6-dňové dieťa po dojčení vracia

9. jan 2024

Ahojte. Mám 6 dňovú dcérku, plne dojčenú, no posledné dva dni vždy po kojení dosť zvracia. Skúšala som aj dávať menej a častejšie,keďže mne sa tvorba mlieka ešte neustálila a cítim že jej ide rýchlo lebo rýchlo hltá. Môže to byť spôsobené tým?

annamivo
9. jan 2024

Ešte je malinké, chce to pár dní na ustálenie, či už tvorby mlieka aj toho aby ono vedelo kedy má dosť. Je dobré ak nezaspí dať aj odgrgnuť. Mojej ročnej sa to tiež ešte občas stane, hlavne v noci. Papá, papá , zaspí , ale ťahá akoby podvedome ďalej. prestane,položím do postieľky a o pár minút sa pozvracia. Ale je to tak raz za 2-3 týždne už.

maryetta
9. jan 2024

Ano. Urcite. Mala som to pri kazdom. To co nahlce resp ma istotne aj prebytok ide von 😉
Moji zvracali takto skoro pol roka 😉 proste toho mlieka som mala vzdy viac a oni aj ked chceli len trosku vzdy islo vela.

zuza.m
9. jan 2024

Dost zalezi ake je to mliecko?take cerstve ako vypila alebo natravene?je toho vela alebo len taky grc?skusila by som ju dat odgrgnut a do vyvysenej polohy

kitycat
9. jan 2024

Ak si odgrcne a je spokojna a pribera, tak sa akurat obrn trpezlivostou a obloz plienkou

My sme tiez ugrcavali