Pomoc s kozmetikou The Ordinary

3. aug 2023

Ahojte, mam na vas prosbu. Citala som aj rozne blogy, aj tu diskusie, ale mam v tom zmatok. Potrebovala by som konkretne napisat co a ako. Chcem zacat s kozmetikou The ordinary. Mam 30r, zmiesanu plet, skrvny po akne. Chcela by som vitamin C, niacinamide, aha + bha, kyselinu salycilovu, nieco na cistenie pleti, spf, a neviem co este a v akom poradi. Bola by mi niektora ochotna pomoct? Dakujem

nicoletta98
3. aug 2023

Odporúčam značku Kiehl's.. majú olej na čistenie pleti alebo čistiaci gél, mám vyskúšané oboje a veľmi odporúčam.. je to nákladnejšia značka, ale vyskúšala som už mnoho produktov a ku všetkým sa vraciam 🙂
Začni s čistením pleti - ja osobne si len ráno opláchnem tvar vodou, večer sa odporúča dvojité čistenie pleti. SPF ako posledné, ak si von počas dňa, tak najlepšie si nájsť také, ktoré sa ti bude pohodlne aplikovať aj viackrát, aby ti to napr. nerozmazalo makeup.
Niacinamide a vit. C nemôžeš kombinovať. Vit. C by som si dávala ráno, niacinamide večer.
AHA je skôr pre suchšiu pleť a pre takú, ktorá bola poškodená slnkom. BHA je napríklad na čierne bodky, vyrážky, má protizápalové a protibakteriálne účinky. Skôr by som teda volila BHA, to používam ja osobne, od značky Paula's Choice - max. 2x týždenne, vždy večer ako prvé po čistení pleti. BHA môžeš kombinovať s niacinamide.
Kys. salicylová je vlastne BHA.
Moja rutina je taká.. ráno si opláchnem tvár, používam toner, následne sérum s kys.hyalúronovou a vit. C (kys. hyl. sa lepšie vstrebáva s vodou čiže nečakám kým mi toner uschne), sérum pod oči, denný krém
Večer si vyčistím tvár, (2x týždenne BHA), sérum s kys. hyalúronovou, krém na oči, nočný krém a podľa potreby striedam masku od Kiehl's, ktorú netreba už umývať, olej na tvár alebo barrier krém.

rebrambora
3. aug 2023

Na YT najdes milion videi, ak ta nebavi vygooglit si a precitat si jeden dva clanky.

123369
9. aug 2023

Tak ako kozmetika The ordinary,je úžasná geeg and gorgeous. Cenovo asi rovnaká. Používam obe značky a vieš si z nich vyskladať všetko. Geeg and gorgeous je Maďarska kozmetika,pre mňa je úplná topka,ale používam aj TO. V geeg vieš kúpiť čistiaci gél aj balzam na odmalovanie. Má úžasné exfolianty , už namiesane bha+ aha , nemusíš mať 300 produktov. Má taktiež úžasné krémy. Ráno po vyčistení daj toner, pouzi vit. C + môžeš kyselinu hyalurónovu, krém a SPF. Večer dôkladne vycisti s balzamom+ gélom,nanes exfoliant, chvíľku počkáš,daj niacinamid, kyselinu azealovu ,a nočný krém všetko okrem SPF kúpiš v týchto dvoch značkách, SPF by som nekupoval od The ordinary.