Škvrnité opálenie

19. júl 2024

Co moze byt dovod ze sa tvar neopali pekne do hneda ale akoby skvrnito ze sem tam opalene, sem tam biele flaky? Nikdy sa mi to nedialo.

ivanakal
19. júl 2024

Nemas to pigmentove skvrny? mne sa zacali robit po porodoch, zrejme hormony a pod...Nesmiem si opalovat tvar, natieram cely rok spf50, ale tak ci tak som strasne flakata.

marcellka32
19. júl 2024

Riadne natrieť spf50 každý deň a každé 2 hodiny ak si vonku, krém natiahnuť na 2 celé prsty, to je dávka tvár+krk

zanajana
19. júl 2024

U mňa takto začalo vitiligo. Najprv len na tvári, neskôr hánky rúk, postupne potom na celom tele.

autor
19. júl 2024

@ivanakal no som tesne po porode, tak mozno tie hormony to budu.. snad to odznie,lebo nevyzera to pekne :/

autor
19. júl 2024

@zanajana toto mi napadlo ako prve, ale tak uvidim asi casom.. ak su to len hormony tak to snad odznie
@marcellka32 chcela som sa opalit,ja sa nenatieram nikdy, no alw zacnem

liusa82
19. júl 2024

@autor natieraj hlavne tvár spf 50 alebo krémom na opalovanie na citlivú pleť.Tiež používam opalovák spf 50 na citlivú plus je to proti vráskam a pigmentom.Síce ja ich nemám ale prevencia.Na ksichte vždy sčerveniem ako opica 🙂 ešte aj cez tuto 50 plus ma opáli.Ale aspoň ma tvár neštípe.Len raz som si nedala opalovák na tvár a večer som sa skoro zvíjala

zanajana
19. júl 2024

A so štítnou žlazou problémy nemáš? Alebo autoimunitné ochorenie?