Prečo sú niektoré ženy pekné a niektoré škaredé?

4. feb 2024

Ahojte, chcela by som pocut vas nazor preco su niektore zeny pekne a niektore skarede? A co robit aby som bala ta pekna🙂 samozrejme chapem ze sa treba o seba starat ale odkial na to vziat cas?

Ps: prosim nepiste ze kazda je pekna. Lebo dobre viete ze to nie je pravda. Je to subjektivne. Bud je zena upravena alebo neupravena. A opat ako je mozne ze niektore zeny idu na nechty ku kozmeticke ku kadernicke kazdy 3 tyzden, do fitka 3x do tyzdna na nakup pravidelne lebo treba nove oblecenie. Kde na to beru cas? A to nehovorim o peniazoch a o tom ze napriklad mne sa x krat stalo ze mi nechty odpadli po tyzdni po kozmetickom zakroku nebolo nic vidno a napriklad aj obocie za 150 eur sa stratilo...(nastastie mi peniaze vratili) kde tie zeny chodia ze im to spravia tak dobre... ? Fakt su pred zrkadlom rano hodinu ?

majkakvet
4. feb 2024

Poviem za seba, mohla by som vyzerat lepsie ale nedavam to. Zivot z 1 prijmu. Uprimne nemam na nove kvalitne oblecenie a topanky. Casovo uplne zle -4 hodiny precestovane denne, starosti, ktore sa odrzaju na vzhlade. Hovori sa, ze nie su skrade zeny len ubohe.

maranta_leuconeura
4. feb 2024

Zacina to v tvojej hlave! Ja mozem byt z pohladu ludi skrata, ale ,,ked sa vidim v zrkadle, som so sebou spokojna" 😄 neriesim, pacim sa sama sebe, mam sa rada. Muzovi tiez. A to uz su dvaja najdolezitejsi ludia v mojom zivote 😂

p.s. na ziadne upravy nechodim, moje maximalne usilie je ze sa normalne staram o svoju hygienu a zdravie (ako kvalitne potraviny alebo napr zuby, co bohuzial nie je lacne, chapem)

iwesska
4. feb 2024

Pretoze sa tak narodia? A nepotrebuju vela casu k tomu,aby vyzerali dobre. Staci,ze ma pekne huste vlasy,bezchybnu plet a pekne oci a nepotrebuje uz ani kilo makeupy, dlhe pazure a kadernicku kazdy mesiac.Keby som sa ja mala vylepsit na peknu,tak nerobim ine len chodim zo salona do salona a z jednej plast.operacie na druhu.A taky zivot fakt nechcem..

kiki68
4. feb 2024

Kazda je pekna, niekedy ide iba o to, ci napr sa hybe, ci cvici, ci nosi vhodny makeup, ci nosi pre nu vhodne farby a strihy. Ono sa tomu da pomoct bez nejakych drastickych uprav. Posledne dva roky pracujem s modou a robim zeny peknymi. Aj vysoke, nizke, rozne vahy, vek. A ano vsetky su krasne

barborachors
4. feb 2024

Co viem ja, tak skoro každá mlada baba do 25 vyzerá dobre, hladká pleť, vela vlasov, este nema sediny atd. Ono to zacne mierne upadat okolo 30. Cize tych penazi tak veľa mladá žena neminie.
Ak chceš dobre vyzerať aj po 30, uz musis sahnut do vačku viac. Ja ked som mala 20, neminala som nic, nebolo vôbec treba. Ale co bije dnes do očí oveľa viac, je tlstota mladých bab a mlandravost. To keby radsej riešili, nie nalepene kefy na očiach a gelace. Vid posledné nakupne maniacky, sme sa doma smiali, co za kreatury tam zasa nastrkali.

