Používate SPF na tvár?

5. aug 2023

Neviem kde som žila doteraz, ale zistila som, že treba používať spf 50 na tvár každý deň(aj v zime). Začala som chodiť ku kozmetičke, začala som sledovať nejaké detmatologičky na ig a ževraj 80% viditeľných známok starnutia spôsobuje uv žiarenie. Vedeli ste to? Prečo som sa to dozvedela až keď mám 32rokov 😂 Ak vy už nejaký čas nežijete v nevedomosti, môžte mi odporučiť dobrý spf na tvár, ale nie Biodermu za 30€ lebo ten sa akosi rýchlo míňa. Niečo kvalitné a lacnejšie.

patus_2
5. aug 2023

Nie, nepoužívam. Snažím sa používať čo najmenej (ideálne žiadnu) kozmetiky. A tie SPF krémy používam iba vtedy ak viem, že budem dlhodobo na priamom slnku. Čím menej si toho na pleť dávam, tým menej mám kožných problemov.

autor
5. aug 2023

@patus_2 ja som toho práveže začala používať celkom dosť, plus procedúry u kozmetičky a vyzerám teda o 100% lepšie

doriiis
5. aug 2023

@patus_2 ....och...rovnako ako slnko ak nie viac však škodia pleti aj svetlá.Ledkove,neónové,všetky.Davat si SPF iba keď ideš na slnko,to je akokeby si ho nepoužívala vobec

vanilkovazmrzka
5. aug 2023

Samozrejme, ze aj na tvar. Ja spf v podstate pouzivam iba na tvar :D

Poviem ti z vlastnej skusenosti, pred par rokmi som sa sialene spalila, a ked som konecne odcervenenla, tak plet som mala viditelne zostarnutu snad aj o 5 rokov… trvalo to niekolko rokov, kym sa mi plet zregenerovala, chemicky peeling, sera, spf, a aktualne je moja plet v rovnakej kondicii, ako pred tym incidentom.

Odvtedy som uz asi nemala “zdravu” farbu v tvari, ale nevadi mi to.

doriiis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
5. aug 2023

Aj keď všade hovoria, že by sa malo, ja nepoužívam a na juhu, kde som roky žila som používala vždy 15,20, max 30 aj to nie v dni, keď som bola v kancelárii prevažnú časť dňa. Väčšinou mi hádajú menej rokov a poznám aj 70-80 ročných, čo “neveria na SPF” a majú skvelú plet a vyzerajú omnoho mladšie

cimage
5. aug 2023

Ja pouzivam spf 50 kvoli pigmentovym skvrnam, ktore sa mi zacali robit po 3 tehotenstve. Dovtedy som si nic nedavala na tvar. Ja mam kremy od Dulcia najradsej. Je to slovenska firma. https://www.dulcia.sk/ochranne-kremy-s-spf/ochr...

kate_cs
5. aug 2023

Používam už dlho len denny krém, ktorý má SPF. Už ich je na trhu naozaj veľa.
Napríklad CeraVe
https://etabletka.sk/obchod/cerave-hydratacny-p...

Mala som aj z Oriflame

https://sk.oriflame.com/products/product?code=4...

Majú ich veľa aj v Dm

https://www.mojadm.sk/search?query=denny krem s...

autor
5. aug 2023

@bluka2 to nie je môj prípad žiaľ, lebo už teraz sa mi robia vrásky a som biela

bluka2
5. aug 2023

@vanilkovazmrzka tak ale spáliť sa je úplne ine, ako keď si pleť na slnko postupne zvyká…

gansi
5. aug 2023

Ja používam buď Nivea cellular ale teraz som si objednala LaRoche Posay a to je topka

autor
5. aug 2023

@doriiis nie je moc mastný? Ja používam aj mejkap

vler
5. aug 2023

Ano pouzivam, presne 50tku. Mimochodom krem s nizsim faktorom by som nekupila, a to mam tmavu pokozku.

kate_cs
5. aug 2023

Odporúčam tento blog. Mne veľmi pomohol v starostlivosti o pleť 👌🏻

https://www.smartbeauty.sk/clanky/vsetko-o-spf-...

autor
5. aug 2023

@kate_cs a ktorý z nich by si dala aj pod mejkap?

