Strih vlasov po 40tke

1. nov 2023

Ahojte, žienky 40 plus no ako vlásky.
Ešte stále nosíte dlhé vlasy ako za mlada? Ja som nejaká nespokojná, vlasy už nemám také husté a hladké aj keď sa o ne starám, mozno vplyvom hormonov. Dĺžku mam do pol pŕs, je pravda ze sa mi akokeby plazia po bunde/ obleceni. Kaderníčka mi radi strih max. po plecia, má nazor ze ženám po 40 tke už dlhé vlasy nejdu, zužuju tvar co berie pleti objem a tým pridava vek, celkovo predlžujú tvar pri vysokom čelé ( moj pripad )a tym padom opticky tvar pada smerom nadol.

Poradíte?

beata_k
1. nov 2023

Tvoja kadernicka ma nazor jak z roku Pana. Ak ich mas poskodene, tak ich treba ostrihat ci mas 40 alebo 20. Poskodene vlasy nepristanu nikomu.

ivik4
1. nov 2023

Kriste , mas 40, nie 65 😱😱😱
Ved 40 je nic !!!!!! 40tnicky dnes vyzeraju lepsie nez mlade baby.
Prosim Ta,nesprav zo seba staru zenu

janulka1802
1. nov 2023

Absolútne nesúhlasím s tým, čo Ti povedala kaderníčka. Dĺžku vlasov neurčuje vek, ale kvalita a hustota vlasov. Ak má žena krásne, zdravé vlasy, není dôvod po 40-ke radikálne strihať. Avšak, som toho názoru radšej kratšie a zdravšie, ak sú vlasy jemné, zničené a to v každom veku.

eva112014
1. nov 2023

Ja budem mať 41 pomaly, a mám vlasy po driek. A mne sa páčia dlhé vlasy. Tá tvoja kaderníčka má 20 rokov asi.

victoriab
1. nov 2023

strihaj sa podľa toho, čo sa ti páči, aký máš typ tváre, kvalitu vlasov, nie či máš 41 alebo 18 😵

koniarova
1. nov 2023

Pane bože. Mám 46 a dvadsiatky schovám ľavou zadnou. Vlasy mám dlhé,pod lopatky. Ak sú zdravé a chceš dlhé,nechaj si. Krátke ti pridajú roky a ťažko sa upravujú. A veru by som sa bála dať si robiť vlasy u kaderníčky s tak predpotopným názorom.

autor
1. nov 2023

Ďakujem, predpotopne názory, neviem no, navrhuje mi na omladenie niečo takéto.

autor
1. nov 2023

Paci sa mi to, ale pristála by som na verziu plus 5 cm dlhšie.

koniarova
1. nov 2023

Je to pekný účes s kľudne aj 5 CM dlhší. Vyzerá síce jednoducho a na úpravu je to náročnejšie.

koniarova
1. nov 2023

A treba vlasy s objemom.

0silvia0
1. nov 2023

Budem mat 50 a mam dlhe vlasy. Huste, pevne, v najlepsej forme ako som mala doteraz. Podla tvojej kadernicky by som mala zapustit na hlave karfiol asi🙄
Ak sa ti zhorsila kvalita vlasov, tak to ries nie kvoli veku, ale kvoli vlasom.

hipuska
1. nov 2023

Tak vies, my ťa nevidíme. Ak máš vysoké čelo, celkovo podlhovastu tvár, možno ten strih nie je dobrý čo nosis.

vevapeto
1. nov 2023

Možno ti nepristane zo čo momentalne máš a pristalo by ti viac čo ti radi kadernicka. Veď prečo to nevyskúšať?

vevapeto
1. nov 2023

@0silvia0 🤣🤣🤣karfiol🤣🤣🤣a najlepšie zafarbit na modro 🫣

autor
1. nov 2023

@0silvia0 tak to super mať také vlasy, je to asi genetika, aj moja mamina ma velku hrivu, ja mam jemnejšie asi po otcovi.

zuzana76
1. nov 2023

baby, ale vy asi necitate, autorka uz asi nema vlasy vo forme, ja mam to iste, zrazu sa mi strasne zhorsila kvalita vlasov, mam 47, dlhe vlasy su uz otrasne, striham to cosi pod plecia, za dva roky neskutocny obrat, vlasy padaju, su jemne, splasnute.

