Prečo sa neviem opáliť?

15. júl 2024

Môžem byť od rána do večera vonku, možno ma chytí slnko ale deň - dva a som opäť biela. Ako keby moja koža hádzala dole zo seba pigment. Existuje také niečo?

katkaseiner
15. júl 2024

skus brat betakarotén..aj ja som bleda...zial nie kazdy ma silny pigment a ostane tmavy dlho...

ptvw
15. júl 2024

Ja tiež len do určitého stupňa sa opalim a to sa mozem grilovat ako kura, spolužiačka z vs tak ta hneď bola úplne tmavá

bublinka1426
15. júl 2024

malo malo pigmentu v kozi..

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
15. júl 2024

Samozrejme, tvorba a hladina melanínu je v našich telách rôznorodá, preto máme rôzne odtiene pokožky, ale aj očí a vlasov... opálenie je vlastne ochrana kože, proti poškodeniu, ktorej jej slnko spôsobuje... pomôž jej vhodnou ochranou radšej sama a siahni po samooplaováku alebo cukrovom nástreku 🙂

liusa82
15. júl 2024

najprv betakarotén zvnútra užívať tobolky počas celého leta.Ja mám naj skúsenosť s gs betakarotenom tým najsilnejším.Lebo ani ten nie je všetok rovnaký.Ako sa povie nie je betakarotén ako betakarotén a potom namiesto klasického opalovacieho krému také na zhnednutie.Mám teraz argan bronz oil.Tam máš kdejaké faktory.Aj australian gold je velmi
dobrý.Ja som bledula ale po tomto som vždy pekne hnedá a to sa grilujem na slnku tak dve hod denne doma pri bazéne.Ked som.To ale nepočitam ak som vo vode.Najprv síce očerveniem aj ja, ale na druhý deň mi to pekne zhnedne.A máš ale aj čisto len bronzer bez spf ale pod to treba klasický opalovák a to sa mne nechce 2 krát natierať.riamo so spf je naj

sense
15. júl 2024

Ani ja sa neopalim, bud sa spálim napriek uv 50 chytím alergiu na slnko alebo mam len jemny nádych. Môj chlap alebo dcéra vyjdu chvíľu na slnko chlap pomaly ako černoch a dcéra ako mliečna čokoláda.... Za tie roky už neriešim....

sisska96
15. júl 2024

Takú máš pokožku. Opaľovanie sa aj tak nie je zdravé

marcellka32
15. júl 2024

Samoopalovak

kasssiopea
15. júl 2024

Ja sa opáliť prirodzene viem, ale iba od pasa hore. Vzdy som mala velmi blede nohy, aj ked som ich nenatrela SPFkom vobec. Potom mi svagrina poradila BioBronz, bola som sice skepticka (som najma voci produktom, ktore su masivne propagovane) ale objednala som a nelutujem, hoc mi je jasne, ze hodnota toho produktu je ovela nizsia ako predajna cena, lebo zlozenie nie je ziaden zazrak. Samozrejme, dam na seba najskor SPF 20-30 podla toho, ci som na kupalisku v Kesove alebo na makarskej 😃, a az nasledne toto a naozaj to funguje.

adulka07
15. júl 2024

Tiež mám pocit posledné roky ,že sa mi nedá opáliť...manžel natretý 50 -tkou večer trpí a ja natretá 30 tkou ako keby celý deň v tieni som ležala...beriem aj betakarotén...skúšala som aj solarko

ivanakal
16. júl 2024

Moj syn je taky. On je velmi svetly a chudy, a dufala som, ze aspon pri mori chyti farbu, a to som ho zriedka kedy natierala 20-30.. ale nic.. Ja sa neopalujem, a ked ideme k moru som do hneda, ale vydrzi mi to iba chvilku.

cukroska
16. júl 2024

@katkaseiner moja skúsenosť je taká all píšu aj iný. Tiež som od prírody bleduľa. Mohla som ja jesť mrkvu aj betakaroten užívať. Možno v niečom pomohlo,ale môžem ležať koľko chcem a opali mi iba dekolt a ruky chrbát. Nohy vôbec. Aj do tváre som červená hneď,ale nie pekne rovnomerne. Teraz sme v Toskánsku chodíme denne pp pamiatkach a prvé dni skoro nič. Až ked dme šli k moru na 2 hodiny a hneď ma krásne opalilo.Ale nohy vôbec .Myslím,že mi pomohlo vždy sa predopalit doma,alebo solárko.

evaachesa
16. júl 2024

Keď vidím spálených (ale zjavne spokojných 🤷) ľudí, nechápem čo sa im na tom tak páči. Či už do červena so zlúpanou kožou alebo takmer do čierna...ani jedno mi nepripadá príťažlivé.... následne pehy, o pár rokov pigmentové škvrny, hlboké vrásky a nábeh na rakovinu kože. Toľko "benefitov" z opaľovania. Stále mi to rozum neberie že je po doslova spálenej koži taký ošiaľ. 🤷😵‍💫
Autorka, používaj radšej samoopaľovák a chráň sa normálne SPFkom. 🙂