6-týždnové bábätko má stále prejavy hladu

lilien234567
1. dec 2022

Dobrý deň, mám 6 týždnového synčeka, plne kojím a doteraz papal bez problemov posledné 2 týždne vzdy po kojení trva asi 15 min niekedy menej vypluje a papať už nechce počkám a skúšam či ešte nebude ťahať krásne si grgne , potom ho preložím na podlozku pod hrazdičku napríklad a v tom momente začne hľadať mlaská pusinkou dám mu dudlík a na chvílku prestane no keď ho potom znova priložím zas ťahá pár minút a tak dookola až sa niekedy povracká a štiká v noci mi to nerobý len keď bdie cez deň , priberá ukážkovo takže neviem či môže tak malé bábovymýšlať alebo je naozaj hladný... ďakujem za odpovede.

veronika3110
1. dec 2022

@lilien234567 ak ti už mliečko vyvracka, tak má už dosť a to čo je navyše, proste musí vyjsť... teda ak nemá nejaký reflux alebo čo.. ja som tak mojej stále pchala, pchala, ona ťahala a nakoniec všetko vyšlo von... doteraz robím tak, že ak sa odpojí, už viac nedávam... prípadne ponúknem ešte raz a ked potom vypluje alebo nechce, viac nedávam

vilma7
1. dec 2022

To že mlaska neznamená že je hladný
.. dieťaťu ak ponúkneš prsník, na 99% potiahne. Ale to tiež neznamená že je hladný (hlavne ak to robíš po krmení). Dieťa si bude olizovať aj ruky, spoznávať... tiež nemusí byť hladné.
Treba si ho odsledovať, a hlavne mu nedávať príliš často. Hlavne keď aj vygrcna po najedení.

nikpa
1. dec 2022

@lilien234567 keď po kŕmení do pár minút ponúknes znova prsník tak si ho podudka, čo by nie 😊 Jasný znak toho že už nie je hladný len tak s ním vymýšľa je, že sa pogrca, teda žalúdok vyvráti to čo už je tam navyše. Neviem prečo mlaska ale od hladu to už nebude asi vo vašom prípade.

luccija
1. dec 2022

@lilien234567 v tom veku je este silny saci reflex daj mu dudlik a nekrm hned.Casto vyvrati?nema reflux?

maryetta
1. dec 2022

Iba vymysla. A nedavala by som kym si ozaj nebude pytat placom. 😉
Mam odkojene 3deti. Dokopy 6rokov.

beata_k
1. dec 2022

@maryetta To vazne? Az kym nebude pytat jedlo placom? Dost smutne no.

maryetta
1. dec 2022

@beata_k a ako si ma inac pytat? Moje nevedeli ani rozpravat ani robit prosim prosim.
Zacali brncat/byt nespokojne/plakat tak som dala. Inac naco nasilu. Beztak polovicu z toho vygrcali.

beata_k
1. dec 2022

@maryetta Tak byt nespokojne a revat je dost rozdiel. Dieta dostatocne dlho napred dava vediet, ze je hladne.

maryetta
1. dec 2022

@beata_k nikde som nenapisala ze kym dieta nezacne revat. Taky ten plac ktorym dieta dava najavo nespokojnost.

beata_k
1. dec 2022

@maryetta Plac a revanie povazujem za to iste.

maryetta
1. dec 2022

@beata_k aha. Tak ja nie. Ok v tomto sme sa neporozumeli.
U mna je rev uz vreskot ktory nejde utisit ani zastavit.

beata_k
1. dec 2022

@maryetta Nie, nie neporozumeli sme sa.

mareri
16. dec 2022

a máš dostatok mlieka? Neskušala si ho dokrmovat umelým mliečkom?

danusa64
16. dec 2022

@mareri ked jej az vygrciava mliecko tak ho asi malo nema😄
@lilien234567 moja to tiez robila, a presne ked som ju zakazdym ked hladala prilozila tak potom grcala, tak som si zacala sledovat hodinky a po nakojeni ked si pytala este raz tak som dala, no ked chcela aj treti krat tak uz som nedala skor ako za hodinku....lebo potom chudatko len grcala co mala plne brusko...dojcenie nieje len o hlade a babatko sa pri kazdom prilozeni napije lebo to je prirodzene pre nho....skus nejako zabavit, ked vies ze ti dost papalo tak nedavaj hned, skus aspon hodinku pockat ak sa da,....ak bude plakat tak samozrejme daj, to som zas nenechavala plakat, ale ked len mlaskalo alebo hladalo hlavickou tak to som nedavala hned ked chvilku pred tym papalo