Rada ohľadom kozmetiky na tvár pre 32-ročnú

27. nov 2023

Ahojte....mam 32 rokov a je na case sa zacat o seba starat...zacala som studovanim na forach, mam na Vas prosbu...viem priblizne ako by mala vyzerat rutina, vycistit gelom, toner, serum, krem, spf50...moja otazka znie...to spf 50 je vlastne co? Ja som si myslela, ze to je len opalovaci krem 😀😀...ci? Cize ktoru znacku by ste mi poradili? Chcem zacat vecer aj s retinalom od G&G znacky..dalej som sa docitala o nejakych niacinamidoch...netusim aky, ako ho pouzivat a kedy...ake sera sa maju pouzivat rano? Ake sera vecer? Ta sendvič. Metoda ma ako presne vyzerat a kedy sa ma pouzivat? Nejake overene stranky, odkial objednavate? Mozno aj s black friday, ak este niekde trva...ak mi nejaka odpovie bez blbych kecov, alebo by bola ochotna mi vsetko vysvetlit aj do sukromnej spravy, nech napise a ja sa ozvem 😘

autor
27. nov 2023

Este spomeniem, ze nemam problem s akne, mam skor normalnu plet, niekedy ale zareagujem na nieco...stalo sa mi to tak 5x v zivote

shirubia
27. nov 2023

Ahoj, SPF je jedna z najdôležitejších vecí, čo sa týka skin routine. Nejde iba o opaľovací krém, ide najmä o ochranu pred škodlivým žiarením, ktorému je pokožka neustále vystavovaná, aj v zime, aj keď je zamračené. SPF krém sa aplikuje ako posledný, po klasickom kréme, ktorý používaš, ale PRED make-upom. Používam SPF od kórejskej značky COSRX, rovnako aj všetky krémy a séra. Nie nadarmo sa hovorí, že tí Kórejčania vedia, ako sa robí kozmetika :D Čo sa týka zvyšných krokov, ten úplny základ je na vyčistenú pleť aplikovať toner -> sérum -> očný krém -> krém. Osobne používam všetko kórejské, ale nie každému to sedí. Raz za týždeň si aplikujem aj masku na tvár pre extra hydratáciu.

majlo1234
27. nov 2023

Ja nemam skoro ziadnu rutinu, ale spf pouzivam kzdy den. Vacsinou si vyberam kremy, ktore spf obsahuju, nie ako extra dalsi krem, neznasam vrstvenie😃 teraz pouzivam Cerave tusim

majamat
27. nov 2023

ja podobne ako @shirubia

rano cistiaci gel - toner - serum - casto pridam este ampulu ( to je take ucinnejsie derum ) - krem. rano teda pouzivam iba SPF krem
ocny som nei vzdy pouzivala, ale neiekdy mam fazu a pouzijem.

vecer odlicujem olejom, - docistim gelom - ... to iste ako rano, okrem SPF. tam uz davam klsicky krem

pouzivam roznu kozmetiku, doonca aj dost prestriedavam podla nalady, ale vseobecne najviac mam prirodnej kozmetiky Pompom a korejsku kozmetiku. mam vselico vyskusane a korejska kozmetika je naozaj dobra. podla mna si kazdy nieco z nej vyberie, lebo onu toho maju na mraky. len to chvilu trva, nez clovek pride na to,c o mu sedi. a co je horsie, plet sa meni-

majamat
27. nov 2023

este k tovjej pleti.

mas TYP pleti - sucha ( minimlane, alebo zaidne pory, preto sa nepremastuje ) , mastna ( velke pory produkujuce vela mazu po celej tvari ) a zmiesana ( kombinacie oboch, mastna T zona, sucha V zona a samozrejme tomu rpisluchaju aj pory )

a potom je STAV pleti - dehydrovana, citliva, zrela, aknozna, normalna

cize nomralna nie typ pleti,a le stav. treba urcova tkozmetiku podla kombinacie oboch, lebo typ pleti sa nemeni, treba mu najst vhodnu kozmetiku, ktora ale bud eovplyvnena tym, v akom stave sa mometnalne plet nachadza.

tych zloziek co v pleti mozu byt je vela a neskumala som, ktorych ucinnost je aj testovnaim overena. mam vyskusane vsetlico,k retinoidom sa vraciam,ale nijak extra nedbam, ake su a v akej koncentracii. niacinamid, ako kedy, niekedy mam, inokedy nemam, vit C je dobry antioxidant, peptidy su dobre na plet, zlepsuju pevnost pleti.
a halvne mam skoro vsade kyselinu hyaluronovu.

