Starostlivosť o vlnité vlasy

janhe
10. okt 2023

Ahojte potrebujem radu. Ja už som ozaj zúfalá. Potrebujem rady od niekoho kto ma skúsenosť s vlnitým vlasmi.
Dcéra ma vlnité vlasy a keď je vlhko tak kučeravé.
Ale ja som nikdy s takými vlasmi nepracovala, vôbec neviem ako sa o ne starať a tak sú vždy strapaté neuhladene. Fakt to ma ako vtáčie hniezdo. Keď vidím ženy alebo deti ako im pekne vlny či kucery držia tak nechápem. Mojej to trčí všade proste nikdy nepôsobí dojmom že je učesana, stále to ma akoby sa práve zobudila. Poraďte prosím ako ich skrotiť aby proste bolo také že držali spolu a pôsobili zdravo a hladko.
Máte nejaké overené prípravky a nejaké triky na to?

kacena4
10. okt 2023

ja mam kucerave, jedine cim ich ja skrotim je penove tuzidlo na vlasy. inak ich mam tiez taketo kazdy vlast v inom prameni a hriva na hlave. ale potom ich necesem len prehrabnem rano. popr. dat do gumicky a bude o chlp lepsie. drzim palceky

thereisabear
10. okt 2023

Vygoogli CGM

cicuca
10. okt 2023

@janhe dcérka je brčunda a ja mám vlnite vlasy. Používáme prirodny šampon a kondicionér od ponio. A myslím, že by mohlo pomoct, keby jej este do vlhkých vlasov vmasíruješ malé množstvo oleja - mandlový, jojobový alebo arganovy

januska12323
10. okt 2023

Curly girl method. Kým s tým nebudeš robiť tak česať len prstami po umytí a kondicionér použiť.

life123
10. okt 2023

Ja mám tiež také a veru dodnes mi nič nepomohlo.. vždy keď si umyjem, mám ich ako tvoja dcérka alebo aj keď zaprší a je vlhko 😢 mne pomáha len žehlička na vlasy nič nič iné... Vyžehlim si a mám aj 3 dní pokoj do ďalšieho umytia zase .. alebo samozrejme kým nezaprsi 🤣🤣 ale chápem že dcérke nebudeš žehliť. Možno aj ja sa dozviem niečo viac

marsmykkok
10. okt 2023

@life123 súhlas, tieto vlasy to je asi boží trest, to sú vlasy ani rovné ani kučeravé, ale strapaté stále so sklonom ku krepovateniu, nedržia pokope. Tiež rovnakej farby a čo vidím na ulici takéto vlasy ako po zobudení a silnom vetre aj tá farba je rovnaká u všetkých, fakt neviem čo sú to za vlasy a prečo. Tiež žehlím-ale ako dospelá. Dcérka ak znesie možno nejaký balzam nezmývateľný, to aspoň na chvíľku udrží vlas pokope, ja som si dávala ako mladšia, ale už to na vlasoch neznesiem.

vanilkovazmrzka
10. okt 2023

Kucery su nadherne, vsetky rovnovlase by sme ich chceli mat 😄 ale starostlivost je dost narocna.

Tu taka jednoducha vlasova starostlivost (milujem jej vlasy)
https://www.instagram.com/reel/CwVqec-IcKr/?igs...

beata_k
10. okt 2023

@janhe Skus precitat clanok o vlnitych vlasoch. Nie o kuverave, ale vlnite. Je to iny pristup.
https://www.kudrnatevlasy.cz/

vanilkovazmrzka
10. okt 2023
janhe
autor
10. okt 2023

@vsetci
Dakujem vám zabodpovede
Moc si to vážim lebo fakt sa nad tým trápim

ketrint
10. okt 2023

@janhe curlygirl.eu -nápis tuto babám, po slovensky, skvelo Ti poradia. 😊 Ja som si u nich zachránila vlasy (tiež som mala krepovite a cely život som žehlila, lebo ma nenapadlo že môžu byt vlastne kučeravé, len ich úplne zle upravujem 🙈), vedia pekne poradiť aj s detskými produktami.

jovanna83
10. okt 2023

Skus stranku kucerave.sk