Ako dlho dojčiť?

28. mar 2023

Otázka na ženy ktoré dlhodobo kojili svoje deťúrence. Kojím 3 mesiace a stále sa mi strieda obdobie, 6 dní veľa mlieka že by som odkojila ešte ďalšie dieťa a potom prídu 3-4 dni kedy mam málo, vidím a počujem ze bábo ťahá naprázdno. To ma byt takto aj 2 roky, cele obdobie kojenia? Ako ste to mali vy? Kojim pravidelne, pýta si aj každú hodinu, každé dve hodiny, v noci tak isto, ešte sa nestalo ze by pospala bez papania 4 hodiny. Tak ja to nechápem, veď tvorba mlieka má záležať od častého prikladania, jem, pijem dostatočne tak kde robím chybu? Ďakujem za rady

thoughtfulweirdo
28. mar 2023

Aj ja som to mala s mliekom ako na hojdačke, zrejme to bolo tým, že som občas odflákla kontrolu prisatia. Každopádne, nejak sme sa cez to prebojovali a od nejakých 9-10 mesiacov dojčím bez ťažkostí, nič neriešim, ja už teda takmer 2 ročného ani neponúkam, len dám, keď pýta. Občas mám aj teraz pocit, že tvorba skáče, ale teraz smerom hore 🙂 nerobila som nič špeciálne, proste kojila.

nique
28. mar 2023

Dojčila som 5r bez prestávky (2 deti do 2,5r). U oboch to bolo iné. Ale vždy sa to po čase ustálilo. Boli dni, keď som to už už išla vzdať a potom zasa bolo dobre. Nemám návod, len možno fakt, ze je to prirodzená vec a tak nejak sa treba riadiť intuíciou. A keď to nejde, tak to nejde.
Ja som videla obrovský benefit (okrem babatkovskeho obdobia) v čase vzdoru. Ponuknuty prsník nikdy neodmietli, takže som mala na obe deti skvelú páku. A teraz v škôlke nebývajú chorí. To píšem ako motiváciu do krízových dni🙂
Držím palce.

ankare
28. mar 2023

Júj, neboj, to sa ustáli, bábätko je ešte maličké. Buď kludna, dieťatko si potiahne toľko, koľko potrebuje. Super,že maličkú príkladas tak často, ako treba. Júj, dokáže spinkať aj 4 hodiny? To je paráda. Vieš, ona sa nebudi len preto, že je hladná, dojčením si uspokojuje aj iné potreby. Neboj, časom sa to bude zlepšovať.
Si úžasná maminka!

autor
29. mar 2023

@ankare dakujem
@thoughtfulweirdo
@nique
Ďakujem za povzbudivé slová, bola by škoda prestať s kojenim, keď sa vie tak pekne napapať. Prešli sme si aj štrajkom, bola u nás aj laktacna, napravili sme co sa dalo odvtedy omnoho lepšie len proste táto tvorba ako na hojdačke ma hnevá

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
riamia91
29. mar 2023

Neboj nebude to tak stale.
Mne sa uz po 3m babatka prsia nenaliavali, nepotrebovala som vlozku do podprsenky ani nic podobne. Kojim doteraz, dcerka mala rok predvcerom. Starsiu som kojila 1r10m, 2t pred porodom som ju odstavila, prislo to nejak prirodzene.
Babo ti je po kojeni nespokojne pocas tych dni, ked predpokladas, ze mas menej mlieka?

tani777
29. mar 2023

Takto,prsia sa nemusia nalievat,nemusis citi,ze sa mlieko spusta,ze babo pije...mne sa velmi paci prirovnanie,ze prsnik je ako prietokovy ohrievac,mlieko sa tvori pocas kojenia,co znamena,ze prave vtedy ho dieta pije..prsniky nie su ako nejake sklady na mlieko,ze sa vytvori,dieta vypije a zrazu je prazdny
Dolezity je vzdy pocet pocikanych plienok na den..ak ich je dost,babo je spokojne,nie je prehnane spave/placlive,tak je vsetko ok..ani vaha nie je tak smerodatna v tomto veku,pretoze kludne dieta moze dost narast do dlzky a tym padom posobi,akoby nepripralo/schudlo
Drzim palce,robis vsetko super 😊

ankare
29. mar 2023

@mamula20 to nemusí znamenať,že mlieko stracas. Ustaluje sa Ti laktacia. 🙂

svokrinjazykmonika
29. mar 2023

Nemáš málo mlieka, neboj to sa ti len zdá. Keď sa tvorba mlieka ustáli tak sa prestanú prsia nalievať a pretekať. A že niekedy len dudká a nepije je normálne. Prsník nie je len na papanie ale aj od bolesti a na nervy... Mne sa tiež už vôbec nenalievajú prsia, netvrdnú ani netečú ale mlieka mám dostatok. Malá má 5 mesiacov. Ale ak chceš mať istotu tak nasaď nejaké vitamíny, lactil, senovku, benedikt, čaje