Aká má byť tvorba mlieka?

9. dec 2023

Ahojte mam skoro 5m dieťatko a cca mesiac pozorujem slabšie nalievanie prsníkov. Doteraz som musela mať každý večer podprsenku s tampónmi lebo inak som mala cele mokré tričko hneď..tiež počas kojenia mi z toho druheho vytekalo... teraz asi týždeň je to tak ze by som mohla spať aj bez nej...a teraz sa pýtam, je to normálne a predtým som mala nadprodukciu alebo prichádzam o mlieko?

Este dodám, že mlieko sa mi spustilo hneď na druhý deň po pôrode. Kojím od začiatku cez deň každé 2hod presne na čas pýta, v noci každé 3hodky. ( zo začiatku prespala v noci aj 6 hodin)..Prsia som mala doteraz vždy tvrdé po tých 3 hodinách resp.tu stranu z ktorej som predtým nekojila. Teraz ich také naliate proste nemavam ale je pravda ze jej dávam piť aj z druhého prsnika keď jej nestačí z ľavého ( ten sa mi zdá "slabsi") Je to normálne teda alebo nie? Môj pitny režim je od začiatku pobiednejší, vypijem tak max 1,5l ale keďže je to tak od zaciatku tak neviem co to ma.vplyv..beriem femibion 3 a aj raz za deň čaj na dojčenie.. ďakujem za radu

petamich
9. dec 2023

nie je to uplne normalne, ponuka sa prisposobila dopytu 🙂

juliacenc
9. dec 2023

Je to normalne, neprichadzas o mlieko. Nema to s tym nic spolocne

autor
9. dec 2023

@petamich nie je alebo je?😅 z tej odpovede to veľmi neviem ..ja som si myslela ze praveze keď kojim kazde 2hodky tak sa budu stále tak nalievat aj ked niekedy som mala az hrče no vypila to hneď a ostal prsník prazdny

autor
9. dec 2023

@juliacenc čiže prsia nemusia byť naliate aby tam bolo dosť mlieka správne to chápem?

juliet86
9. dec 2023

ano. pre novorodenca sa chysta mlieko vopred. pre starsie dojca podla jeho poziadaviek. pozri sa na to dieta. vyzera dostatocne najedene je spokojne po jedeni? rastie pribera ma dost nacikanych plienok ma.fajn naladu? ano je.to tak ze zena nema.nabombovane prsia cele roky pocas dojcenia ale.najma v zaciatku

petamich
9. dec 2023

nie, je to normalne a teda nic "zle" sa nedeje neprichadzas o mlieko 😂😂 prepac ciarka mi usla

prsia vobec nemusia byt naliate, aby tam bolo dost mlieka a aj to, ze mlieko tieklo a trebalo tie vlozky do podprsenky bol len prechodny stav kym sa ustali produkcia

juliacenc
9. dec 2023

Ano chapes to spravne. Prsia nemusia byt naliate. Mlieka mas dost, nie je ziadny dovod aby si ho stracala. Mlieko sa neprestane tvorit, dokial dieta neodstavis, alebo dokial sa neodstavy same.

autor
9. dec 2023

Ďakujem vam pekne za odpovede😊..dosť som sa bála tej straty mlieka, pretože ma strašili aj tým ze nepijem 3litre denne😅

autor
9. dec 2023

A ešte sa chcem spýtať, keďže malej z toho jedného prsnika nestačí a pýta za nim aj druhý, ako zvýšiť produkciu v tom jednom prsníku? Ci to sa nedá?

siska53
9. dec 2023

Je to normalne, ja som toto zazila pri prvom okolo 3.m.(on sa v noci nebudil nejak), ze uz nemam po noci prsia na kamene. A pri dcere som ani nikdy prsia naliate nemala, napriek tomu sa dojcila do skoro dvoch rokov.
Prsia sa prosto prisposobia.

siska53
9. dec 2023

Ja som, lebo som si musela odsavat kvoli operacii, si davala na druhe prso odsavacku. Cize dieta na jednom, odsavacka na druhom..elektricka, pri rucnej mi nic neslo.

anavixy
9. dec 2023

Mnozstvo mlieka nema nic spolocne s tym ake tvrde alebo makke mas prsia a ani s tym ci vypijes 3l alebo len 1,5. Mlieko sa tvori z krvi, nie z vody v bruchu. Nestresuj sa, pokial je dieta spokojne a pribera, mas mlieka dost. Produkciu zvysis len a jedine tym, ze budes bud viac dojcit z toho prsnika alebo odsavat. Z byliniek mozes skusit senovku, ale s rozumom, zazraky urcite necakaj. 🍀

ivangeline
9. dec 2023

Normalne.

autor
9. dec 2023

Ďakujem pekne za odpovede🙂

tani777
12. dec 2023

Je normalne a v pohode,ak babo pyta po kojeni z jedneho aj druhy prsnik,neznamena to,ze mas nalo mlieka..takisto to,ze sa Ti prsia nenalievaju..ja by som bylinky nedavala (maju fakt dost neziaducich ucinkov) a musela by si sa nimi predavkovat..len babo prikladaj podla potreby,a mozes skusist este aj kontakt koza na kozu (ak s tym budete obaja v pohode),napriklad na jedno-dve kojenia denne 😊 inak som LP (nie z mamily),tak keby si mala este nejake otazky,kludne sa ozvi 😊

autor
12. dec 2023

@tani777 ďakujem pekne😊

autor
12. dec 2023

@tani777 a pravý prsnik ( ten co sa mi "viac nalieva") tak sa mi raz do týždňa stane, že mám akoby bolestivu hrcku taku 2cm.., no po kojeni to na 3 kŕmenie napr zmizne...je to tiež v poriadku?

tani777
12. dec 2023

Aj to je v pohode,obcas sa tak stava,casto vtedy,ked si telo potrebuje oddychnut..mozes dat suche teplo na prsnik,pripadne zohriat v teplej sprche a premasirovat,ale nie cez bolest