doriiis
5. aug 2023

@autor....aj ja sa maľujem.Praveze vôbec nie je mastný.Za vyskúšanie nič nedáš,stojí pár €

vanilkovazmrzka
5. aug 2023

A aku biodermu pouzivas? Na tvar si davam vyhradne spf kremik prave od biodermy a stoji tak 11€

liusa82
5. aug 2023

ani ja žiadne spf nepouživam a to mám pomaličky 35 rokov a ksicht ako decko teda črty.Vrásky jedine na čele dve mini od mimiky ale to zmazal botox inak nič 🙂 Kto ma dlhé roky nevidel tak mi povie že ani nestarnem.No ale ja mám takú mastnejšiu pleť,zmiešanú ja čím viac krémov a sér si dávam tým horšie

kate_cs
5. aug 2023

Aj ten CeraVe a aj to z oriflame som používala denne a bola som spokojná. Síce makeup ako taký vôbec nepoužívam, ale normálne som sa na ne líčila- BB cream, korektor, alebo len puder. Som úplne bledý typ a odkedy pouzivam denný krém s SPF celoročne, tak som sa nespálila ani raz a aj sa mi zlepšila pleť, nemám fľaky na tvári. Počas leta mám ešte taký sprej na tvár SPF 50

vanilkovazmrzka
5. aug 2023

@bluka2 to si myty a legendy o zvykani. Ucinky toho ziarenia, co ti sposobuje starnutie pleti, nevidis zo dna na den, preto som to spalenie dala ako priklad extremu, kde som ten ucinok videla naozaj v podstate zo dna na den.

autor
5. aug 2023

@vanilkovazmrzka tento a mám ho za tých pekných 28€ aj niečo od nás z lekárne. Ale teraz som zistila, že napríklad na notino je za 20€ 😆

nevenka
5. aug 2023

Take tie kremy na tvar s SPF, to je sama sracka s prepacenim. Take nazvy v tom zlozeni, ze des. Tie komercne vychytene znacky. Mne konecne zacal vyhovovat jeden krem od Kvitok, riskla som, ale nema SPF. Lebo pri mbohych kremoch zo zaciatku fajn a potom sa mi zacali suche miesta tvorit. Uplne vodove tie kremy, ale zase nechcem olej na tvari, aby bolo jasno, ale nieco vyzivnejsie, co zaroven neupchava pory. Ked tam v zlozeni vidim vazelinu a silikony, mam dost. Nekupim.
Tak ostavam vez SPF. A ked si dam, tak prirodne s mineralbym filtrom, ale to zase je take maskovite na tvari, a ked sa spotim, stecie mi to do oci a stipu ma. Tak ja neviem...🤷‍♀️😅. So mnou ani z voza, ani na voz.
Mam 40 rokov a vrasky uz dobre viditelne. Ale hovoria mi, ze nevyzeram na ten vek. Ja si myslim, ze aj hej.

vanilkovazmrzka
5. aug 2023

Aha, ten nepoznam :D ja pouzivam cicabio https://www.notino.sk/bioderma/cicabio-upokojuj... a hej, treba vzdy prelustrovat eshopy a lekarne, napr drmax mava casto na biodermu akcie, takze sa da v podstate vzdy niekde najst vyhodna cena 🙂

Ale inak moj oblubeny kozmeticky guru Fipah by ti povedal, ze akekolvek spf, ktore pouzijes v dostatocnom mnozstve, je najlepsie spf :D treba najst hlavne take, ktore ti na pleti bude vyhovovat a nebude stipat v ociach (napr mne to tu spominane cerave v ociach sposobovalo skoro plamene, a to teda nemam oci vobec nejake citlive, ale hento bol des)

autor
5. aug 2023

@vanilkovazmrzka super, ten vyzerá dobre 🙂 ... No mňa táto Bioderma štípe v očiach a musím si dávať pozor aby som sa nedotkla oka lebo nasleduje 5 minút vyplachovania

vanilkovazmrzka
5. aug 2023

Moje oci su s tymto v pohode, ale je trochu mastnejsi. Teda nie taky vyslovene olejovy, ale proste trosku zanecha taky glow, co mne sa paci celkom :D po case ale vsiakne, a uplne pohode nanho pouzivam aj bb krem/korektor/puder.

nykkushka
5. aug 2023

Ja používam toto sérum
https://www.notino.sk/garnier/ambre-solaire-sup...
Mne sa páči teraz v lete, lebo ma taky jemný glow na pleti a je úplne jemný 😉

bluemoon24
5. aug 2023

Spf 50 kazdy den na tvar (u me teda i na ostatni casti tela, ktere nejsou pod oblecenim). Kupuju, co je aktualne ve sleve. Ted mam garnier ambre solaire za asi 12€, predtim jsem mela Uriage za cca stejnou cenu. Ja toho pouzivam hodne, tak kupuju ty lacnejsi. Ten garnier je fajn, nelepi a rychle se vstrebava.

zitaje
5. aug 2023

Ja budem asi za úplného exota, ale ja nepoužívam opaľováky vôbec, už niekoľko rokov sme nijaký nemali doma. 11-15 nechodíme na slnko, inak naberáme D-vitamín priebežne postupne. Ale ja používam aj krém na tvár iba v zime, aj to nie denne. Mám 47 rokov. Väčšinou mi ľudia hádajú menej, ale nevyzerám na 25 a je to pre mňa ok 😀

zuza265
5. aug 2023

@bluka2 kazde oplenie pleti je skodlive. Cele je to skodlive a plet si nezvyka. To len na margo zlej info. Opalujem sa aj ja aj napriek tomu, ze viem, ze to skodi