Rada ohľadom Skincare

18. apr 2023

Ahojte, viete mi poradiť ohľadom skincare?
1. Ako čistenie používam už roky gél Mixa, ktorý mi maximálne vyhovuje (tak isto aj na odlicovanie)
2. Ako toner používam len levanduľovú vodu, pre mňa som nič lepšie ešte nenašla
3. Používam serum niaciamide
4. Serum s vitaminom C
5. Hydratáčny krém ktorý mi vyhovuje roky (značka Ziaja, po iných sa zvyknem vyhadzat)
Toto je moja večerná rutina, v dennej používam naviac ako posledný krok SPF 50 a potom sa nalíčim.
Čo myslite, je to v poriadku? Rada by som do svojej rutiny zaradila aj retinol. Mám 26 rokov, pleť momentálne normálnu, mam len fľaky po akné ešte z puberty. Tých by som sa rada zbavila 😊 trošku jazvičky a folirularnu keratozu ja licach.
Ďakujem

mamamasama
18. apr 2023

Na 26 rokov uplne super. Zacala by som pomaly brat aj morsky kolagen, byť na tvojom mieste.

nikpa
18. apr 2023

Podľa mňa áno, jediné čo mi tam chýba je ten retinol, tak do neho 🙂 Len potom pozor kedy dáš ten vitamín C, spolu s retinolom môžu spôsobiť podráždenie.

pralinka25
18. apr 2023

cecko rano retinol vecer

domiklik
19. apr 2023

Pokiaľ zaradís do večernej rutiny retinol, tak krok 2,3,4 by som večer upne vynechala, aspoň zatiaľ... Keď máš v routine retinol, už by som to s inými účinnými látkami nekombinovala, i keď všetko zavisi na formulaciach

maxalla
19. apr 2023

Moja vecerna rutina je sprcha a nivea :D
Tak som sa len prisla priucit

lvulik
19. apr 2023

Odporúčam ti tuto otázku položiť do skupiny kozmetické recenzie, tam su kocky, co sa tomu skutočne rozumejú a budú ti vedieť poradiť a hlavne dobre poradiť.
Tu bude zmes všetkých rad tak aby si si nezobrala práve tu zlu. A s retinolom opatrne.

lvulik
19. apr 2023

*skupina recenzie na kozmetické výrobky

marcellka32
19. apr 2023

Začni s retinal geek gorgeous 0, 5 agame večer, na to môžeš/nemusíš hydratačný krém