Solárium pred normálnym slnením

13. máj 2023

Ahojte. Baby na zaciatku jula idem k moru. Avsak nechcem ist total biela - vyzeram ako by som spadla do vapna 🤭 - skusila by som solarium. No ja vobec netusim ako to funguje. Som biela, blond, opalujem sa do cervena. Aby som chytila trochu farby, kedy, na ako dlho, ako casto a kedy naposledy pred normalnym slnenim by som mala ist do solarka? Je treba aj krem?
Prosim, komentare ake je to skodlive nepotrebujem. Na prirodzene opalenie nemam cas. Tak len k veci, poprosim. Dakujem.

nela1979
13. máj 2023

Ahoj ,v každom dobrom soláriu by ti mali poradit všetko ,aj krém ,aj na ako dlho máš ísť prvý krát a postupne ako pridávať minúty ..🙂
Ja idem prvý krát na 3min.,potom 5 min. a postupne si pridávam ale ja chodím dlhodobo ,tak viem ako moja pokožka už funguje na jednotlivé minúty ..
Ja kupujem krém u nich v štúdiu, ale tuším sa dajú kúpiť aj v drogériách ale s tými nemám skúsenosť .

sono2
13. máj 2023

Táto kombinácia sa neodporúča.
Normálne sa natieraj pri mori 30 tkou a Film chytíš.

zuzubb007
13. máj 2023

@sono2 no ja som napriklad uplne tmavy typ vlasy takmer cierne a telo mam blede, keby sa ja natieram na dovolenke 30tkou tak ostanem tak isto bleda aj keby som cely den na slnku, ak chcem aspon dake poloopalenie tak nesmiem viac ako 10-15tku pouzit, viem neni to zdrave ale tyzden pri mori chcem opalenie trosku

domiklik
13. máj 2023

Dobre kombo na pigmentové fľaky

autor
13. máj 2023

@nela1979 dakujem. A kolko pred slnkom uz nechodis do solarka?
A kto ti natrie chrbat 🤭?

autor
13. máj 2023

@sono2 len tak mimochodom - comu na tychto slovach nerozumies: nechcem ist total biela?

autor
13. máj 2023

@domiklik tie mam tak ci tak. Ale vdaka za odpoved na moje otazky, si to vychytala.

domiklik
13. máj 2023

Uff...

sono2
13. máj 2023

@zuzubb007 to je zase relatívne, či sa fakt opaľuješ hodiny či chvíľu. Keď chceš mať fakt ochranu kľudne 30. Potom, kde sa opaľuješ. Či egypt, či chorvátsko.
Nedá sa odporučiť bez toho aby som človeka poznala, čím sa ma natrieť.
Moje deti sa napríklad neodvážim natrieť menej ako 50.
Mne stačí 6 ale kvalitná používam shiseido.
Kamoška hovorí, že oni tie filtre sú silnejšie.
Ale mam zase dobrú pokožku som za chvíľu čierna.

nikpa
13. máj 2023

Ja som tak párkrát pred letom bola, ľahšie som sa vždy opalila a rovno do hneda. Keďže si blondínka, odporúčam max. 2-3x po 10min. Možno nebudeš vidieť opálenie ale oveľa rýchlejšie a krajšie sa potom opališ na slnku.

autor
13. máj 2023

@nikpa dakujem

missviolet
13. máj 2023

tak ja neviem, som tmavovlaska a po 10min v solárku som zhorela... ako.ti tu tych 10min poradili....

nikpa
13. máj 2023

@missviolet Ja som hnedovláska a ani keď som išla prvýkrát v živote ani nikdy mi nič nebolo po 10min. a neverím, že tmavokozec po 10min v soláriu zhorí ako si napísala. Každopádne autorka informuj sa u personálu solária, normálne ti poradia.

stanulienkat
13. máj 2023

Do solárka by si mala prestať chodiť dva- tri mesiace pred normálnym letným slnecnym žiarením. Ak kombinujete solárium s prirodzeným slnkom, nábeh na rakovinu kože je silnejší, koža si to zapamätá aj 20 rokov.

slniecko154
13. máj 2023

ja som total biela a na slnku som sa vzdy spalila a uz par rokov mi funguje tento postup: cca od maja vzdy zacnem brat betakaroten, potom cez leto uz len raz za par dni a tiez idem tak 5-6x do solarka kym sa zacnem opalovat na slnku, pocas leta do solarka nechodim.. ani tak nie som nejaka velmi hneda, ale opaluje ma potom rychlejsie a takmer vobec ma uz nespali. Na slnku sa ale vzdy natieram minimalne 30kou.

missviolet
14. máj 2023

@nikpa ja som napisala tmavovlaska, nie tmavokozec. mam bielu kozu, ale to aj autorka

nikpa
14. máj 2023

@missviolet tak pardon, zvyčajne tmavé vlasy majú stredomorské typy s pokožkou, ktorá sa nezvykne rýchlo spálit. Tmavovláska s bielou kožou u nás nie je obvyklé.