jaskolka
4. feb 2024

Tak v podstate si si dala trochu aj odpoveď. Vnímanie krásy je veľmi individuálne a nie je to len o zovňajšku, ale aj o celkovom vyžarovani. Zároveň každý má iný vkus (napríklad niekto povie ze Zuzana Belohorcova je pekná a niekto povie, ze pekná nie je vôbec a pôsobí vulgárne)
Co teda ty vnímaš ako pekné?
Ďalej jedna žena má od prírody výrazne črty,zdravú sviežu pleť, oči, pekný tvar lebky,vykrojené pery, nepptrvuje takmer nič zvýrazniť, takže jej stačí trochu mascary, a lesk.druha žena má zase málo výrazne črty, úzke pery, sklom k akné, čiže musí už vyvinúť iste úsilie, aby to "zamaskovala".
Ďalej - jedna je vysoká, stihla, pristane jej aj "vrece na zemiaky" druhá už je nižšia, hoci stihla, ale nevie akoby veci nosiť, nevie ich zladiť, ďalšie majú zase typ postavy, kde majú široké boky ci plecia a zase to je o inom ze ťažko im kúpiť niečo, co im pasuje. Musia si nájsť svoj štýl a doladovat.
A tak by sa dalo pokračovat donekonečna.

buberova
4. feb 2024

Niekto má naozaj také črty alebo držanie tela, že nespĺňa kritériá krásy alebo ako to povedať.. ako je to subjektívne bla bla bla ale proste tá žena nie je pekná. A ja si myslím že nechty nikomu nijak zvlášť na kráse nepridajú.. to je taká maličká a zanedbateľná položka..

Podľa mňa ide o také maličkosti, ktoré zaberajú málo času.. že idem ku kaderníčke raz za 3 mesiace na nejaký účes, ktorý je nenáročný na údržbu, ku kozmetičke raz za mesiac na obočko za 15 minút nech vyzerá upravené, variť si zdravšie obedy a večere nech tá postava nejak vyzerá alebo si ísť pocvičiť na 20 minút... A oblečenia mať možno aj menej ale nech sedí dobre..

Ale ja len teoretizujem a tiež sa nerátam medzi pekné ženy

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzubb007
4. feb 2024

No nie každá žena je pekná bohužiaľ niekedy črty nepustia, ale každá sa môže citiť a vyzerať lepšie, ja neviem na to aby som bola starana nemusím ani nohy z domu vystrčiť, zafarbiť vlasy si žena vie, naskakovať nechty tiež, namaľovať sa tiež, cvičiť sa dá doma, takže ja nevidím dôvod ostatné sú naozaj všetko vyhovorky

kiki68
4. feb 2024

@jaskolka ale to neznamena, ze napr zena s okruhlou tvarou, co ma po 45 nie je krasna a naozaj moze byt pekna aj bez plastik a hovadin. Staci par veci pomenit a hned vyzera inak. Jedna z najkrajsich zien, co som za rok videla mala 89rokov, krasne oblecena, vlasy mala pomerne kvalitne, hoci sedive. Ale mala nieco v sebe. Mala krasne sperky ako nosi Iris Apfel, taky ten Mega nahrdelnik. Dalsiu taku som stretla u kadernika.

lenkasarka
4. feb 2024

@majkakvet panecky 4 hodiny denne cestujes za pracou? To je ozaj moc

lauriik
4. feb 2024

To je strasne subjektivne, ktora zena je pekna. Kazdemu sa paci nieco ine. A naozaj kazda typ zeny ma nejakeho napadnika 🤷🏼‍♀️ To co ty pises, ze kozmeticka, nechty a podobne tak to sa mozno paci tebe na druhych zenach. Ina zena vyzera dobre aj nenamalovana, bez nechtov. Vo vseobecnosti strasne vela spravi postava, stylove oblecenie, zdrave pekne upravene vlasy a ked je zena so sebou spokojna = sebavedoma. Nejake nechty, mihalnice, obocie v tom az taky velky vplyv nemaju.

