Vykecávanie v salónoch

20. aug 2024

Máte rady keď idete napr na masáž a masérka sa s vami rozpráva počas masáže? Alebo nechtarka, kozmetička, kaderníčka atd

buberova
20. aug 2024

Ja mám úplne najradšej keď je tam ešte niekto, ona sa hlavne rozpráva s tou inou klientkou a ja tam len tak sedím.. zase keď je úplne ticho tak mám pocit že som za čudnú... Ale mám rada aj ticho.. kľudne nech len rádio hrá

majkat12
20. aug 2024

Nie, prišla som tam vypnúť a oddýchnuť si. Kamarátky na vykecávanie už mám 🤭

autor
20. aug 2024

@buberova ja tam chodím oddychovať, nechcem sa vykecávať ale zas nechcem pôsobiť ako dajaká zajaknutá, tichá baba. Preto sa pýtam, ako to reálne funguje.. Či tam niekto chodí tak, že proste ticho a oddych..

abbey1
20. aug 2024

Kaderníčka, masérka i kozmetička sú moje dlhoročné kamarátky, takže ticho určite nie sme.

Ale naopak Thajska alebo ajurvedska masáž, tam len tíško ležím a relaxujem, to je čisto o relaxe.

autor
20. aug 2024

@majkat12 a keď ona rozpráva? Povieš nech je ticho? 🙃

larinka552
20. aug 2024

K nechtarke nechodim, ani k maserke. Najcastejsie chodim na depilaciu k jednej kozmeticke a tam som dobrych par hodin, takze casu a casu. Chodim k nej uz vyse 15 rokov, takze za tu dobu sa uz dobre pozname a vzdy pokecame co nove a tak.

dasufla
20. aug 2024

strasne to nemam rada, ja to beriem tak, ze si tam idem aj oddychnut a nemam chut s niekym rozoberat jeho alebo moj sukromny zivot alebo ohovaracky.

autor
20. aug 2024

@dasufla a ako to riešiš? Povieš na rovinu že sa nechceš rozprávať?

biba_18
20. aug 2024

ja to nemám rada a keď vyslovene nemám náladu, ani nereagujem ... resp. len tak uhm, áno ... krátke vety ..

zuzanka.zuzu
20. aug 2024

začala som chodiť na masáže minulý mesiac a ak to má byť oddych pre mňa, tak rozhodne nie je lebo zatiaľ každej masérke sa huba hodinu nezavrela 🙈 skôr ony to majú ako pokecový krúžok alebo miesto psychoterapeuta používajú klientky 😀 raz mi už išla hlava prasknúť od totálneho balastu čo tam trepala že som normálne ignorovala otázku čo mi položila a bolo trápne ticho 🤷 ale ja som už fakt nevládala.... ony tuším ani nepočujú keď poviem že som sem prišla zrelaxovať do ticha 😁 idú si svoje. druhý krát neprídem, našťastie je v BA nekonečný výber takže skúšam nájsť svoju spriaznenú masérsku dušu aj naďalej

viestta
20. aug 2024

Nemusim nic hovorit, z majich odpovedi do stratena zvycajne rychlo pochopia, ze nedosla som sa vykecavat.

dasufla
20. aug 2024

neodpovedam, alebo len prikyvnem. bud to vycitia a prestanu rozpravat, alebo tam prestanem chodit 😀

autor
20. aug 2024

Ďakujem, od teraz mi nebude blbo keď nebudem používať súvislé vety pri nich ☺️😁

majkat12
20. aug 2024

Presne ako baby písali, krátkymi vetami a pohmkávaním väčšina pochopí, že moc na to nie som. Ale priznám sa, že raz som si celkom dobre pokecala s jedným kaderníkom 🤷🏼‍♀️
Pri masáži si to ale neviem predstaviť. To mi vadí aj keď sa spýta, či je všetko ok.

