Ako dlho kojíte?

zunolu
12. dec 2012

Chcela by som vedieť do akého veku ste kojili /chystáte sa kojiť svoje dieťa. Ja stále kojím , ale stretávam s takým prekvapením zo strany svojich známych, ale aj detských lekárov, že mi to nedalo a chcem vedieť ako ste na tom vy keď to ľudí tak prekvapuje a to má malá len 14 mesiacov.

ullka
12. dec 2012

Moj maly ma 13 mesiacov tiez ho kojim,aj u nas vela ludi cuduje,ale uz si to nevsimam,ja mienim pokracovat urcite do 18 mesiacov.neviem preco by som mala malemu odopierat co je uplne prirodzene.a to nehovorim ze od narodenia bol iba jeden krat chory.

majulino
12. dec 2012

mojmaly marok a 4 mesiace este stalekojim mamakojila brata do 35 mesiaca 🙂

anjelicek26
12. dec 2012

@zunolu - ja som to po roku a pol vzdala niekomu nieco vysvetlovat.. proste som o tom nehovorila... kojila som ich tak ci tak doma uz v tom veku a len v posteli... malu som kojila do 2,5 roka a maleho som odstavila ako som teraz zistila, ze som tehu... co je koho po tom, ci je este mala na prse.. rovnako ja nevrtam, ze niektore 4 rocne deti maju flasku alebo piju do xy rokov kravske mlieko z pohara, mlieko je mlieko 😅 😅 😅

adrioska
12. dec 2012

@zunolu s prestavkou 5 mesiacov (bola som tehu) kojim uz 4.rok, ale starsieho uz nie, teraz malu dcerku. Syna som prestala kojit, ked mal 3 roky a 1 mesiac... 😀 😉

nadenkaaa
12. dec 2012

Moj maly ma 21 mesiacov a stale kojim 😉 a vyzera ze este dlho budem kedze maly je zavislak 😀 😀 😀 ale su to take nase chvilky kedy je len on a ja 😵 😵 a veeelmi vela ludi sa cuduje 😕

zanin
12. dec 2012

oboch synov som kojila do 23 mesiacov. Prveho som odstavila kvoli tehu a druhy sa tak nejako odstavil sam pred nedavnom. Ale zaspava s rukou na prsku 😀

leamato
12. dec 2012

@zunolu Ahoj, staršieho syna som kojila dva roky...potom sám nechcel, zbadal mi kvapku mlieka na bradavke a povedal:,,Fuj mama to čo je? Už nechcem" a dcérka má štyri mesiace a mám plán ju kojiť čo najdlhšie.

carodejnica
12. dec 2012

Dcérku som dojcila 34 mesiacov a chlapca budem tiež čo najdlhšie, do jeho prirodzeného odstavenia B-)

luba41
12. dec 2012

@zunolu ja kojím dcéru 25 mesiacov a nechystám sa ju určite odstaviť /počkám, kým bude sama chcieť/ Sú tu aj iné "rekordmanky" https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/podpora-dlhodobeho-dojcenia-a-prirodzeneho-odstavenia/ tak dúfam, že ich niekdy dobehnem 😉

rose1988
12. dec 2012

Tý ľudia su divný nie ty, podľa môjho názoru je to najkrajšie obdobie ako pre mamku tak aj pre to dieťa. Ja som kojila do 17 mes. uz nejedla len dudlikovala a to mi nebolo prijemne keby este tahala mliecko nechala by som jej. No z dudlania ma boleli bradavky :(

keziah
12. dec 2012

do 33 mesiacov, potom som zial musela odstavit
druhe tiez planujem tak dlho, ako sa nam bude pacit alebo kym sa bude dat
podla mna je to uuplne v poho

zunolu
autor
12. dec 2012

ďakujem baby aspoň viem že nie som divná výnimka. Reakcie sú zväčša pozitívne len ma prekvapuje to prekvapenie.Akoby to bolo niečo divné kojiť . Je pravda, že poznám ženu čo dieťa odstavila po 3 týždňoch lebo mala kojenia plné zuby a jednu čo po roku lebo dieťa nevedelo piť z fľaše tak aby sa naučilo Stále hovorím, že malú budem kojiť kým budem môcť alebo kým bude chcieť .

janeta21
12. dec 2012

Moja má 29 mesiacov a ešte stále si pýta odo mňa mliečko. Aj v noci 2-3 krát. Už mám toho niekedy dosť, ale vydržím, kým sa sama odstaví 🙂 Myslím si, že my ľudia ani netušíme, aké významné (neviditeľné) deje prebiehajú pri kojení !!!

