Trápenie s tvrdými vlasmi

katka3212
6. dec 2023

Ahojte, mozno to sem nepatrí ale už som zúfalá. Mám veľký problem s vlasmi … asi 10 rokov som ich farbila na blond, teraz mám take gastanove. Ide o to, že sú veľmi husté a suche, nedá sa urobit žiaden účes…. Musím ich stále nosiť v drdole.
Sú rovné a veľmi husté, pridu mi veľmi umelé … vyzeraju tak, ako keď si predstavite bábiku barbie po roku. Proste take rovné suche tvrde vlasy … strašne sa mi o seba suchaju a lepia … rozcesem ich, a za 10 minút su zase polepené. Prejst si prstami cez vlasy nepoznam, lebo sa hneď zaseknem vo vlasoch, tak sa mi motajú dokopy. Ani cop nemôžem mať, lebo hneď sa zamota a vyzerá to strašne, akoby som mala umelý prívesok….Rozcesavanie katastrofa…. Nežehlím, nefenujem. Vyskúšala som x prípravkov, x kaderníkov a nikto mi nevie pomôcť.
Chcela by som, aby boli trošku mäkšie, jemnejšie, ľahšie.
Neviete mi niekto niečo odporúčať ???
Nebaví ma nosiť stále len ten jeden účes … nedajú sa mi ani prehodiť z jednej strany na druhu, tak sa hneď pomotaju a polepia. Dlzka je tak cca po prsia. Ďakujem

madeincssr
6. dec 2023

Niektoré dievky sú veľmi krásne aj s krátkymi vlasmi/účesmi... otvára Ti to zas iné možnosti.

vanilkovazmrzka
6. dec 2023

Neverim, ze ti kadernik nepomohol. Mas ocividne katastrofalnu starostlivost a este k tomu aj zly uces. Vlasy sa daju aj prestrihat tak, aby si ich nemala huste a tazke, ked ti to prekaza. Takze ti odporucam navstivit kvalitne kadernictvo, co samozrejme znamena, ze strih nebude za 5 eur, a nechat si poriadne vycistit vlasovu pokozku a vlasy, spravit adekvatny strih a nechat si poradit produkty a spravnu starostlivost.

katka3212
autor
6. dec 2023

@vanilkovazmrzka chodim do kadernictiev kde platím od 90-140€ … vždy mám vlasy od kaderníka pekne tak 2 dni. Mám dokonca kupenu kozmetiku priamo od nich … a stále je to na nič

katka3212
autor
6. dec 2023

@vanilkovazmrzka ale ja ich mám husté úplne zhora, je ich strašne veľa … no je to katastrofa . Ale ako pises, skúsim och dať prestrihat

zuzubb007
6. dec 2023

Ja mam tiez huste a pomaha zehlit vlasy objem klesne o polovicu a niesu ako sucha komunisticka metla

vanilkovazmrzka
6. dec 2023

No to je samozrejme, ze ich mas huste aj zhora :D ale naozaj minimalne pri pracovani s tymi vlasmi to pomoze, ked su vhodne zostrihane.

Mozno ich mas aj riadne ponicene z farbenia, neuvazovala si ze ich isty cas nebudes farbit vobec? Ostrihat na kratko, nechat odrast to, co uz je znicene…

vanilkovazmrzka
6. dec 2023

@katka3212 teraz som si vsimla aj druhy komentar… tak mozno este skus ine kadernictvo, ak stale chodis do rovnakeho. Ja viem, ze su take typy vlasov… co si ziju vlastny zivot 🥹 ale verim, ze vsetko sa da skrotit 😀

ketrint
6. dec 2023

@katka3212 a aké pripravky používaš? Určite ich treba dobre hydratovat… Mozno máš originál vlnité až kučeravé vlasy a tento krepovity vysušený stav je spôsobený len nevhodnou starostlivosťou. Aspoň ja som presne tento pripad 🙈 Dosť som sa v opise spoznala, casto som žehlila a bola z nich vecne nešťastná… až kým neprisla korona a konečne som mohla skúšať 🙏😅 Ako prvé som prestala farbiť a zostrihla (áno sama doma 😅) koľko sa dalo a prešla som na CGM (curly girl metod). Trvalo to nejaký čas, ale už po pár umytiach mega rozdiel, ja som nechápala, že vlasy mám kučeravé 🤯🤯😲 To by som nikdy nebola povedala. Dodržiavam pár zasad a konečne svoje vlasy zbožňujem 🙂 A rozdiel v kvalite je neuveriteľný, fakt som mala presne take ako popisuješ - suché, zachuchlene, do seba nezapadajúce vlasy. Teraz sú mäkké poddajné a tým, že majú tvar, tak nedostávajú od hlavy ako sucha levia hriva 🤣

deti95060810
6. dec 2023

až ti závidím tie husté vlasy... 🙂
mohla si dať foto, možno by sme vedeli...

deti95060810
6. dec 2023

na mk je skupina účesy a ličenie - žeby si skúsila tam?

aniele
7. dec 2023

@ketrint Presne toto mi napadlo. Prišla mi na um vnučka (13), presne tak jej vlasy vyzerali, bez lesku, odstávajúce... v lete skúsili CGM a je to niečo úplne iné. My sme si totiž (s jej mamou) uvedomili, že v rodine máme pár ľudí s vlnitými vlasmi, tak si povedali, že to skúsia.

2006_1211
7. dec 2023

@katka3212 dredy 😅

nika_val
7. dec 2023

@katka3212 správne fúkanie vlasov
Preto od kaderníčky máš pekné vlasy lebo ti ich správne vyfuka 🙂
+ doplnila by som možno Olaplex to vie vlasy velmi pekne zachrániť