Šampón na mastné vlasy

moni141
5. sep 2024

Dobry den,
poradte mi z vasej skusenost, aky sampon pouzivate, ak mate mastne vlasy, jemne bez objemu. Vyskusala som vela beznych drogerkovych, aj tuhe sampony, aj niektore z lekarne, ale ziaden mi nedokaze predlzit interval umyvania na 2 dni. Lupiny nemam.
Musim si vlasy umyvat kazdy den, ak neostavam doma. A napr. ked robim 12tk, musim si okolo 4tej uz dat suchy sampon, pritom som si vlasy umyla o 6 rano. Mam aj mastnu plet, od puberty mam s tym problem, je to aj genetikou, ale snad existuje nieco, co by mi pomohlo aby som ich mohla umyvat kazdy druhy den.
Dakujem za vsetky rady okrem tych, ze si ich nemam tak casto umyvat, to mi prosim nepiste, uz som to skusala velakrat.

biba_18
5. sep 2024

šampon na mastné vlasy, kondicioner, sprej na tepelnú ochranu, fén… a hľadať príčinu, najlepšie trichologickým vyšetrením…

daduska28
5. sep 2024

@moni141 ahoj, áno je to blbosť s tým častým umývaním. Skúšala som to viackrát a nič. Ja si stále umývam vlasy každý deň pre lepší pocit. A používam šampóny od Vichy. Jeden ten zelený pre normálne až mastné vlasy ktorý je aj na lupiny na ktoré mi super zabral a aj na mastné vlasy je podľa mňa fajn a striedam to s druhým od Vichy šampón pre hustejšie vlasy. Dlho som hľadala čo by mi vyhovovalo na jemné vlasy plus k tomu mastné a tieto dva šampóny na striedačku mi vyhovujú.

nika_val
5. sep 2024

Vyčistit vlasy od nánosov zo silikónov (drogerkova kozmetika je toho plná a robí to obaly a nánosy na vlasoch a vlasovej pokožke ktorá potom zle reaguje na to)
Fenovat vlasy spolu s tepelnou o ochranou

nesana
6. sep 2024

Ja som ich už toľko vyskúšala a vôbec žiadny nepomáhal. Každodenné umývanie vlasov asi tiež tomu nepomáha. Ja si každý druhý deň ráno musím dať suchý šampon, pokiaľ neumyjem vlasy. Inak striedam vždy dva šampóny. Už som to po toľkých rokoch vzdala a zmierila sa s tým.

gondyo
6. sep 2024

Detox s aktívnym uhlím je fajn aj na mastné vlasy, aj keď čistí vlasy od stylingových prípravkov..mne tuhý šampón vyhovuje najviac..prírodný kvitok a pod

biba_18
6. sep 2024

@nesana po umytí vlasov aplikuj kondicioner. potom daj tepelnú ochranu a potom vyfúkaj a nadvihni od korienkov. vlasy za uzatvoria a pri fúkaní sa "postavia" a nebudú sa dotýkať hlavy tak ako keď ich necháš voľne vyschnúť. a čo najmenej šahať počas dňa do vlasov...

simca06022011
6. sep 2024

treba ist na to postupne, ano budes mat mastne vlasy chvilu. Tiez som tymto presla, denno denne, max 1,5dna som vydrzala umyvanie vlasov. Teraz s kludom 3 dni vydrzim, a aj vaic by som, len to by som ani zaspat nemohla.
Kym si pokozka zvykne, treba siahnut po kvalitnom suchom sampone, trochu nastriekat, vycesat... skusit to potiahnut na tie 3x do tyzdna. Prejde to...
Nepouzivam ziadne spreje ani stajlingove veci, robi mi to presny opak s vlasmi. Samopon pouzivam ja na padajuce vlasy, cize to nebudem radit, ale skusila by som zihlavovy, alebo nejake cistiace samopony, rozmarinovy atd, bez silikonov a kadejakych fajnotiek. A HLAVne, "umyvat/samponovat" len pokozku, riadne zmyt. Kondicioner malokedy nepouzivam, masku si davam rovno do koncov a riadne zmyt.. Co najmenej si drazdit pokozku, chytat, prehazdovat, precesavat vlasy...
Sampony striedaj v priebehu tyzdna (to mam radu od koznej.. ziadne ze v kuse jeden sampon).
Ja osobne si vlasy na spanie vypinam, vsimla som si ze sa mi vtedy podstatne menej zachlpatia aj zamastia v noci. A ked to mam v nejakom drdole, aj to chyti objem a "vlny" :D

petronela1985
6. sep 2024

@moni141 mne pomáha Dixi čajovníkový šampón, ale to len kým som tehotná, tak umývam každý tretí deň. Keď porodím, znovu sa budem musieť vrátiť ku každodennej rutine. Teraz beriem kvôli tehotenstvu Femibion 2, vravela mi doktorka, že sú to komplexné vitamíny, aj kvôli nim, že si nemusím tak často umývať vlasy. Ale viem, ako to aj tak dopadne po pôrode 🙂 vyskúšala som už všetko, voľnopredajné teda a nič nepomohlo. Neradím menej často umývať, po prvé, reálne to naozaj nepomáha a po druhé, ak chodíš medzi ľudí, tak to sa nedá chodiť s mastnou hlavou. S tým Dixi šampónom som aspoň vydržala do druhého rána.

luccija
6. sep 2024

@moni141 na radu kožnej som používala Ducrey z lekárne bol výborný.Tersz používam obyčajný Dixi plus vždy mám doma z DM balea suchý šampón
Žiadne tužidlo, kondicionér, masku, keď tak len na končeky.Ja si myslím, že ten typ pleti a vlasy máš dane do vienka a môžeš robiť čo chces aspoň nebudeš mať skoro vrásky🙂...na noc mám vlasy v cope
Poraď sa v lekárni ohľadne samponu

nesana
6. sep 2024

@biba_18 ďakujem vyskúšam

biba_18
6. sep 2024

@luccija všetky tie prípravky ktoré píšeš sa dávajú IBA do dĺžky vlasu, nikdy nie na skalp. na skalp iba šampón ...