéra má 2,5roka, ešte stále kojím, aj keď mlieka je malo, upokojí sa pri tom. Je pokojnejšia, nemáme záchvaty hnevu, búchanie o zem..vynucovanie pozornosti. . Každý na mňa kuká ako na blbca, ale podľa mňa, v ťažkých vývojových fázach jej to veľmi pomáha. A mne tiež. Nemám toľko stresu. Kojím už iba pred spanim.. Nezaťažuje ma to, práve naopak. Vidim iba benefity. 🤷‍♀️

hiuna18
19. mar 2022

@dadka_bb aj ja 😉