casto niekde rozpisujem co pouzivam, aj by som to chcela zjedodusit, tak to skusim popisat v dalsom komente.

majamat
27. nov 2023

cistiaci olej - korejske mi pridu dost mydlove, mala som rada Renovality, tka ho idme znovu skusit, ci mi bude vyhovovat.

gel na tvar - Pompom Aqua Jelly

toner - mam rada azijsky Haruharu wonder ( zrejme je korejsky, so azijskej kozmetiky patri aj ina ako korejska, preto ej to lepsi vyraz )

serum - z prirodnych Pompom hyaluronove, alebo peptidove, priapdne teraz mam s niacinamidom, tusim nejake multivitaminove, tiez Renovality hyaluronove
- z korejskych Beauty of Joseon - viacere
- z lekarenskej kozmetiky Vichy mineral 89 celkom mi sedelo aj Buffet serum od The Ordinary

ampula - mam rada Madagascar Centella od Skin1004 ( je vodickova na citlivu plet a hydratuje ), pripadne Pyunkang yul ( uplne husta - super na citlivu dehydrovanu pokozku ), tiez som skusila a paci sa mi Amplen peptidova

ocny krem - mam kofeinovy Pomopom, okrem toho som mala si aj 3x vzorku sevnujuceho proti kruhom a opuchom, len su lahucke a mna zvykne stipat citliva pokozka okolo oci,t ak pridavam k tom Alergica krem ( lekarenska kozmetika )

klasicky krem na tvar - teraz mam liftingovy Pompom, tiez mam rada vecer Nobilis Tilia arganovy, z lahsich gelkremov mam rada korejske - mam aj Pyunkang yul, Etude House Soon jung, peptidovy Cos de baha

SPF - Canmake, Benton zeleny, Beauty of Joseon ( mam krem,a le aj tycinku na obnovu SPF ), a teraz som si uplne najviac oblubila SPF serum od Madagascar Centella od Skin1004. mala som este Kaine a je tiez velmi dobre, len mi pride trosku mastnejsie narozdiel od tych ostanych, mozno na suchsu plet. aj mam zmiesanu a tie co som vypisala mi sedia.

lenicka999
27. nov 2023

Ja ráno umyjem tekutým mydlom (ph neutral s glycerinom, ktoré mi stojí na umývadle a používam aj ako mydlo na ruky), potom vodové sérum (kys. hyaluronova), olejové sérum (Vit. C) a denný krem s SPF 50.
Večer ak mám make-up rozpustím kokosovým olejom, dočistím tekutým mydlom. Ak make-up nemám tak len tekuté mydlo. Potom ide vodové sérum (niacinamide+zink), olejové serum (retinol v squalane), nočný krém a na mihalnice, očné okolie a obočie obyčajný ricínový olej. Raz za čas večer použijem aj toner (kys. glykolová), potom už ale nepoužívam retinol, pretože by sa nemali kombinovať.
Teraz som si kúpila ešte peptidový očný krém tak ho testujem (ráno+večer po vyčistení a pred sérami).
Inak kozmetiku (séra) kupujem The ordinary. Príde mi že je jednoduchá (jedna základná ingrediencia) a cenovo dostupná.
Ešte by som chcela povedať že radšej jednoduchá skin care rutina, ktorú budeš dodržiavať ako komplikovaná na ktorú budeš zabúdať.

alisaela
27. nov 2023

Napísané bolo vyššie asi všetko, nevolala som podrobné. Ale hlavne neskúšaj všetko naraz. Postupne pár dní, týždeň, aby si videla ako reaguje/nereaguje pleť.

autor
27. nov 2023

@shirubia
@majlo1234
@lenicka999
@alisaela baby dakujem Vam naozaj velmi ...je dost halo okolo tej korejskej kozmetiky...the ordinary a G&G je nejaky rozdiel? Neviem kde zacat naozaj...aj tu korejsku si popozeram....este otazka...stranky z ktorych nakupujete?

alisaela
27. nov 2023

Natureal, rosemont. Inak neviem ci bilo spomenuté. Zelený fel na čistenie od cerave, aj gél na nedokonalosti majú super a výborný jemný rerinol v celkom dobrých cenách. To ma napr liekobox väčšinou dobre ceny