Ako často a koľko má papať mesačné bábätko?

ivana149
4. apr 2013

Ahoj ja by som sa chcela opýtať, kto ma podobnú skúsenosť. Mame mesačne babätko na umelej výžive od narodenia. Snažím sa mu davať papať každe tri hodiny po 120 ml je to dosť?

linda20111
4. apr 2013

@ivana149 ahoj, nemozes to brat tak presne!!!! nieje to stroj :D :D :D ak je babatko hladne da to najavo, niekedy vypije viac niekedy menej. ono samo vie kolko mu staci. ja svojho sice kojim, ale ked mal mesiac, niekedy papal aj po pol hodine a zas v noci ked spinkal tak vydrzal aj 5hodin bez papania.

ivana149
autor
4. apr 2013

no šak to vôbec neberiem presne, davam mu ked si pýta, aj po hodinke aj po dvoch hodinach. a čo sa týka noci? ked mu o osmej dam jesť tak mi vstane o pol jednej, dam mu papkať zaza a vstane mi až o pol šiestej. Ja len som chcela vedieť, či to s tým jedenim neprehanam 😉

katka1981
4. apr 2013

@ivana149, ked mala moja 9 tyzdnov, musela som prestat kojit a dr. mi povedala aby som skusila 120 ml Nutrilon AR. A za chvilu sme presli na 150ml. Doporucene davkovanie je kazde 3 hodiny ale moja vacsinou papala kazde 2,5 hodiny a ked sa jej ten interval skratil na menej ako 2,5 hod. uz som vedela, ze treba zvysit davku. Babatko si vypyta ked je hladne, neboj sa.

katka1981
4. apr 2013

@ivana149, kolko vazil a meral ked sa narodil a kolko ma teraz?

drobcek26l
4. apr 2013

@ivana149 Náš malý keď mal mesiac tiež pil 120ml cca každé 3,5 hodiny, ale v noci sa mi budil iba o polnoci a potom o štvrtej, potom asi v 3 mesiacoch si začal pýtať 150ml a keď mal 4,5 mesiaca tak 180ml. To pije dodnes. Tiež som sa vtedy bála či mu nedávam veľa alebo málo, ale potom som pochopila, že každá mama sa sama naučí rozpoznávať kedy je jej dieťatko hladné alebo naopak, kedy mu už mliečka stačí. Tak sa neboj aj ty, určite to robíš správne. 🙂

ivana149
autor
5. apr 2013

ďakujem, za odpovede, maly keď sa narodil mal 57 cm a 4600g, v pôrodnici mi povedali, že mal by piť každe tri hodiny, ale on je potom strašne nervozny a zly tak detska lekarka mi zasa povedala, že nemusi stale piť 120, ale sem tam mu dať menej a ťčastejšie tak skušame, 😉