benit
4. feb 2024

Verim, ze ti viac islo o to, ze kedy a za co stihaju byt zeny upravene. Tieto navstevy som si z casovych dovodov tak casto dovolit nemohla kym boli deti male a hlavne nebolo to ani tak velmi ytreba😁. Deti odrastli, nepotrebuju uz rozvaxat po kruzkoch, tak veru kazde 3 tyzdne idem na nechty, kazdy 6-8 na vlasy. Obocko som si dala urobit, sama nie som az taka zrucna. kazde rano stat hodku pred zrkadlom a vysledok nebol ok. Chodim si pichnut i botox do cela. Rano uz len make up, spirala, licenka. Oblecenie vacsinou kupujem ked su vypredaje a take co mi treba. V praci som v civile, tak toho treba viac, nestacili by 1 rifle a 2 mikiny. Postupne sa to oblecenie nazbieralo. Teraz som si kupila za 17e kabat, saty za 12. Chodim upravena, vacsinou v satach. Treba sa pozriet na to aj takto. Cvicim doma 4-5x do tyzdna + rychlochodza skoro denne.

ivik4
4. feb 2024

Ja som bola velmi, velmi skarede kacatko . Aj sa mi vela deti a aj na strednej este take cca 2-3roky smialo.Cim som bola starsia,tym to bolo lepsie, mne napriklad vek pristane. Ale nieje to zas len tak, musim nieco preto spravit. Staram sa o seba ale vobec to neprehanam.Sem tam sa postaram trochu viac nez bezne o plet, do posilky idem 3x do tyzdna a psychicky cas straveny s kamoskami, ze mi je fajn. A myslim ze vela robi aj to ze sa mam rada a vyzaruje to zo mna, rovnako ako z ktorejkolvek podobnej zeny a kludne aj z takej ktora ma nadvahu alebo nema zrovna svoj den. Na ludi to posobi dobre , lepsie ako zachmurena puchra.

eva233
4. feb 2024

Ako si napísala je to subjektívne, takže každý považuje za pekné niečo iné. A teda má aj iné priority.
Upravená neznamená že ma na sebe 3t make upu, ale, že ma zdravé vlasy a pleť, pokožku....
Takže 1. Genetika a životný štýl niekto sa môže aj roztrhnúť, ale stačí že sa pozrie na hamburger a priberie 2kg, mala som spolubývajúcu, ktorá doslova zožrala 10 rožkov vo vajici o 10 večer a bola ako lata.... Takže áno niekto musí do toho firka 3x za týždeň, inému netreba. Ale zase niekomu nevadí ak má 10kg navyše a niekomu hej takže ako píšu vyššie je to aj v hlave
2. Veľa robia priority. Niekto trávi radšej čas s rodinou, niekto radšej ide 3x za týždeň do firka, kadernícke, kozmetičke. Niekto si radšej zaplatí 4x do mesiaca manikúru pedikúru a niekto radšej kúpi veci deťom... Je to aj o rozpočte.
Ale podla mňa je základ nájsť si čas aspoň chvíľu na seba netreba veľa. Ale nájsť si čas postarať sa o pleť a vlasy, nájsť si takú kozmetiku ktorá mi sedí a vôbec nemusí byť drahá. Zriadiť si kapsulovy šatník a nosiť kúsky v ktorych sa cítim dobre. Keď sa žena cíti dobre má zdravé sebavedomie, je sama so sebou spokojná môže mať aj 150 kg a byť nenamalovana a aj tak bude pekná

kiki68
4. feb 2024

@benit si vezmi, ze ja vacsinou sama, mimo strihania vlasov, ako dlzku u kadernika. Nechty sama, nemam umele, vlasy si farbim casto sama, iba niekedy idem. Ale vysledok je ten isty, viem to robit. Ofinu striham sama kazde dva tyzdne. Cvicim sama doma, ale mam trenerku online na niektore treningy v tyzdni. Mam pracu, dieta, domacnost. Handry a kabelky su moja nerest, ale krotim sa. Nausnice a sperky si vyrabam sama. Takze vela neminiem.

ptvw
4. feb 2024

@iwesska presne keď máš 3 chlpy na hlave ako ja uz pomôže len papierové vrecko na hlavu 🤣

rozkvet1
4. feb 2024

Neznášam reči typu každá je pekná atď... Nie, nie je každá pekná. Sú pekné ženy a škaredé ženy. To isté aj muži. Hento sú len reči útechy nič viac. Ja som vždy bola škaredá žena, aj mi to spoločnosť dala poriadne pocítiť ale buďme radi že sme ženy a môžme sa aspoň čiastočne skrášliť. Napríklad sa pekne nalíčiť, dať si predĺžiť vlasy ak nás trapi dĺžka či hustota, môžme podstúpiť plastické operácie ak nám niečo vadí. Takže našťastie sme trošku vo výhode oproti mužom. Ale prirodzene pekné ženy majú aj sebavedomie zvyčajne už odjakživa, zatiaľ čo my škaredé si ho musíme budovať a aj tak zvykne klesať...

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. feb 2024

Dakujem za reakcie, je pravdou ze ked sa zena citi dobre ona sama so sebou je spokojna tak nemusi nic robit. Ale preco je spolocnost nastavena tak ze krajsi su vzdy uspesnejsi ... ja sama ked som bola top upravena srihla atd.. som mala najvacsiu katieru a velmi ma nrzi ze teraz mam schopnosti a vedomosti este lepsie ale tym ze nie som modna a vzdy super upravena tak bohuzial aj ta kariera upada.. pri malom dietati vobec nestiham.. sive vlasy pribudaju kg pribudaju ( a to chodim 3x do tyzdna cvicit) proste je to o drzku drzat tieto trendy a k tomu byt este v dalsich 10 veciach super zena

autor
4. feb 2024

A najviac ma stve ze aj ked sa na nieco dam vzdy to dobabru.. obocie, vlasy, nechty atd ze uz mam az strach nieco podsrupit..

cervenaruza123
4. feb 2024

Toto je dost tazka tema, lebo poznam ludi, co su na prvy pohlad ako z katalogu, na fotkach su ze wow. Ale nazivo teda to osobne caro okamzite vyprcha a vobec nie su povazovani za peknych. A poznam aj ludi, co tak subjektivne podla fotky by si posudila, ze nie su pekni, ale nazivo je z nich kazdy hotovy. Nezabudnem ako sa mi kamoska stazovala, ze do jednej kocky z ich skoly su zamilovani vsetci spoluziaci a vobec nebola krasavica, podla modernych kriterii skor naopak. Ale to vnutorne vyzarovanie, mimika, gesta, to z nej robilo pre chalanov krasavicu. A dievcata nechapali preco, obliekali sa, malovali, predvadzali a aj tak bola ona v tej svojej jednoduchosti a vnutornej krase a spokojnosti pre chalanov zaujimavejsia a krajsia.
Myslim, ze zena sa musi o seba v prvom rade starat, aby sa dobre citila, aby posobila sebavedome a bola so sebou spokojna. To robi vela. Poznam zeny povazovane za krasavice, ktore sa o seba staraju da sa povedat minimalne, skor dbaju na upravu a svoje zdravie ako by sa vyslovene malovali alebo nosili najnovsiu modu. Ale citit z nich spokojnost, su upravene a nie zanedbane, maju iskru v ociach a tym, ze dbaju na svoje zdravie, tak vacsinou maju aj celkom dobru plet a vlasy a to suvisi jedno s druhym.
Zase vacsinou je potrebny taky zlaty stred medzi prilisnym zaoberanim sa svojim vzhladom (kedy sa casto straca vnutorna krasa a sarm, ked vacsinu casu zena venuje svojmu vzhladu) a medzi zanedbavanim sa, kedy dnes niektore zeny su spokojne s tym, ze chodia vo vytahanych obleceniach a mastnych vlasoch vsade (nehovorim teraz o situaciach, kedy sa to tak vyvinie, ale kedy sa o seba nestaraju a povazuju to za normalne).

