Starostlivosť o tvár

noemikatka
7. aug 2024

Ahojte do teraz som sa o tvar nestarala ako som mala len niaky čistiaci gél a krém nivea 🙈 chcela by som to zmeniť a preto si idem po radu od vás co mám prosím vás rano a večer používať na tvar aké produkty ktoré nie sú drahé napr niečo z dm čo konkrétne mi stačí mať doma aby. Bola moja tvar čistá a hydratovana 🙏🏽🙈😊 ďakujem

interjection27
7. aug 2024

Ahoj, neviem v akom veku práve si ale taký základ odporúčaný dermatalogmi je asi takýto:

Ráno: vitamín C, hydratačný krém a spf ochrana
Večer: čistiaci gél, retinol, hydratačný krém

Spf je je nutnosť každý deň, keďže slnko vie dosť oslabiť a hlavne pomôcť zostarnúť pleti (vrásky, pigmentové škvrny). A tie ďalšie - vitamín C vidím ho často na nete a ostatných rutinach (sama používam), vie rozjasniť, odstraňuje červené miesta a pigmentáciu, tiež robí pleť pružnejšiu. Ak by si ho chcela vyskúšať tak sú rôzne séra alebo ho rovno nájdeš aj v hydratačných krémoch.
Potom večer je dôležité pleť očistiť od spf a make-upu ak nosíš, preto čistiaci gél 😊 a retinol - sama ho ešte nepoužívam, odporúča sa až okolo od 23-25+ rokov pri zdravej pleti, ale viem, že sa kľudne da použiť aj skôr pri akne alebo problematickej pleti. On napomáha vyhladiť pleť, zabrániť vráskam a preto sa stáva dosť populárnym a častým v rutinach. Len vo vysokej koncentrácii vie byť silný, preto treba pleť hydratovať a znova - ráno chrániť spf aby ti ju nevysusil ale naopak. Retinolove sú buď mastičky, séra alebo také tie ampulky, záleží konkrétne od produktu.

Každá žena má však rutinu vlastnú a vyhovujú jej iné produkty, preto by som si na tvojom mieste prečítala páru článkov na nete, čo sa pre tvoj a typ pleti odporúča, aké látky môžeš kombinovať atď. Ale zlatý základ - čistenie, spf a hydratácia 👌🏻na začiatku si pridaj spf a ďalej uvidíš, fakt toho nemusí byť veľa, stačí par produktov s dobrými účinkami. Dúfam, že som pomohla