Ako dlho môžem skladovať materské mlieko v chladničke?

stinka
26. okt 2010

Prosím Vás o radu, včera večer som si odsala materské mlieko presne o 22,30 cca.. a dnes som mu ho zabudla dať.. chcem sa opýtať a poradiť.. môžem mu ho dať zajtra ráno o 9tej ?? alebo ho mám dať radšej zamraziť.. je to 180ml tak by toho bolo škoda.. ĎAKUJEEEEEEEEEEEM

anaku
26. okt 2010

V chladničke by sa malo materské mlieko uchovávať max. 24 hodín, takže zajtra by som mu ho už nedávala. Ako je to s mrazením, keď to už deň bolo v chladničke, to neviem.

ivetkab.
26. okt 2010

V chladničke len 24, ale v mraze 3 mesiace ... ja by som už toto mliečko neskladovala. Je ho škoda ako vravíš, ale radšej ho vylej preč, akoby niečo malo byť bábatku...

zuzkat1
26. okt 2010

to uz zamraz... rano by ti uz aj smrdelo 😝 v chladnicke smie byt max 24 hodin.... v mraznicke tri mesiace...

evickapooh
26. okt 2010

suhlasim s ivetkab ale to uz nedaj do mraznicky vzdy len cerstve mlieko mozes dat do mraznicky ,e ja by som to uz radsej vyliala

latvia
26. okt 2010

24h v chlade,3 mesiace v mrazaku a po uplynuti 3 mesiacov nevyhadzuj, rozmraz do kupela 😉

nikolkaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikke
29. okt 2010

podla miestnych pediatrov mozu uchovavat mamicky materske mlieko v chladnicke
na slovensku 24h
v holandsku max. 5 dni
v anglicku az do 8 dni
😕 😅

to len tak na porovnanie, z vlastnej skusenosti - tri dni uuuplne kludne, nic nebolo mlieku ani dietatu 😉 samozrejme mlieko v chladnicke hned po odsati, ulozene na policke vzadu, nie na dvierkach!

chrystel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz