Absces na prsníku po dojčení

13. nov 2023

Baby na bradavke sa mi utvorili dve bodky hnisu. Neodsavam a nekojim uz mesiac. Dr mi radi vytlacat stare mlieko s rukou lebo odsavacka je slaba. To aj robim no nepomaha. Ziadne mlieko nejde . Skusila som to zatial len raz. Mate niekto skusenost?😭🙏🏻

anjelicek26
13. nov 2023

Sestre bohuzial museli prsnik chirurgicky otvorit a ten hnis odsat, mala tam aj drenaz dva dni a potom zasili. Jazvicka je minimalna, ona to tam mala tu hrcu snad mesiac, kym to lekar konecne riesil, dovtedy dostala tiez len rady vytlacat odsavat a bla bla, nefungovalo samozrejme...

anavixy
13. nov 2023

Urcite su to bodky hnisu a nie len tzv. milk blister? Upchaty mliekovod konciaci mliecnym pluzgierikom? Aj si to prepichovala? Mas aj nejake bolesti? Keby to bol absces bolo by to tvrde horuce cervene a bolestive miesto, nie dve bodky na bradavke podla mna. A odsavacka urcite nie je slabsia ako ruka… niekomu sa neda ani odsavackou odsat a da sa rukou vytlacit, ale treba aj vediet ako na to.

maryetta
13. nov 2023

Nahriat prsnik. Ci uz teplym uterakom. Alebo nejakym teplom. Alebo to proste nejako masazou uvolnit a tak vytlacat.
Su to “len” akoby vyrazky alebo nejake cervene miesto? Hrcka?
Ja som mala hrčku. Červene miesto. Nasledne teploty. Skoncila som na chirurgii a zapal mi rezali-vyberali.

autor
13. nov 2023

@anavixy ahoj mas pravdu nakoniec som kontaktovala laktacnu ta mi potafila to prepichnut vyslo to prsmik neboli len ta cast. Teraz citim okamzitu ulavu. Mechapem reco mito dr neporadila.

autor
13. nov 2023

@maryetta ako vyrazka vytlacila som porafila mi Ĺp

anavixy
13. nov 2023

No lebo asi ani dr to nevie.. lekari nevedia vsetko aj ked niekto ma taku predstavu, na vsetko su nejaki odbornici, dojcenie ma svojich a lekari to vacsinou nie su (ani gyn ani pediatri, bud nemaju snahu alebo cas, kapacitu vzdelavat sa v tejto oblasti)… dobre si urobila, ze si sa obratila na lp 🙂

autor
13. nov 2023

@anavixy dakujem ano lebo som chcela aj inu radu pocut