14 mesačné dojča pri kojení hryzie

uradnikova
20. feb 2020

Chcela by som sa poradit ci sa da nieco s tym, ze dietatko pri dojceni kúše. Uz dlhsie ma zubky a az teraz zacala toto robit. Kazde jedno dojcenie konci tym, ze zvresknem od bolesti a odsotim ju. A stale ju to bavi. Uz asi tyzden. Jedine odstavit?

acer11
20. feb 2020

@uradnikova možno ti naznačuje,že chce normálne jesť 😆

uradnikova
autor
20. feb 2020

@acer11 praveze normalnej strave vela neda. Navyse nema dudel a uklidnuje sa jedine na prsniku. Takze bez toho velmi tazko

ajka0207
20. feb 2020

@uradnikova vzdy ked ta uhryzne, tak ukoncis dojcenie? Aspon na desat, pätnásť minut? Moja dcéra po dvoch, troch dnoch pochopila ze to nema robit.

mogaa
20. feb 2020

@uradnikova 14-mesačné už má svoj rozum a vie pochopiť ak mu povieš au to bolí....tým že skríkneš to možno berie ako hru...ona už nechce a možno to berie ako hru...ak teda samozrejme sa nezlakne a neplače....ak sa smeje , tak to už potom robí schválne - vtedy jej pred dojčením musíš vysvetlovať že nesmie hrýsť lebo teba to bolí....alebo klobúčiky...

uradnikova
autor
20. feb 2020

@ajka0207 hej. Vzdy. Zatial nepochopila ze to nema robit:(. Stale ma prenasleduje. Smatra pod tricko. A vzdy po chvili kusanec. Dokonca aj v noci ked akoze taha v polospanku

uradnikova
autor
20. feb 2020

@mogaa praveze vzdy sa zlakne a place. Asi musim viac vysvetlovat🙂

mogaa
20. feb 2020

@uradnikova urob jej názornú ukážku aby pochopila, so zubkami sa papá jedlo aj stlačíš na ruke alebo prsníku (so zubkami)bolí to....slabučko jej to predveď, samozrejme aby ju to nebolelo ale zase aby to cítila...zrejme si to neuvedomuje alebo jednoducho nerozumie čo jej hovoríš...

mogaa
20. feb 2020

@uradnikova niektoré veci sa zbytočne vysvetlujú ak dieťa nechápe čo mu hovoríš...pokiaľ mu budeš hovoriť že dávaj pozor -páli to, pochopí význam slova až keď sa popáli a tak je to so všetkým....

evittam
20. feb 2020

@uradnikova Pohryzie viac nedostane. Jednoduche.

nikpa
20. feb 2020

@uradnikova už veľa vecí chápe, bud jej budeš dokola vysvetľovať že to bolí a nesmie to alebo odstavit. No a treba jej dávať menej mlieka a viac normálnej stravy aby nemala potrebu sa dojčiť viac ako 1,2krat denne a už vôbec nie v noci. Dieťa v takom veku ma mat pre zdravý vývin plnohodnotnú stravu. Keď je naliata mliekom, jasne ze normálnej strave veľa nedá...

queen_mary
20. feb 2020

Hm, to uz je dost vela. Asi by som odstavila, nech sa stravuje normalne

uradnikova
autor
20. feb 2020

@queen_mary rada by som. Len tie jej amoky su tazko znesitelne. Place donemoty. Nevie sa ukludnit inak:(

queen_mary
20. feb 2020

@uradnikova aha tak. No mne sa lahko hovori. Nezazila som si, ale takto by som to asi chcela riesit. Hold

fridi96
20. feb 2020

Ja som malej to robila že keď začala hrýzť tak som tam dala namiesto prsníka malicek a keď to začala ťahať mlieko nešlo a odnaučila sa

nefertiti5843
20. feb 2020

@uradnikova A keď bude plakať v 2.ročníku ZŠ, tiež ju budeš ukľudňovať prsníkom ?

