Ako dlho kojiť novorodenca?

tatehotna
5. aug 2020

Ahojte, potrebujem poradit ohladom kojenia. Mam tyzdnoveho novorodenca a moja otazka znie ako dlho je v poriadku ho nechat na prsiach? Posledne dva dni ked kojim je na mne nalepeny aj hodinu. Niekedy len tak dudle a potom cucka. Neviem ci je v poriadku ked ho mam na sebe tak dlho. Zaroven by ma zaujimalo kolko ml by mal vypit taky novorodenec?

deti95060810
5. aug 2020

hodinu je veľa.... isto už nepapá.....
z jedného prsníka 5 minút , z druhého prsníka 5 minút a bábo je najedené....ale aj moje radi potom driemkali na prsníku. Dieťa cíti blízkosť maminky a to má rado ...

aaao
5. aug 2020

@tatehotna tolko kolko potrebuje 🙂 neries cas 🙂

margaretka_
5. aug 2020

Neexistuje pravidlo, kolk moze byt na prsniku. Ja som bezne dojcila aj hodinu a pol, ale striedala som strany 🙂

karhu
5. aug 2020

mne v porodnici vraveli, ze babatko sa vie najest za 5minut..cize potom tam uz len chce byt..asi by som ho po 10minutach sama dala dole

bikarbona
5. aug 2020

Ak mas rozbehnutu laktaciu, tak maximalne pol hodina aktivneho dojcenia kazde dve az tri hodinky. Urcite sa treba mojkat, ale nie na prsku. Toto mam od mojej doktorky a nemocky este.

margaretka_
5. aug 2020

Dojcenie nie je iba o piti mlieka. Jasne, ze to dieta hodinu nepije. Ale ked ma potrebu byt na prsniku, preco ho nenechat?

martina1201
5. aug 2020

@tatehotna ahoj,ak ho necháš na prsníku dlho len cmulat bradavku môžu začať byť bolestivé. Dieťa by sa malo vedieť za 20 minút najesť. Čo sa týka toho koľko má novorodenec vypiť záleží aj od váhy dieťatka. Inak vypije 2,5 kg dieťa a inak vypije 4 kolové dieťa....čo viem, tak v nemocke hovorili že 4 kilovy novorodenec by mal vypiť cca 40 ml na jedno kŕmenie.

pribinak
5. aug 2020

@deti95060810 blbosť, novorodenec sa za 5 minút nenapapa

pribinak
5. aug 2020

@karhu nám vraveli že cca 15-20 min. Za 5 mi ÚT to novorodenec nestihne. Musí si robiť pauzicky. Okrem iného saci reflex je spojený s vyprazdnovacim reflexom, preto 5 min nestačí

simonah73
5. aug 2020

ak zistis ze uz netaha, tak skus odpojit, pouziva ho miesto dudlika. obcas to chivlku trvalo kym sa podarilo odpojit ak som nechcela zobudit.

deti95060810
5. aug 2020

@karhu budeš maž zničené bradavky ...budú sa ti robiť ragády...je to veĺmi bolestivé...

deti95060810
5. aug 2020

@pribinak nás tak v nemocnici učili...a to som tam nebola raz ani dva krát rodiť... 😉

0silvia0
5. aug 2020

@deti95060810 ono nie kazda zena ma precitlivene bradavky. Ja som s bradavkami nikdy nemala problem, a niektore zeny zasa problemy maju stale....

elizuella
5. aug 2020

@deti95060810 nemusi to mat. Moje babo dudlovalo na prse a nemala som znicene bradavky. Na zaciatku ale az tak nedudlilo, to az o dost neskor. Ale moje kojenia boli cca polhodky. Casom sa to menilo.

bluka2
5. aug 2020

@martina1201 wow, berieš to nejako vedecky

Nechaj ho, koľko ti je to ešte príjemné/znesitelne

heidy222
5. aug 2020

Aj ja som bola Tak naucena, ze prve tyzdne 15- 20min z kazdeho prsnika a potom od toho 1-2 mesiaca sa stihne aj za 5min najest

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelia000
5. aug 2020

No j som ked chcela nechala aj hodinu na pravom a hodinu na lavom..ci jedla, ci si len cmurkala, alebo dudlala..neriesila som. Je to novorodenec.. nic ine okrem teba nepozna. Pokial nemas ine povinnosti tak nechaj tak dlho ako treba. Ja aj teraz nechavam ked chce nech si dudle..ved to su take krasne chvile 🙂

ajka0207
5. aug 2020

@deti95060810 to či sa robia ragady nijak nesúvisí s dĺžkou dojčenia. Môžu sa spraviť aj po minútových dojceniach (viď moja druhé dieťa) a nemusia sa ani po hodine (moje prvé dieťa)

ajka0207
5. aug 2020

@ayanamirei prečo máš pocit že je to peklo?

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina1201
5. aug 2020

@bluka2 neberiem to vedecky, píšem čo nás v nemocnici učili a tiež čo sestričky hovorili keď sme deti vážili na skúšku kojenia.....

margaretka_
5. aug 2020

@ayanamirei ja dojcim 4.5 roka non stop (uz druhe dieta) dojcene boli obe na poziadanie, nikdy nemali cumel a ani jeden nebol takto zavisly, ze by som nemohla odist hoci aj sama z domu bez deti 🙂

ajka0207
5. aug 2020

@ayanamirei ja som dojčila na požiadanie a toto sa mi vôbec nestalo, možno tak prvý polrok, ale aj to dieťa v pohode vydrzalo s otcom

smejko25
5. aug 2020

@tatehotna treba si uvedomit jednu PODSTATU vec...dietato z prsnika nielen papa ale aj podriemka aj sa ukludnuje atd atd....neries cas...neboj aj moja visela namne hodinu a po 3 mesiacoch pocucala 10min a dovidenia🙂

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smejko25
5. aug 2020

@deti95060810 nepis somariny...moja namne visela do 3 mesiacoch aj hodinu a bradavky som tyzden po pôrode mala uuplne vpohode

smejko25
5. aug 2020

@ayanamirei takisto nepis somariny...ja som sa mesiac po porode naucila kojit po leziacky a bola som odvtedy MAXIMALNE oddychnuta...takisto je somarina ze nevydrzi bez prsnika...ja som sa vzdy spokojne osprchovala..pretoze treba do starostlivosti zapojit aj otecka nie ja sama ja sama vsetko sama...

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka0207
5. aug 2020

@smejko25 ja si tiež myslíš že to či dieťa vydrží s inými závisí od iných aspektov ako od dojčenia.