Kadernicka asi vidi, ake tie vlasy su a preto navrhuje taketo riesenie, ziaden karfiol a trvalu, len dodat objem vlasom

aj ja mam vysoke celo, navyse sa mi robia uz kuty, mam za sebou trichologicke vysetrenie, alopecia to vraj nie je, mozno tym, ze telo uz sa pripravuje na menopauzu, hormonalne zmeny, no vlasy su horsie ako slama, pritom sa o ne staram ovela lepsie ako kedysi a penazi co som uz minula na mezoterapiu a rozne sampony, ani nevravim

0silvia0
1. nov 2023

Asi genetika, vlasovu a nechtovu genetiku ma v nasej rodine otcova strana😁, mamina strana ma lepsiu stihlopostavovu genetiku. Akurat rozmyslam, ze toto mi vyslo dobre skombinovat, len ten xicht az tak nevysiel🙈

koniarova
1. nov 2023

@zuzana76 a tá mezoterapia vôbec nezabrala?

zuzana76
1. nov 2023

@koniarova nezabrala, praveze mam pocit, ze padaju este viac, ale mam len 5 sedeni za sebou, este dalsich 5, ale boli to ako fras

0silvia0
1. nov 2023

@zuzana76 citame, citame a vyjadrili sme sa k nazoru kadernicky k 40tnickam. A preto sme napisali, ze ak treba riesit vlasy, tak ich treba riesit kvoli samotnej kvalite nie kvoli tomu, ze podla kadernicky vsetkym 40tnickam uz dlhe vlasy nejdu😉

zuzana76
1. nov 2023

@koniarova ja mam ale aj problemy so stitnou a anemiu, ale vsetko sledovane a kompenzovane, ale mam aj nechty velmi slabe, lekarka vravi, ze jednoducho kombinacia toho zdravotneho stavu, plus geneticky riedke vlasy v rodine (ako mlada som mala huste vlasy, teraz mam mozno tretinu vlasov na hlave co ako 20-rocna)

pkgirl30
1. nov 2023

Nejde o vek ale o to či sa tej žene dlhé vlasy hodia. Ja mám len 35 ale nemôžem si dovoliť dlhé vlasy lebo sú veľmi slabé a čím dlhšie tým viac padajú a lámu sa, ale som spokojná aj s krátkymi. Zato moja mama bude mať 60 a má vlasy po prsia. Má ich zdravé a pevné a vie si spraviť taký účes že odpadnem, s krátkymi by vyzerala ako idiot. Takže vôbec nezáleží na veku.

zuzana76
1. nov 2023

@0silvia0 ja som to tak nepochopila, ze automaticky vsetkym 40-tnickam, ale ked su jednoducho vlasy nevyhovujuce

a nechce ju dat nakratko, ved ten zostrih su polodlhe vlasy

aj Carolina Herrera uznavala nazor, ze zena 40 vyssie by uz mala mat kratke vlasy, nesuhlasim s tym, mnohe 40-tnicky vyzeraju super, mne tiez tipuju o 10 rokov menej, keby som mala este kvalitne vlasy, tak uz uplne mladica som

koniarova
1. nov 2023

@zuzana76 ešte to aj boli? Tak nad tým nebudem ani uvažovať. 😁

zuzana76
1. nov 2023

@koniarova boli to dost, vraj okolo 90 vpichov na jednom sedeni, ja uz toto dokoncim, co mam naordinovane

0silvia0
1. nov 2023

@zuzana76 ja som sa vyjadrila k tejto vete a nesuhlasim s tym, ze zenam po 40ke automaticky dlhe vlasy nejdu

zuzana76
1. nov 2023

@0silvia0 a to som pochopila tak, ze zeny po 40 uz stracaju objem tvare, plet uz nie je taka elasticka, tvar celkovo moze posobit unavenym, padnutym dojmom, viecka padaju, ale zase treba pristupovat ku kazdej zene individualne, vobec som to nepochopila ako pravidlo a nepredpokladam, ze ta kadernicka by vsetky zeny po 40 najradsej vystrihala na kratko. Podla mna to len z rozhovoru a skusenosti dnej kadernicky vyplynulo. Ano, su aj zeny, ktore v 40-tke vyzeraju uz ako babky a dlhe vlasy im nepristanu, maximalne po plecia

0silvia0
1. nov 2023

@zuzana76 dam na porovnanie moje vlasy. Tie kratke som mala ako 39 rocna, tie dlhe mam ako 49 rocna. Ovela lepsie sa citim v tych dlhych. Lebo podla mna vyzeraju lepsie.

0silvia0
1. nov 2023
zuzana76
1. nov 2023

@0silvia0 mas krasne vlasy, ale tak stastie, ver mi, ze vacsina zien v nasom veku riesi opacny problem a teda, ze tie vlasy ubudaju