Sama som si urobila gélové nechty

6. mar 2024

Ahojte, pred tyzdnom som si urobila sama gélové nechty prvý krát. Prosím vás čo tam mám zle a ako to spraviť aby to bolo dobré? K manikerke sa nedostanem mám ťažko postihnuté ležiace dieťatko o ktoré sa starám. Vďaka za nejaké rady a prosím ako sa opravujú odchlipy? 🙁

st_277
6. mar 2024

vyzerajú fajn 🙂

lakebabe
6. mar 2024

Vyzerajú fajn na to ze sú to nikdy nerobila. Odporúčam naštudovať si viac na YouTube veľmi videí je zadarmo a moc som sa naučila tam aj na tiktoku . Tiež si robím sama jedine co mi vadí ze mi to dlho trvá inak ma to bavi

mv098
6. mar 2024

Aky gel si pouzila? Ak mozes, prosim odfot. Dakujem.

autor
6. mar 2024

@mv098 gél od claresa a potom som dávala ešte lak so zlatými trblietkami

autor
6. mar 2024

@lakebabe prosím a ešte otázka. Dám prvú vrstvu gélu a zotriem po vytvrdnuti cleanerom a potom dávam druhú vrstvu gélu? Alebo po prvej to lepkavé nezotierat a dávať na to druhu a až tú druhú zotrieť cleanerom?

timea301196
6. mar 2024

Ja ti odporúčam ísť ku manikrke. Riadne obzrieť robotu a podľa toho sa doma riadiť

lakebabe
6. mar 2024

Ja ako laik nalepim tip idem začať skúšať formy dual uz mam doma, prebrusim tip, na tu časť dolu kde je holý necht dám primer, na celý necht dám bonder, potom natriem bázu nechám vytvrdit a na tu už modelu modelujem jedna tenká vrstva druhá už s c oblúkom, až potom zotriem výpotok prvý krát. Potom obrusim očistím štetcom a cleanerom dám dve vrstvy farebného a na vrch top coat

lakebabe
6. mar 2024

@timea301196 a presne toto chodila som roky na nechty tak som si odkukala jej postup a kúpila komplet všetko to isté čo má ona od brúsky lampy a gelov

autor
6. mar 2024

@lakebabe tak som to urobila teda správne aj ja ďakujem.

timea301196
6. mar 2024

@lakebabe tak ja chodím tiež už 10r už čo to mám oduiane. Ale nerobila by som si sama. Nemam na to nervy 🤣🤣🤣🤣🤣

autor
6. mar 2024

@timea301196 mala si už pauzu za tých 10 rokov? 🙂

lakebabe
6. mar 2024

@timea301196 ja som bola donutena 😄 strašne veľa sa hybeme keďže bývam na striedačku v troch miestach na sk a ja nikdy neviem kde budem o tri týždne 😄 niekedy som tri mesiace tam tri tam potom moja nechtarka nechcela prerábať po inej Vietnamci sa u nás pokazili tak som to vzdala a ra z za tri týždne sa k tomu donútim😄 vždy ma to nadsenie prejde po par hodinách nad tym😁

timea301196
6. mar 2024

Ano 2x cca po 4M ked som ležala v nemocnici tehotná

timea301196
6. mar 2024

@lakebabe tak radšej doma ako ku Vietnamcom 🤢

lakebabe
6. mar 2024

@timea301196 k jedným co som kedysi chodila boli na vysokej úrovni až som bola prekvapená aj hygiena v pohode, ale ceny tam mali ako u mojej tak sú sem tam aj výnimky. Tiež sa mi s tým nechce moc baviť ale už mi to ide rýchlejšie chvalabohu

st_277
7. mar 2024

cleanerom zotierať az ked ides brusit 🙂

ronie338
7. mar 2024

Pripraviť nexht- zmatnit jemným pilnikom, spraviť manikúru čiže odstrániť kozicku, použiť cleaner, naniesť bázu, vytvrdit v lampe, použijeme stavebný gél, opäť vytvrdime v lampe, zomrieme vypotok, upravime tvar a aby nebolo veľa materiálu a hladký povrch pilnikom 150 alebo 180, potom bufferom vyhladime aby neboli ryhy, dáme farebný gél 2 vrsty, každú vytvrdime a potom dáme top. Ak je bezvypotkovy nemusíme zotierat. Na YouTube je olagaleria ma tam videa sú super pomôžu a keď tak aspoň na mesiac si zakúpiť online lekcie by mishel ona ma tiež skvelo vysvetlene ako pilnikovat ako upravovať a všetko a cvičiť a cvičiť. Odchlip len obrusenim odchlipu odstranite

zdenin
7. mar 2024

Inak su aj take práškové metody dip-me su bez lampy...ale mate to pekne ozaj ja by som na to nemala nervy

lenkavalova
9. mar 2024

Odchlipy sa ti robia lebo bud nemáš dobre pripravený necht, ostal prach, alebo dotknes gélom kozičky. Opravis ich iba zbrusenim. Skus dat gél ďalej od kozičky a len tenkým štetcom detailerom dotiahnuť k nej opatrne

