4 mesačný syn odmieta prsník

snehuliena
13. apr 2012

Ahoj. Môj skoro 4 mesačný syn odmieta papať z prsníka. Myslíte, že je možné, že mu akosi "nevoniam"? Som prechladnutá, mám resp. mala som aj horúčku dva dni (riadne som sa spotila zopárkrát), užívam Paralen, aby som nejako vydržala. On mal tiež horúčku, ale bola to reakcia na očkovanie. Takéto odmietanie sme zažili vtedy, keď som dostala prvýkrát menzes po pôrode. Aj vtedy papal len z fľašky (moje mliečko). Bojím sa dávať mu z fľašky, aby si na to nezvykol a potom ma už nebude chcieť vôbec. Ale zase keď mi začne plakať od hladu... ☹
Ďakujem za každú dobrú radu. 😵

angellinka
13. apr 2012

ma aj cumel?vtedy dieta odmieta

igiana
13. apr 2012

@snehuliena moja mala odmietala prsnik, ked mala anginu, vobec nechcela nic jest, musela som si odsavat a davat jej nasilu striekackou od nurofenu. Neboli ho nahodou hrdielko? Mozno ma bolesti pri prehltani.
Vobec sa ti nechce prisat, alebo sa prisaje a ked mu hned netecie tak potom odmieta?

snehuliena
autor
13. apr 2012

V poslednom čase mával problém s tým, že hneď netieklo mliečko, ale teraz sa už ani prisať nechce.

igiana
13. apr 2012

@snehuliena a davas mu cumlik? Skus si sama stimulovat bradavku, aby sa ti mlieko spustilo a potom ho rychlo priloz. Ak nebude ani potom papat ked zaciti mlieko, tak mozno je chory a nechuti mu.

lakte
13. apr 2012

@snehuliena jednoznacne radim osobnu navstevu poradkyne pri dojceni.Flaska nieje prave najlepsia forma dokrmovania, presne pre ten dovod ktory si aj sama napisala.Tvoja choroba moze mat vplyv na znizenu tvorbu mlieka ak uz pozna dokrmovanie z flase z ktorej tecie rovnako a ma konstantny tok, aj toto moze byt pricina.Dieta reaguje na toto velmi citlivo.Poradkyna posudi ci je treba dokrmit,a ak ano tak ukaze ake su ine sposoby.Cumel a flasu prec, pokial chces nadalej dojcit. Zoznam poradkyn pri dojceni najdes tu www.mamila.sk podla miesta bydliska.Kludne zavolaj aj v sobotu-nedelu, sme nato zvyknute 😉

beton
16. apr 2012

@snehuliena s najvyssou pravdepodobnostou je to dosledok flasky, resp. cumlika, najma ak pises, ze mas oneskoreny tok mliecka. presne takto reaguju deti, ktore vyskusali flasku, kde to tecie okamzite a potom na prsniku, kde treba tahat a zaroven cakat....to sa im nepaci a reaguju odmietanim. cumlikove deti zas daju hlad najavo prilis neskoro atiez ocakavaju, ze ked pridu na prsnik, tak to pojde okamzite, ved naprazdno cmulali doteraz. takze jedina rada ako si zachovat dojcenie a tiez tvorbu mlieka, ktora ide pri podobnom postupe dole, je zrusit flasku a cumlik, ak pouzivate. zaroven treba pamatat na to, ze dieta neplace len od hladu. prsnik na rozdiel od flasky s mliekom riesi aj ostatne problemy dietatka - unavu, bolest, nepokoj....

snehuliena
autor
18. apr 2012

Zrejme sme mali znova dojčenecký štrajk. Poznáte to?? Hrúúúza! Prvýkrát sa to stalo, keď som dostala menzes po šestonedelí. Vtedy tiež odmietal, alebo ak, tak len trochu pocuckal a bol nervózny, nespokojný. Teraz to bolo podobné. Dal sa zase na cuckanie v noci, v polospánku asi neriešil, či je to prsník alebo fľaška. 😀
Ďakujem za pomoc všetkým!! 😵

anetkaadamko
20. apr 2012

ahoj snehulienka................ty pišeš o mne?.................presne do bodky urobil môj...........................a neda sa nič robiť...odsávammmmm........................odomňa papá 1x v noci.............párkrát sa mi ho podarilo zlomiť aj cez deň........ked prídeme z vonku, kde spal v kočári.......inak nie

anetkaadamko
20. apr 2012

a inak má tiež 4 mesiace.....prvýkrát mi to urobil, ked mal mesiac..................ale ja som krvácala 2,5 mesiaca....bola som aj na kyretáži....a odvtedy mám menzes každý mesiac......a teraz vlastne prestal chcieť po jeho očkovaní, mal teplotu, menil sa čas a ja som dostala.......už 3 týždeň odsávam......odsávaním stimulujem mlieko a mám ho dosť.......