dzescebuly
20. aug 2024

Ja som kaderníčka a vidím na zákazníčke keď sa chce rozprávať tak sa rozprávam ale teda presne viem kedy mám byť ticho 🤭

mila23
20. aug 2024

ja to neznasam..neprisla som sa vykecavat...raz som isla k novej kadernicke. Ostrihala ma dobre ale ten vysluch 3. stupna ktoremu som bola vystavena + som sa dozvedela o jej rodine asi vsetko..uz som tam nikdy nesla...

lakebabe
20. aug 2024

Záleží kto to je , na masazi som ticho a oddychujem, u kozmeticky záleží u ktorej, jednu mam takú co si pustím, druhú kecame celý čas mame o com, kaderníčka je už kamoška a hlavne tam sedím od rána do večera, niekedy aj 8-9 hodín 😄 ,keď už tam som, tak to by bolo potichu od veci

vkatush
20. aug 2024

Poznám masérku, čo sa normálne spýta na začiatku, či sa chcú rozprávať alebo byť po tichu, a či chcú hudbu relaxačnú alebo môže byť aj normálna rádiová.
Asi by to mali zaviesť všade 😂

Keď som bola u kaderníčky prvýkrát po pôrode, chcela len kecať. Normálne som jej povedala, nech sa nehnevá, ale prišla som si užiť chvíľu ticha. Nemala problém, boli sme po tichu.

liusa82
20. aug 2024

áno ja si rada pokecám aj ked som dá sa povedať dosť introvert.Ale vyberám si ludí s kým.S niekým si nemám absolútne čo povedať.Málo kto mi vyhovuje, ale ak robí svoju robotu dobre aj tak tam rada znovu zájdem.Len vtedy nekecáme sem tam pár slov si povieme.Ale niektoré mám v oblube tak tam viem prekecať ozaj dosť🙂 a to si už povieme že bože už je tolko hodín🙂

bavlnka92
20. aug 2024

nerada vykecávam. keď je normálna tak pochopí že sa nechcem rozprávať keď mám jednoslovné odpovede alebo zatvorené oči..

earlgrey
20. aug 2024

Chodila som stále k jednému masérovi, vždy sme kecali, mne to problém nerobilo...vlastne som sa aj viac uvolnila 😀 až naposledy, keď som u neho bola a on mi hodinu masíroval riť (išla som tam s bolesťou lýtka🤔)...vtedy hodina hrobové ticho, nepovedal ani slovo, hmkal si nejakú pieseň...ver mi, v tom momente by som brala, keby začal rozprávať, nech mi nie je trápne, že mi masíruje holý zadok...tak rýchlo ako som ja po masáži zoskočila zo stola, zaplatila a už som tam nikdy nešla 🤣🤣🤣 takže áno, sú situácie, kedy si človek ticho vychutná ale sú situácie, kedy by sa nejaká tá konverzácia hodila 😀 ale vo všeobecnosti ja rada pokecám, skôr mi príde trápne, ak sme obaja ticho...a je jedno či je to kaderník, kozmetička, masér atď.

marcellka32
20. aug 2024

Masér ti môže energiu dať, ale aj vziať...
Preto chodím výlučne len k thajským maserkam, čo vedia slovensky len dobrý deň, jemne alebo silno, dovidenia...
Predtym mi dá slovenka vyplniť formulár, kde sa pýta:
aký chcem po masáži čaj (ovocný, bylinkový, zelený)
Aká hudba má byť pustena (žiadna, relaxačná- šum mora, a iné....)
Aká silná má byť masáž (jemná, stredná, silná)