autor
9. mar 2024

@lenkavalova áno viem, išla som strašne blízko. Počkám týždeň a uvidím ako bude vyzerať pokus číslo dva 😀

biolady
23. apr 2024

Ahoj, svojim nechtarskym okom tam vidim vela chyb, ale takto zdialky pohladom obycajneho cloveka su pekne, si sikovna. 🙂
Co sa tyka tych chyb, tak vidim tam hlavne zle vypilovany tvar volneho okraja nechtu, z bokov tam mas skok, to je vec ktoru robi zly uhol pilnika a prilisne zuzovanie bocnych stien nechtu.
Dalej vidim velke mnozstvo materialu, necht by mohol byt na niektorych miestach tensi, chce to viac pilovania na povrchu, alebo krajsiu modelaciu s tym, ze sa zameras len na modelovanie v stresovom bode nechtu, tam ma byt modelacia najvyssia a vsade inde ma klesat. Pri nechtovych valoch az do stratena. Tam vidim taky schodik, nie je to taky prirodzeny prechod, preto ta farba vystupuje do vysky.
Dalej nechty nie su rovnako dlhe, alebo teda ich dlzka nie je v spravnom poradi.
A na prstenniku sa mi zda ze necht nejde vo svojej osi.
Snad som pomohla. 🙂 chce to len dobre skolenie, ako mamicka doma sa vies vzdelavat aj online, zapnes si to kedykolvek ked budes mat trosku casu a mozes pracovat popri videu.

autor
23. apr 2024

@biolady ďakujem ❤️ a vieš mi prosím 🙏 poradiť nejaké online školenie ? Môže byť aj platené len nech sa to naučím

autor
23. apr 2024

@biolady tieto som si urobila minulý týždeň, trvalo mi to 4 hodiny ale myslím si, že sú trošku lepšie ako tie prvé 🙂

leniel
23. apr 2024

super. Len vacsi doraz na manikuru, krajsie opracovat kozicky a gelik ozaj tenuckym detailerom naniest pekne rovno az ku kutikule. Tiez si robim sama... odchlip ako taky opravit nevies, len prerobit cely nechtik. Aky mas postup, napis mi krok po kroku, mozno najdeme chybicku.

autor
23. apr 2024

@leniel pripravím si nechty, umyjem ruky, dám dezinfekciu, zatlačim kožicky pomarančovým drievkom, necht jemne prejdem pilnikom, oprášim, prejdem cleanerom aby nebol nikde prach, nanesiem Primer, bázu na 60s do lampy, na to gél (teraz mám polygel super sa mi s ním robilo lepšie ako s gélom) dám do lampy, pretriem cleanerom a pilnikujem... Potom lak buď farebný alebo top. Teraz som robila s ružovým lakom od kamošky a bielym takou hubkou aby vznikol tento efekt. Postup som okukala z YouTube snáď je to ok 🙂 ak niečo zle kľudne poraď 🙂

autor
23. apr 2024

@leniel s bruskou sa bojím robiť takže starý gél som pilnikovala. Ľavú ruku dám aj bruskou no pravú sa bojím strašne

biolady
23. apr 2024

Jej tak tie vysli! Omnoho lepsie prevedene ako tie prve. Ano s polygelom sa lahsie pracuje, lebo drzi na mieste, vobec nestecie. No s gelom sa pracuje este jednoduhsie ak pozname techniku. Ta jeho vyrovnavacia schopnost nam dost pomaha.
Co sa tyka tych online kurzov, hm, neviem kto to ma tak systematicky spravene ze by to mne ako zaciatocnikovi uplne stacilo. Ja sama preto jeden taky spustam, zameriavam sa tam aj na pravu ruku, co nikto neukazuje ako to zvladnut. Ale az v juni. 🙂 no ak je clovek uz trosku zorientovany, tak by som skusila nejake kurzy od Julky, juliannea.sk len nevyhoda podla mna je, ze su dost drahe a nemas to ako jeden komplexny kurz ale ako jednotlive videa. Inak aj mne kedysi dost pomohla ako nechtarke.
Alebo Miska - nails by mishel ma velmi pekne videa. Tam je zase vyhoda ze sa zaplati len clenske na mesiac a mas pristup ku vsetkym videam. Pokukaj si a chod za tym co ti je sympatickejsie. 🙂

leniel
24. apr 2024

bruska je velky kamos, treba sa skamaratit. Opatrne, jemne, netlacit, radsej nizsie otacky - ale skusala by som, vyzera to na dobru hrubku, vacsinu by som odstranila nou, a potom uz pilnik, ak sa bojis. ale bruska s malinkym plamienkom je velky pomocnik na odchlipy, aj ked drievkom odstranis kozicku, tak plamienok spod kutikuly vymetie este vela vela ,,bordeli'', nalepenej kozicky, a potom to lepsie drzi. a skus este Nail prep, pred primerom, ako prvy krok. vysusi nechtik, dehydruje ho, a material lepsie prilne.