beton
25. apr 2012

@anetkaadamko vid vyssie moj prispevok snehulienke. to spravanie je dosledkom pouzivania flasky. mozes to riesit aj odsavanim a podavanim z flasky, kedze prisat sa mu uz velmi nechce, ale tvorba mlieka pojde pravdepodobne dole. takze cim skor sa flasky zbavite a prejdete na dojcenie, tym lepsie. na toto vsak budes potrebovat osobnu navstevu laktacnej poradkyne, aby ste sa opat naucili dojcit. da sa to, hoci zo zaciatku to bude boj. no minimalne kvoli pohodlnosti to za to stoji.

anetkaadamko
26. apr 2012

my sme laktačnu poradkyňu mali doma.....nepomohla.....ako donúti malého, aby sa prisal, keď nechce.....technika je dobrá.....malý pekelník 🙂

anjelicek26
26. apr 2012

@snehuliena - ano mali cca. v 4 mesiacoch pri dcerke... ale proste sme vydrzali, ked si nedala - ja som odsala a vyliala - preslo ju to az po par dnoch, flasu ako alternativu som neponukala, ked bola hladna poriadne - bol jej aj ten prsnik dobry 😅

anetkaadamko
26. apr 2012

@beton Chcem sa spýtať....čo by vyriešilo používanie klobúčikov na kojenie?.....................keby som to brala iba z hladiska pohodlnosti............zo začiatku v noci jedol 2x sám a teraz sa mu už moc nechce....skôr sa vždy preberie a už aj v noci štrajkuje........je mi to luto.....lebo mlieka mám dosť......ale zasa snáď s odsávaním sa mlieko tiež tvorí, ja neviem nemám pocit, že by som ho mala málo......Ráno odsajem dohromady aj 250 ml.................potom každé 2 hodiny 80-100.......ale on vypije tak tých 80 každé 2 hodiny........večer pred spaním dá aj 150......ale to je už o držku........A ešte jednu vec sa chcem spýtať........z flašky vypije viac mlieka ako odomňa?......Lebo on jedol odzačiatku velmi zle.......max. 5 minút.......a koniec.......Ja sa s ním trápim už 4,5 mesiaca.....Ďakujem....

aduskatt
26. apr 2012

Prosim neukamenovat ma🙂))z istych zdravotnych dovodov sme riesili od 5 tyzdna na striedacku moje mliecko z prsnika a flasku, tak to fungovalo az do piateho mesiaca.neodmietal ani jedno, ani druhe, proste co dostal, z toho spapal..............ked mal 5 mesiacov, proste jedneho krasneho rana sa rozhodol, ze dost bolo mojho mliecka, reval, ako keby ho z koze drali, ked som sa snazila dat mu odomna, tak som to proste neriesila, pokracovali sme flaskou.............a bolo to v pohode pre obidvoch

viva02
26. apr 2012

No, my sme mali nieco podobne. Maly zacal bojkotovat kojenie, este pred tym, nez spoznal flasu. Plne kojeny bol do 5,5 mesiaca, avsak bolo to len trapenie - maly sa odtahoval, rozptyloval, plakal a hlavne nepriberal, cize fakt toho ani velmi nevytiahol. Pritom techniku sme mali dobru (ked bol malinky, tak nemal s prisatim problemy). Zacalo to az okolo 2 mesiaca. Starsieho syna som kojila 2,5 roka, takze som myslela, ze ma nic neprekvapi. No, ale ked dieta nechce, tak ho nikto neprinuti... Zacala som odsavat mlieko a az doteraz je maly na MM, ale z flasky. Ma 8,5 mesiaca.

anetkaadamko
26. apr 2012

@viva02 A NEUBUDA TI mlieka?...........kolko vytiahneš? a ako často odsávaš?.............ja som práve vyakúšala klobučiky.......pil ale nie dlho, zaspal.....a teraz neviem kolko vypil......z flaše som to aspoň vedela.....