katarinavav
20. feb 2020

@nefertiti5843 si veľmi múdra kto tu hovorí o druhom ročníku 😐.asi nevies pochopiť babatko bez cumla ,mamička v domnení,že ti narazí na radu sa chcela poradiť .

evittam
20. feb 2020

@katarinavav 14mesacne dieta je bábätko? No len robiť zo seba cumel nie je riešenie. Proste rocne dieta uz velmi dobre chápe co robí a matka sa necha hryzt? Necha si ubližovať? Proste pohryzie nedostane a hotovo. A uz vobec. Je dosť dieta veľké na plnohodnotnu a vyzivnu stravu ak MM tak len ako bonus bez hryzenia. A nie ako strava.

katarinavav
20. feb 2020

@evittam nechaj si svoje rady nemusíš mi vysvetľovať čo je pevná strava a svoje metódy si mozes skúsiť na svojich deťoch .kedze sa zľakne asi jej je to ľúto a neuvedomuje si to .kazda matka sa sama rozhodne ako bude s danou vecou ďalej riešiť .

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
20. feb 2020

@katarinavav Ake moje metódy? Sa poznáme? Mam oddojcene 2deti. Úspešne.
A ty si nechaj svoje "rozumy" a rady.
Ja slusne diskutujem a vyjadrila som svoj nazor a skúsenosti. Kazda nech si robi ako uzna za vhodne.

evkao
20. feb 2020

@uradnikova toto presne zacal robit moj syn, v 15 mesiacoch, natvrdo som ho odstavila...

sono2
20. feb 2020

@uradnikova nemá niečo do čoho môže kusať napríklad fľašu?Určite nepoužívaj klobučiky.

uradnikova
autor
20. feb 2020

@nefertiti5843 vyrastie z toho🙂

uradnikova
autor
20. feb 2020

@sono2 tak hryzie hocico. Dohryzla uz aj novy kocik🙂Ani neviem kedy. Idu jej horne dvojky. Len je naozaj tazka povaha. Casto place. A velmi. Prsnik je zatial nasa zachrana. Viem ze so nie je najlepsie riesenie ale zatial si to bez toho neviem predstavit.

evittam
20. feb 2020

@uradnikova Takže si si odpovedala sama. Jednoducho bud sa necháš hryzt alebo nie.

leniel
20. feb 2020

@uradnikova Vysvetlovat, vysvetlovat, vysletlovat. Moja vie, ze okuliare su nonono, ze nesmie... aj na hryzenie treba robit nonono, trhnut sa, vyronit tiez slzu, prsko schovat, ze boli a nebude... urcite pochopi 😉 my sme toto mali skor, nejakom 8-9.mesiaci. Teraz ma zubana 15 zubov a fungujeme bez kusania

nefertiti5843
21. feb 2020

@katarinavav Oslovila som snáď teba? Premúdrelú tu robíš zo seba akurát tak ty...to už fakt mladým ženám zadrbáva, že sa nechajú okusovať od 14 mes. decka?

uradnikova
autor
21. feb 2020

@nefertiti5843 mne nezadrbava len chcem pre svoje dieta to najlepsie. A ani nie som mlada. Mam uz tretie dieta a skusenosti aj s kojenim len nekusalo ani jedno. Nakolko som alergička astmatička chcela som kojit co najdlhsie preto som pytala radu ako toto mamicky riesili

katarinavav
21. feb 2020

@uradnikova asi nebol dobrý nápad tu pýtať o radu,kedysi by som na podobnu diskusiu vôbec nevkročila .mam 13 mesačnú ,ktorá taktiež nemá cumel a počas zubov je to v noci teda o držku .kuse nás,ale nie mna do prsníka .to urobila možno dvakrát prerušenie kojenia a vysvetľovanie to mi pomohlo .drzim palce 🍀

sono2
21. feb 2020

@uradnikova ale určite ja dojčím tiež tretí rok s pauzou. Robíš to super. Ja len že či nemá fľašu s ktorou si prsník mýli. Tu hryzie/pije.
Ak tak je, zmeniť na klasicky pohár a vysvetľovať. Nenechávaj jej nič na kusanie čo je spojené s pitím