Aké je nočné papanie štvormesačného bábätka?

gir
10. mar 2016

Chcem sa poradiť. Mám 3,5 mesačné bábätko. Od 2 mesiaca mal nočný režim taký, že o 8 išiel spať, v postieľke bez hajkania a pod. Na papanie sa budil až o 3 v noci a potom o 6 ráno. Teraz asi druhý deň o 8 spanie, budí sa na papanie o 2 v noci o 4 a o 6 ráno. Čím to bude? Ja som predpokladala, že čím staršie bábätko, tak v noci postupne prespí celú noc. Je plne kojený. Ďakujem.

jana_eyre
10. mar 2016

babatka maju vseliake obdobia - vcera boli take a zajtra zas ine.. stale je to ine.. moje deti prespali naozaj celu noc az po roku, roku a pol - a to bolo oproti inym babatkam vyhra.. priprav sa na vseliake prekvapenia este 😉 pri nich sa neda nic predpokladat..

siska53
10. mar 2016

Babatka si rezim menia.
Moze byt ze kvoli rastovemu spurtu sa teraz budi castejsie. Ten byva okolo 3.m. Ja som mala stastie, moji velmi rezim nemenili,ale vacsina babatiek to meni a casto. A dost casto najma dojcene,no nielen tie,sa v noci budia casto.

qwertxy
10. mar 2016

Vôbec to nerieš a buď rada ze sa budí iba 2-3krat 😉 niektoré maminky vyťahujú prso aj každú hodinu

simaaprilova
10. mar 2016

Moja ma teraz 4,5 mesiaca.do teraz vstavala len raz na papanie v noci ale pred dvomi tyzdnami sme prekonali 6.chorobu a odvtedy ako keby dobiehala co zameskala papanie pocas choroby a vstava 2-3krat a aj horsie spi.najprv som skusila dat cajik lebo sa mi nezdalo tiez ze deti zacnu castejsie papat ale ze skor to nocne papanie postupne zmizne ale nedala sa "oklamat"😀

luba41
10. mar 2016

sa priprav, čím bude staršie- tak budení bude viac a viac...pravdepodobne..potom v nejakom veku zase sa začne počet budení znižovať..ale kedy to bude?..v noci sa budia všetci..deti sa nebudia na hlad, ale ich mozog spracováva vnemy zažité počas dna/ takisto aj dospelí/, chú sa uistiť že nie sú samé-tá ktorá dojčí ponúkne prsník, iná dá cumel, flašu, staršie deti sa chcú napit, chodia čurať atd.. kým dojčíš-je výhoda dať prsník na zaspanie....

candii
10. mar 2016

Moj ma 3 mesiace a 1 tyzden a sriedaju sa mu obdobia momentalne je hore 2-3x..

stastnablcha
10. mar 2016

to je uzasne ze sa tak malo budi. dieta sa meni a kazdy týzden moze nemit zvyky, spinkanie, papanie. len si uzvaj ze sa pri babu vyspis aspon par hodin...do roka sa bud tažko nastavovať nejaky rezim, lebo akonahle si nanho zvyknete, tak sa uz zmení. potom uz bude lepsie 🙂

mily7
10. mar 2016

Ha Ha Ha! No nočné papanie 4 mesačného bábätká je aj neustále napr! Hlavne dojcene! Neboj je to normálne! Môžu byť sny,bruško,zuby! Až bude väčšie môžeš riešiť, učiť zaspavat nenasilne, jemné samo. Ja som tak robila až v roku. Je to na každej máme ale do pol roka určite nie. Všetko sa vycibri časom a čo nie naucis postupne pomaly. Pre teba šok lebo si mala super spave dieťatko ale neboj bude lepšie aj.

lenicka2609
10. mar 2016

No moja dcerka do 3 mesiacov v noci len 2-3x. Potom aj 5x a teraz uz ma 9 mesiacov a budi sa aj 10x a to neprehanam kojim len 2-3x a niekedy je na prsniku aj kazdu hodku. Inokedy sa v noci zobudi a mrnci a prevaluje sa a to aj 3 hodiny. No ja len cakam kedy pride ten spravny vek a sa konecne doruzova vyspime 🙂 a to mi este precestuje celu postel za noc v polohe na brusku. A skus jej davat z oboch prsnikov,ja som to tak jednym casom robila a spala pekne,ale uz to nefunguje.