beton
26. apr 2012

@anetkaadamko klobuciky na kojenie by situaciu iba zhorsili, tvorba by ti klesla a este by si si k tomu mohla privodit aj nejaku mykozu. takze klobuciky vobec nie. pises, ze mliecka je dostatok. ano, aj odsavanim sa stimuluje tvorba mliecka. babatko vsak dokaze vytiahnut viac ako ty odsajes a pre tvorbu mliecka je teda dojcenie efektivnejsie ako odsavanie. ano, je takmer iste, ze z flasky vypije viac, lebo mu to tesie. tak prehlta, co ma ine robit... vo veku 3-4 mesiacov si deti menia rezim. deti , ktore poznaju flasku alebo cumlik zacinaju v tomto case strajkovat a hnevat sa na prsniku. podla coho si usudila, ze jedol na zaciatku zle? dieta si za prvych 5 minut vytiahne 90 percent toho, co potrebuje. takze sa sleduje pocet mokrych plienok a ako pribera. podla toho vies spolahlivo urcit, ci je dost najedeny. jedina cesta ako prejst k normalnemu dojceniu je zbavit sa flasky. pises, ze laktacna bola a nepomohla. zavolaj inu. pises, ze technika je dobra, ale maly sa nevie prisat. z toho vyplyva, ze technika dobra nie je.... takze budete musiet zabojovat. neviem, ci to dokazes sama, jednoznacne by som to riesila na mieste s laktacnou poradkynou. zatial ti zostava iba nedat flasku a nevzdat to....prikladat, prikladat. raz to dieta vzda a prisaje sa. spodnu peru mu prstom stiahni, aby ju mal vyhrnutu uplne dovonku a vznikol tak podtlak. skus si prestudovat tieto linky a pokojne pis dalsie otazky, aby sme to dotiahli. mozes aj IP.
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/04/ako-pr...

beton
26. apr 2012

@viva02 pouzivali ste cumlik? takto sa spravaju aj deticky pri prilis silnom toku mliecka. este raz pisem to, co pred chvilou. ked si nevytiahol dostatok mliecka, tak technika pravdepodobne dobra nebola. ak mas zaujem, mozeme skusit poriesit. v kazdom pripade, malokto by obetoval tolko casu odsavaniu....

beton
26. apr 2012

@aduskatt ukazkovy a uplne typicky pribeh toho, ako dieta po pouzivani flasky zacne prsnik bojkotovat a v dosledku toho sa predcasne odstavi. nabuduce radsej neriskujte a budete sa dojcit urcite dlhsie. dietatko sa totiz pri spravnom postupe skor ako v 2 rokoch samo neodstavi a je skoda ho o MM pripravit takto skoro. teda ked planujete dalsie :o))

aduskatt
26. apr 2012

@beton aj to je nazore, ale ja som fakt rada, ze do piateho mesiaca som mumohla davat aspon tolko mlieka, kolko som mala, kedze som tych 5 mesiacov dojcila len z jedneho prsnika, z druheho mi po komplikovanom zapale isiel iba hnis dlho a potom nic, tak to je podla mna lepsia alternativa striedat flasu s UM ako mu nedat nic.a v tom, ze som mu davala flasu nevidim vobec ziadny risk🙂)....btw, druhe sme planovali, ale nejde to, po 7 rokoch snazenia sme to vzdali.......
Nespravny postup som v tom nevidela ani vtedy ani teraz nemam pocit, ze by som ho o nieco ukracovala, skor som na seba HRDA, ze som dojcila aspon tych 5 mesiacov🙂

andelok
26. apr 2012

@snehuliena Ahoj, moja mala to robila tiez, ked mala asi tri mesiace..tiez som si precitala, ze sa jedna o akysi strajk, ktory sam pominie - tak to bolo aj u nas. Dcerka plakala od hladu, ale ked som jej dala prsnik, ho nechcela. Riesila som to tak, ze som ju krmila v polospanku, cize som ju najprv uspala a ked uz bola taka malatna, som ju prilozila a pekne sa napila..rovnako pekne pila v noci. Ja osobne si nemyslim, ze by to bolo sposobene flaskou, lebo my flasku nepozname a strajkom sme si presli..takze tak 🙂 Vyborny clanok na tuto temu najdes tu, ja som sa tym riadila a zabralo: http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...

viva02
26. apr 2012

@anetkaadamko Neubuda. Naopak, tym, ze som zacala odsavat, sa mi zvysila tvorba MM, pretoze malinky pri kojeni malo pil a tym padom klesala produkcia mlieka, nestimuloval dostatocne.
Odsavat som zacala az od tych 5,5 mesiaca, dovtedy sa len kojil, flasku nepoznal. Na zaciatku som odsavala velmi casto (najprv isli len male mnozstva), teraz uz len rano a vecer, spolu za cely den cca.500 ml. (Niekedy viac, niekedy menej).