Žiadne vykecavanie, ja tam potrebujem nabrat energiu, nie sa vykecavat

carolynka
20. aug 2024

Velmi by som chcela mat vykecavaciu povahu, clovek sa aj viac dozvie, ale co uz 😁 ja davam kratke odpovede alebo si vezmem casopis a citam, a kadernicka pochopi. Ale naposledy ked som bola tak vedla mna co sedela pani, tak sa s kadernickou rozpravala este aj pocas fenovania vlasov, ten hluk im vobec nevadil

anos18
20. aug 2024

Ja na masáži nemám rada rozprávanie, masér ma už pozná, tak moc nerozpráva.
Povedala som mu na rovinu, že radšej budem ticho a budem si vychutnávať masáž. Inde rada pokecám

ibatanecnica
20. aug 2024

Maserka ma.pustenu hudbu. Ked sa chcem nieco spytat spytam sa. Inak som ticho uzivam si masaz. Nakecam sa dost v robote s pacientami

tramtada31
20. aug 2024

Tak masaz ok, tá má byt relaxacna, to mám aj mikrospanky, ale nechty, vlasy, kozmetika, je o kontakte. Predsalen jej úlohou je držať si klientelu a to znamená, vytvarat vzťahy, aby si k nej chodila roky. Najlepšia kamarátka je nechtarka a neznáša ludi, tá by sa so zenami najradšej nebavila🤣🤣🤣

miniatura14
20. aug 2024

Ja to tiež nemám rada, som veľký introvert, ale vždy, vždy sa ma toľko vypytujú, že nakoniec všade musím vykecávať🤦🏼‍♀️. Chystám sa ale k novej nechtárke a už teraz si chystám stratégiu 😁. Mienim jej hneď na začiatku povedať, že nech sa nehnevá, ale ja budem ticho, keďže celý deň sa rozprávam s malým a potrebujem vypnúť mozog 😁

marcellka32
21. aug 2024

@tramtada31 na kozmetike sme tiež ticho, počúvam relaxačnu hudbu...nemusím a nechcem počúvať tliachaniny,.... kadernícke aj nechtarke poviem čo chcem a som ticho, oddychujem.... nechápem prečo by som musela akože s ňou vytvoriť vzťah 🤦🏻‍♀️

tramtada31
21. aug 2024

@marcellka32 ty si s nou vzťah vytvarat nemusis, ale ona by si mala s tebou, aby si sa k nej vracala. Rozmyslam, ako ti to vysvetlím. Napr. máme tu pekáreň, kde sú vyrobky dobre, ale drahe. Tým, že je predavačka mila, chodím nakupovat k nej, aby som ju podporila, nekúpim si tie buchty o 40 centov lacnejsie v lidli, kde nemam taky osobitý vzťah. Kvalita bude cca rovnaka, aj v tej pekárni pouzivat nejaké stabilizátory a konzervanty, keď je buchta aj na druhy deň mäkká a dobrá. A takto to funguje aj v službách, chodis tam, kde ti je prijemne. Nositeľ služby (kozmeticka, Kadernicka), by tiež mali vycítiť, či si sa došla vykecat, alebo relaxovať a mala by sa tomu prisposobit. Ale veľa ludi berie tieto baby aj ako kamosky, butlave vŕby, takze idu tam aj za týmto účelom, vykecat sa, posťažovať sa. Tým, že kozmeticka pouziva relaxačnú hudbu tiež môže byt preto, že sa nechce vykecavat, alebo to berie ako sposob na vyplnenie ticha a už caka, či sa klientka prejaví, či chce byt ticho, alebo sa rozprávať a flexibilne podľa toho reagovať. Kde sa nerada vykecavam, je moja zubarka. Ja otvorené usta, robi mi ukony a furt sa niečo vypytuje a ja jej neviem odpovedat, keď mi vŕta zub a tečú mi sliny 🤣🤣🤣

marcellka32
21. aug 2024

@tramtada31 no ty nechápeš mňa, kvalita buchty nesúvisí s predavackou, a to či je milá....ak je buchta dobrá, kúpim ju tam, a je jedno či sa so mnou predavačka rozpráva či nie....v službách mi je prijemne tam, kde si oddýchnem, ticho....ja nemám potrebu počúvať niekoho problémy prípadne ohovárať, pretože len toto sa deje