Šampón na suché a lámavé vlasy

15. nov 2023

Aky sampon na velmi suche lamave vlasy bez lesku by ste mi odporucili?

tradaaa
15. nov 2023

Mne po veľkom množstve odskúšanych šampónov vyhovuje šampón z YvesRocher na farbené vlasy, používam ho aj s balzamom tej istej rady a vlasy majú konečne trochu viac lesku

klaraj1897
16. nov 2023

Ja by som ti najviac odporučila kúpiť si vitamíny Vital Proteins, tie fungujú oveľa lepšie ako nejaký šampón. Šampón rieši len vonkajšiu vec u vlasov, Vital Proteins sú viac do hĺbky a riešia príčinu 🙂

nika_val
17. nov 2023

@klaraj1897 vieš ale o tom že vitamíny vyživia vlas len cca 10cm od korienku vlasov?
Zvyšok dĺžky vlasov sú tzv. mrtve vlasy a tým treba dodávať hydrataciu, vitaminy a ine prospešné látky cez šampony, masky, kondicionery 🙂

nika_val
17. nov 2023

Autorka: prečo sú lámavé a bez lesku?
Farbíš? Odfarbuješ?
Šampon nestačí, na suché vlasy treba masku a kondicioner
Ale neporadím viac keď neviem či máš vlasy farbene, odfarbované, prirodzené?
A ešte cenova kategoria?

autor
17. nov 2023

Ahojte, nefarbim si vlasy, pouzivam aj kondicioner. Nezehlim a nefenujem. Mam ich ale skor vlnite, asi mam taky typ vlasov nachylny na lamanie. Pouzivam gliss kur, ten sa mi zda najlepsi, ale mam pocit, ze uz ani ten nestaci. Cenova kategoria od 0 do 50 eur. Az tak mi na cene nezalezi, hlavne ich chcem mat zdrave

autor
17. nov 2023

Vlasy mam dlhsie, do polky chrbta a podstrihavat si davam cca kazde 3-4 mesiace

nika_val
17. nov 2023

Ak si používala doteraz deogerku odporúčam si zajst na čistenie vlasov (od nanosov silikonov, mineralov z vody) vola sa to Malibu C
Drogerkove produkty su plne silikonov, parabenov, sulfatov. Voda čo použivama na vlasy zase mineralov. Tieto veci robia na nasich vlasoch nanosy ktore potom neprepustaju do vlasov prospešne latky.
Nie je uplne zle pouzivat nejake veci so silikonmi ale je dobre mat potom doma cistiaci šampon a pravidelne si tie vlasy čistiť (1krat do tyždňa).
O tejto téme mam cely dlhyy príspevok v skupine Staroslivosť o vlasy ak by ťa to zaujalo.
Da sa taka očistna kura urobiť aj doma (určite nie je tak efektivna ako ta z kadernictva ale môže zabrať) a potom prejst na lepšiu kozmetiku.
Mne sa dost páči rada kozmetiky Schwarkopf professional BC hydratačná 🙂 a nie ani tak drahá velmi

autor
17. nov 2023

@nika_val super, dakujem, pozriem si 🙂