mia265
10. mar 2016

Ha Ha ha, na to zabudni 😀 Eštw ti príde do toho toľko podnetov,že ti môže vstávať aj 10 krát za noc

lauricka
10. mar 2016

taki drobci sa dojcia na poziadanie a rezim nemaju, ten pride neskor, ale nie v zmysle, ze prespi celu noc. Niektore prespia, ale to asi pomenej. U babatka uz 5 hodin spanku je super a uz to je cela noc 😉 . Neplati, ze postupom casu dlhsie prespi, moze to byt aj naopak a stale sa to moze menit. Su tu urcite maminky, ktore sa nevyspali omnoho dlhsie. Moje dvojcata zacali ako tak spavat akoze celu noc asi v 15 mesiacoch alebo do 1,5 roka a moja najmladsia sa dojci stale aj v noci, ani neviem, lebo to neratam, spi pri mne, len sa nacucne a spi dalej. A to uz konci 14sty mesiac. Maminy urcite popisu vsetky mozne variatny spanku deti. Ja by som skor neratala s nejakym spanim celu noc, mozno babo prekvapi a bude, tak radsej nech je clovek prijemne prekvapeny, nez by ocakaval velke spanie a potom bol sklamany. Onedlho mu pojdu zuby a zas to bude vselijake a zuby dlllho rastu 😉 . Takze skor sa tak nejak musi clovek prisposobit a byt kreativny. Pre inspiro mozno kniha Klidne spani a ukladani od Elizabeth Pantley. Ale mne mala zaspava na prsniku a nejak sa mi to nechce riesit. Posledne babulko si musim vychutnat naplno 😉

monikaparson
10. mar 2016

Áno, čím staršie určite, ale to rátaj na roky a nie na mesiace. 😀 Naša má 21 mesiacov a stále sa v noci zobudí, keď bola takáto malá ako píšeš ani náhodou nespala ako tvoje mrne, hore som bola skoro stále, ale výhoda týchto malých detí je, že ani nevieš, keď to cucá, tie väčšie už sú na tom trošku ináč.
Máš kojené dieťa, čo ti veľmi kvitujem, to dieťa sa bude budiť, lebo chce prsník a mlieko, a cucať, a tebaaa. Užívaj si to, sakra rýchlo to pominie. Na moje prsia si spomenie malá už len v noci. 😉

girlnextdoor
12. mar 2016

Naša malá má skoro 11 mesiacov a ešte ani raz nespala celú noc. Aj teraz sa budí 2-3 krát v noci. Ako 4 mesačná som ku nej vstavala každé dve hodiny!
Tak teraz neviem či sa stazujes alebo chvalis 😉

katuliena82
12. mar 2016

Kojila som babo kazdu hodinu, max.kazde dve. Akosi sa nedokazali napapat noc a neriesila som to 🙂 Tiez som plne kojila obidve deti. A ked mali rok a pol, skoncila som kojit, budili sa aj 15 x za noc. Len cucli a spali. Riesila som to tak, ze spali pri mne, ja som si oddychla, lebo sme asi od 3 tyzdnov ani neodgrgavali, nebolo to nutne...

anomis31
22. máj 2016

Ahoj,moj maly ma 4,5 mes a tiez bol ako tvoj...prve dva mesiace prespal takmer celu noc,v tretom sa zobudil raz a teraz v piatom sa zobudi 3-4 krar..ale uz spi po prvom zobudeni so mnou v posteli,takze v polospanku prso na cucanie a spime dalej...tiez som si myslela,ze cim starsie babo tym viac bude spinkat v noci...a ako citam kruto som sa mylila 🙂))

amadea3
22. máj 2016

moja ma 4mesiace, od narodenia sa v noci budila kazde 3h... potom kazde 2h... a teraz kazdu hodinu. Ale jej nejde o ukojenie hladu, realne taha tak mozno raz za noc, zvysne razy len chyti bradavku a spi. Chce ma citit jednoducho 🙂 Pri zivote ma drzi kava a vedomie, casom sa to upravi 🙂

tobnuf
22. máj 2016

My mame sice 6m .. ale je tiez plne kojeny a v podstate od narodenia je to ako kedy. Su noci ked sa zobudi len 3x. a su noci ked je hore aj kazdu hodinu a takto sa to od narodenia strieda. Teraz idu zubky tak je hore castejsie..