viva02
26. apr 2012

@beton Malinky od zaciatku nemal problemy s prisatim, strajkovat zacal az od cca. 2 mesiaca. Pritom sa netvaril, ze je hladny, praveze bol stale spokojny, neplakal. Plakal len vtedy, ked som ho prilozila na kojenie. Odvracal hlavu a jednoducho nechcel. Vypil len malo (neskor sme vazili pred a po kojeni) a tvaril sa, ze mu to tak staci. Fakt neviem, z coho vtedy zil. On ani teraz toho mlieka (mm z flase) moc nevypije, ale aspon som si udrzala odsavanim jeho tvorbu, pretoze pri tomto style kojenia by sa coskoro laktacia znizila na minimum...
Uvedene linky som mala nastudovane, ako aj vela dalsich... Aj skusenosti s dojcenim starsieho syna (kojila som ho 2,5 roka). Niekedy proste fakt nic nepomaha, ked sa dieta rozhodne, ze nechce, nikto ho neprinuti...

anetkaadamko
28. apr 2012

@beton ja som už vyskúšala všetko.....ale však hladného ho nechať nemôžem........a ked jedoliba tých 5 minút..........tak za 3 týždne pribral iba 300 g...........a odkedy som začala odsávať, tak pribral za mesiac 800 g..........a už má 4,5 mesiaca.....a má 7,8 kg.....je ťažký, už ho nejde na prsník priložiť tak ako keď mal 4 kg...............lebo v noci keď mu idem dať jesť......tak chvílku mlieko odsávam a keď sa spustí, tak ho priložím a on papá aj 10 min......a to isté aj ráno......ale viac sa mi to cez deň nepodarí......

timuss
28. apr 2012

moja malá má 7,5 mesiaca, doteraz bola závisláčka a teraz sa už tretí deň odmieta prisávať...takže od stredy večer som nekojila, proste nech skúšam čo chcem, ani za svet nechce...reve, keď uvidí prsník, že čo to zase na ňu skúšam...nechce ani lyžičkou, ani striekačkou ani flaškou...a ja začínam byť zúfalá a depresívna z toho... ☹

timuss
28. apr 2012

jaj, a chorá nie je, príkrmy papá v poho, ja som mala dostať menses, ale neprišiel, no aj test je negatívny...som ale chorá, tak neviem či neštrajkuje kvôli tomu...ale už nevládzem...tak som sa prišla posťažovať 😅

snehuliena
autor
29. apr 2012

@timuss ja nie som odborníčka, ale toto sme mali aj my. Bola som chorá a moje bábo ma nechcelo. Ale keď hovoríš, že príkrmy môže, tak hladná nebude. Myslím tým, že ti nehladuje...
Inak, verím tomu, že robíme pre naše deti všetko ako najlepšie vieme, takže tu nikto nikoho nebude kameňovať za kŕmenie z fľašky, alebo tak podobne. Ide o to, že musíme byť v pohode, aby aj neše deťúrence mohli byť v pohode. 🙂

timuss
29. apr 2012

@snehuliena ďakujem za povzbudenie... 🙂 zatiaľ sa situácia nezmenila, malá ma nechce, kŕmim ju striekačkou, predsa len je dosť teplo a potrebuje aj tekutiny a lyžičkou nechce...manžel je presvedčený o tom, že je to kvôli mojej chorobe...pred niekoľkými týždňami som mala dosť škaredý herpes, normálne som mala brutálne opuchnuté ústa, to ma tiež nechcela deň a pol...neštrajkovala úplne, ale kojila sa len v polospánku...tak dúfam, že sa to ešte upraví, pretože už sa mám o niečo lepšie... 🙂 inak, mám pocit, že mne to dojčenie chýba viac ako jej 😅 tak teraz je otázne, kto je závislák 😅

snehuliena
autor
30. apr 2012

@timuss veď práve, aj ja to tak prežívam... dojčenie je tak úžasné, moja srdcová záležitosť 🙂 my po novom papáme ako opice v pralese. Držím ho v náručí, on na mne visí a musím sa pritom prechádzať, inak plače. Ale čo už, pre moje bábo by som urobila aj nemožné. 😵

timuss
30. apr 2012

@snehuliena aspoň papáte a to je super 🙂 u nás žiadna zmena, a už neviem ako ďalej 😒 ...vonku je teplo, ona pije biedne málo, a už mám aj pocit, že málo ciká ☹ takže neviem ako bude ďalej.