zaneta08
12. dec 2012

malý má 19 mesiacov a ešte sa nechystáme prestať, staršieho som kojila 2 roky a dcéru 1 rok. Vidím ako to pomáha pri chorobách 🙂

zuzu82
12. dec 2012

Ahoj, moja najmladšia má 27 mesiacov a ešte ju kojím. Ak nerátam prestávky (jedna 2,5 týždňová a jedna 1,5 mesačná) tak v januári už začnem 6.rok dojčenia svojich detí.

opica89
12. dec 2012

moja teta tiež kojila sesternicu do 2,5roka a sesterka ma stale zdravotne problemy, ktovie preco?! ale urcite je pre babo lepsie kojenie ako umele mlieko

zlatulienka
12. dec 2012

@zunolu kašli na okolie a koj tak dlho ako to bude tebe a drobčekovi vyhovovať, dcéru som kojila "iba" 14 mesiacov, sama sa mi odstavila, proste nechcela, prostredného syna som kojila 3,5 roka 🙂 a bola som zároveň tehu, odstavil sa sám 2 mesiace pred pôrodom, no a najmladšieho 8-mesačného kojím a budem, dúfam, ešte dlho 🙂 🙂 🙂

mircalla
12. dec 2012

26 mesiacov a bolo by aj dlhsie, keby nebolo nutne prestat. Ale predpokladam, ze ti sem budu odpovedat len mamicky, co kojili dlho a su na to hrde (i ja som🙂), takze by som to nebrala vobec ako vzorku...Sudim aj podla odpovedi je tomu tak. Samozrejme kojenie velmi podporujem, ale zaroven to beriem ako kazdeho osobnu volbu

mirkacik
12. dec 2012

ja uz 24 mesiacov 🙂

luciferkax
12. dec 2012

@leamato môjmu teiž vadí, ked vidí kvapku mlieka, tak sa potom nechce prisať 🙂

andelok
12. dec 2012

ja zatial rok a uvidime ako dlho este, ale co sa tyka mna, kludne aj dlhoooo 🙂

luciferkax
12. dec 2012

Prvého som kojila (teda skôr som odsávala a dávala mu mliečko) 5 mesiacov,a kosi sa mu nepodarilo poriadne prisať nikdy 🙂 druhého dojčím už 21 mesiacov, zatiaľ neriešim, kedy prestaneme, zatial to vyhovuje mne aj jemu, beriem to ako najjednoduchší spôsob, ako upokojiť a uspať dieťatko. Prvýkrtá som počula, že načo kojím také velké dieťa, ked mal len osem mesiacov!!! že načo, ked vie jesť 🙂 teraz som sa naučila takéto poznámky brať s úsmevom, ved on je stále moje bábo 🙂 🙂 a hádam nemá krava lepšie mlieko ako ja§!!

nice202
12. dec 2012

ja som kojila 27 mesiacov. Kojila by som aj dlhsie, ale bola som velmi chora a uz sa nedalo.

lulupopo
12. dec 2012

ja som kojila 2 roky

xenicka13
12. dec 2012

ja som odsavala kazdemu rok 🙂

saranata
12. dec 2012

moja dcera bude mat v marci 3 roky kojím ju stále, neprestala som ani počas tehotenstva , takze teraz kojím obe, malinká má 4 mesiace a kojíme sa tandemovo🙂
nazory iných neriešim , ked to vyhovuje tebe a tvojmu dietatu tak na okolie nepozeraj 😉

kekypetra
12. dec 2012

Ja kojim skoro 7 mesiacov a chcem co najdlhsie.. Poradte ako to dosiahnut, aby som mala mliecko. Je to super, ked citam ze 24 mesiacov a tak.. Dufam, ze aj mne sa to poradi.

11nika11
12. dec 2012

Ja som kojila 15 mesiacov a bola by som v tom pokracovala,len som na naliehanie lekarky prestala.caka ma vazna operaciatak preto som s tym musela skoncit :/

katy31
12. dec 2012

Môj malý má toľko, čo Tvoja dcéra a tiež kojím a mienim kojiť čo najdlhšie, je to fajn, je to nezaplatiteľné, keď idú zúbky, pri chorobe, vtedy nechce nič iné, len mliečko, kojíme sa aj 5-6krát denne, zaspáva mi tak, neviem si to bez toho ani predstaviť. A nikto sa nepozastavuje, že stále kojím... Ba naopak, všetci to považujú v mojom okolí za suprové... 😉

cikyta
12. dec 2012

Ja som 2,5 roku.