la_dolce_vita
4. feb 2024

Tak zakladom je genetika. Potom samozrejme ako sa starame o seba, s vekom je to uz nutnost. Mlada baba je takmer kazda pekna skrz svoju mladost, s vekom vznikaju velke rozdiely medzi zenami. Ja mam uz dost rokov, ale chcem sa citit fajn, tak investujem do seba. Nemusia to byt ale horibilne sumy. Su velke rozdiely v cenach u kadernicky, kozmeticky atd. Mam asi stastie v tom, ze s ich vykonmi som spookojna.Casu mam na to dost, deti uz mam z domu. Cvicit chodim pravidelne, je to dlhorocny zvyk. A oblecenie uz riesim tak, ze radsej kvalita ako kvantita.

autor
4. feb 2024

@benit prepac co znamena ze si chodis pichnut botox ako casto.. ? Pomaha to ? Co to stoji.... ? Dakujem za odpoved

olimuc
4. feb 2024

Ono je to strasne subjektivne a hlavne aj kto posudzuje krasu. Na niektore zeny sa lepia chlapi ako muchy na … aj ked nesplna ideal krasy, nema pazure, umele mihy atd a ine mozu byt ako zo “zurnalu” a tak na prve Rande a dovi … poviem Ti priklad v Juznej Amerike som ako vysoka a chuda .. bola povazovana za chudobnu a choru … ani cici, ani rici … zato taka mala gulata Venusa so zadkom a prsami v Leginach o x cisel mensich bola kralovna .. takze kazda zena je krasna, len obcas v zlych zemepisnych sirkach … samozrejme hygiena a Klasicka uprava musi byt … aj ked obcas mozes mat na sebe vrece a byt vyflusnuta ako zuvacka a prave v tom momente sa Ti zacne niekto prihovarat … aj ked sama pri pohlade do zrkadla by si o seba ani bicykel neoprela

kengurica
4. feb 2024

No pozri. Lela Vémolová do seba investovala (alebo ten jej ostrostrelec) neskutočné prachy a na môjho chlapa pôsobí neskutočne odpudzujúco.

lenkasarka
4. feb 2024

@kengurica veru nie len na tvojho chlapa,ale aj na mna.

0silvia0
4. feb 2024

@kengurica akoze fakt neviem komu sa tato "krasavica" moze pacit.

breznica
4. feb 2024

@kengurica na každého normálneho chlapa musí pôsobiť odpudzujuco taká kreatura. Neviem ako vyzerala pred úpravami, určite bola pekná a hento nechá zo seba urobiť.....

missviolet
4. feb 2024

zaradujem sa do tretej kategorie, kde sa staram o seba, mam cas aj peniaze, ale aj tak by som sa nezaradila medzi pekne. podla mna som podpriemerne vyzerajuca, ked sa na seba pozriem ako na celok. to je este len motivacia starat sa o seba :D mala som roky, ked som za to na seba kaslala, ale to uz malo aj zdravotne dosledky. tak som proste zmierena, ze robim, co mozem, ale necakam na zazrak

mikadooo
4. feb 2024

Ja si tiež o sebe myslím, že som pekná, pre krásu nerobím nič, akurát okuliare som vymenila za šošovky (tak 10 sek. denne mi to zaberie) a raz za mesiac navštívim kaderníčku, ktorá mi zafarbí šediny, vytrhá a nafarbí obočko, nafarbí mihalnice. Ja sa napríklad hrbím, čo ma robí škaredou, tam tiež nič iné nepomôže, len sa vystrieť, tiež to nejak extra času nezaberá, len si to musím uvedomovať, že kozy von, brucho dnu 😄. Robí sa mi vráska na čele medzi obočkom, tak v posteli pred spaním sa snažím tvárovú gymnastiku, ale často sa mi nechce... No a hlavne partner nikdy nedal najavo nespokojnosť s mojou postavou/tvárou, atď., práve naopak, keď som ja niečo riešila, tak bol celkom prekvapený, že prečo, veď je to ok, čo mi ohromne ohromne pomáha cítiť sa dobre vo svojom tele.