2 mesačná dcérka zaspáva pri dojčení

simcab
22. júl 2012

Moja dcérka má 2 mesiace a začali sme mať problémy s dojčením. Takmer vždy veľmi rýchlo na prsníku zaspinká - teda sa málo napapá - a do pol hodinky je hore s veľkým plačom, lebo si ešte pýta. Neviem ako ju "prinútiť", aby sa normálne napapala, a spinkala. Počas dňa taký problém väčšinou nemá, iba večer. Prosím, viete mi poradiť, čo robiť?

luciferkax
22. júl 2012

Neviem, ale veľmi ti to prekáža? Môj 17 mesačný tiež takto ešte občas zaspí, niekedy to bolo pravidlom. Ked je velmi unavený, tak len poccucká a hned zaspí, ja som práveže rada, ked sa tak do hodiny zobudí, vtedy to potom dohná :D Ja to neberiem ako problém

mandarinka34
22. júl 2012

skus ju steklit na usku mne to kazali v nemocnici ked sestricka videla ze maly pri kojeni spinka hned ho posteklila a maly zacal cucat dalej.ked sa to opakovalo viac krat a steklenie nepomahalo tak som ho dala spinkat.

simcab
autor
22. júl 2012

@luciferkax
@mandarinka34 ono by mi to nevadilo, keby sa vzápätí nezobudila, a tiež keby to nebolo pravidlom.. čo sa týka budenia, tak ešte som nenašla spôsob, ako moju malú zobudiť 😅

bacula
22. júl 2012

Aj moja zaspava pri papani, prebrat ju zvykne ked vytiahnem cicik z pusy alebo ju pohladkam po licku 🙂

strapco13
22. júl 2012

@simcab dieta zaspava na prsniku ked je slaby tok mliecka, ked vidis ze zaspava, stlacis prsnik http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca... zvysis tym tok mliecka a dietatko zacne pit
ak dojcis z jedneho prsnika, ponukni aj druhy..je normalne ze niekedy dieta chce jeden prsnik, inokedy dva
pises, ze vacsinou pocas dna toto nemate..ale z toho mi vyplyva ze je to obcas aj cez den..v takomto pripade by bolo dobre skontrolovat dojcenie osobne, ci netreba nejak zefektivnit dojcenie.. kontakt na laktacnuporadkynu najdes na www.mamila.sk
ak pouzivas dudel, flasku, klobucik, tak zrusit, mozu sposobit znizenie laktacie a to sa moze prejavit aj takymto zaspavanim dietatka pri dojcei
opis mi viac dojcenie, vahove prirastky, kolko cika a kaka

simcab
autor
23. júl 2012

@strapco13 ahoj, ďakujem za ochotu pomôcť.. stláčanie skúšam, no mám dojem, akoby ju to rozčuľovalo, keďže mám pomerne malé prsia, a tým stláčaním jej ich povyťahujem z pusy - no napriek tomu to skúšam! počas dňa väčšinou papá len z jedného prsníka, večer z oboch. keďže sme na začiatku mali problémy s dojčením, naučili sme sa dojčiť v polohe po ležiačky, s tým, že malinká je privinutá ku mne, s polohou po sediačky máme stále problém. dudlík má od pôrodnice, tam jej ho hneď šupli, lebo sa narodila pomerne veľká, a mne sa mliečko rozbehlo až na piaty deň, čiže robila cirkus, lebo bola hladná. čo sa váhových prírastkov týka, priberá cca 250 - 300 g týždenne, pocikaných plienok má približne 7-8 denne, a kaká počas dňa aj v noci dokopy asi 5-krát.

luciferkax
23. júl 2012

@simcab ja som len chcela varovať, aby si na to stláčanie prsníka až tak nezvykla... Podľa mna z toho vyrastie, prejde ju, to, môj tak robil asi dva mesiace, že sa po zaspatí zobudil o pol hodiny, najedol sa poriadne a spal :D :D po sediačky sa kojíme príííležitostne, najradšej máme posteľ, ležanie :D po sediačky len v núdzových situáciách :D

simcab
autor
23. júl 2012

@luciferkax no aj u nás je to tak - čo sa týka polohy, aj toho papania na 2 - 3 rázy 😅

luciferkax
23. júl 2012

@simcab noo môj má 17 mesiacov, teraz je už chlap, teraz už z tých "fáz" vyrástol :D večer ide spať, vypije oba prsníky "do dna" a spí "AŽ" 3-5 hodín :D :D

simcab
autor
23. júl 2012

@luciferkax no tak aj moja spí tých 3-4 hodín 😀

simcab
autor
23. júl 2012

@strapco13 práve som bola pri malej, a skúšala som to stláčanie, a všimla som si, že keď som stlačila, ona prestala piť, a keď som pustila, ona začala..

strapco13
23. júl 2012

@simcab ono treba stlacat co najdalej od dvorca..ak stlacis blizko dvorca, tak tok mliecka zastavis a preto vtedy ak pustis tak sa uvolni mliecvko co bolo za stalcenim
ale pribera ti krasne, mliecka mas urcite dost
skus ju nakojit skor ako pojde spat..je mozne ze uz je taka unavena, ze proste kym sa spusti mliecko tak zaspi
dojci na poziadanie, casto prikladaj, nesleduj intervaly
a ziaden cumlik, flaska, klobucik