Ako dlho sa bude dieťa chcieť dojčiť po skončení laktácie?

lilitela
17. nov 2012

Tato otazka je pre mamicky, ktore kojili az do uplneho samovolneho skoncenia tvorby mlieka. Od tohto momentu, ako dlho trvalo, kym vasi drobci pochopili, alebo akceptovali, ze mliecko uz nebude? Kolko dni, tyzdnov, mesiacov sa este pytalo na prsnik? Viem, ze je to individualne, prave preto ma to zaujima, najmä taki "rekorderi". 🙂 Prikladám názorný článok o kojení: http://www.mamila.sk/domain/flox/files/pribehy-...

rachaellk
17. nov 2012

Mňa by zaujímalo, čo to znamená "samovoľné skončenie tvorby mlieka" a kedy by malo také niečo nastať ??? Doposiaľ som o tom nič nepočula ani nečítala, len o presnom opaku.... najskôr prestane dieťa sať, potom sa prestane mlieko tvoriť. Ja dcérku dojčím už 33. mesiac.

malinkaaninka
17. nov 2012

to by si mohla kludne kojiť svoje tridsaťročné dieťa a mlieko by si mala ďalej..na youtube su matky ktore koja aj dvanasť trinasťročne deti a mlieko majú furt.

kvetinka211
17. nov 2012

@lilitela najprv dieta same prestane pit, potom sa postupne strati mliecko .. teda ak do toho nepride dalsie tehotenstvo, potom sa ide odznova, pripadne tandemovo 🙂 Kedysi podla mna mali zeny mlieko vacsinu svojich plodnych rokov ...
A dojky fungovali kedysi tak, ze mali najprv svoje dieta, to kojili chvilu (v lepsom pripade) a zacali dlhorocnu karietu dojky, aspon co viem z literatury ...

wewe22
17. nov 2012

ak sa mlieko straca co sa stava bene dieta vlmi rzchlo pochopi ze nic netece tak ani nic neziada casto sa stava ze dieta sa odstavy s dovodu nizkej tvorby mlieka lebo ho to proste nebavi

euka210
17. nov 2012

tiez som toho nazoru, ze mlieko samo nezmizne, pokial zena dojci...najme nie po roku, ked si dieta pyta prsnik a tak je tvorba zachovana.