Peroxid 6% na vlasy

25. feb 2024

Kočky, peroxidujete si vlasy? (peroxid 6%)
Nikdy predtým som to nerobila, nijak extra neexperimentujem s vlasmi, 1-2 do roka farbím na gaštanový odtieň či tmavšiu ryšavú, no premýšľam, že si chcem na vlastné riziko zosvetliť tie moje škuty a následne nafarbiť na peknú svetlučkú ryšavú.
Ku kaderníčke ísť nechcem, nemám s nimi dobré skúsenosti a pokiaľ by sa mi s vlasmi niečo stalo, bola by som nasratá na seba, nie na pani kaderníčku 😂.
PS: vlasy mám v poriadku, dlhé, kučeravé a nie, nemám ich zničené 🤗.
Vopred vďaka za rady.

tinka2233
25. feb 2024

Tak po peroxide zničene budú. Peroxid vždy zniči vlas. Ked to robi kvalitny kadernik tak ten da na vlasy aspon nejaku aku taku ochranu, ale peroxid vlas znici vzdy. A ak to chcete robit sama doma radsej si kupte vytahovace farieb kde su primiešame iné veci ako len čisty 6% peroxid

medda_beda
25. feb 2024

Skúšala som, nerob to!
Áno x krát mi to vyšlo, ale aj som si odpálila vlasy.
Neurobíš to tak ako kaderníčka, budeš fľakatá.

ss1908
26. feb 2024

ja si tak odfarbujem vlasy uz x rokov. aj cele vela razy a teraz uz len korienky a tonujem farbou potom. vlasy nemam extra znicene a urcite ich nebudes mat znicene po jednom raze - ak to urobis spravne. nastuduj si o tom, ja napr odmietam platit kadernicke 80 eur za odfarbenie odrastov kazdy mesiac, ked si to viem urobit sama zadarmo ( velka flasa peroxidu a toho prasku stoji asi 8 eur a mam ich uz vyse roka)

nika_val
27. feb 2024

Kriste pane!!!!! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤯🤯🤯🤯
Že peroxidujete 😱😱😱😱
Joooj prosím ťa keď nevieš nič o farbení vlasov a zosvetlovaní ani sa toho nechytaj!!! Prosím
Za 1. Aj pri bežnom farbení sa používa peroxid takže peroxid na vlasy nie je nič nezvyčajné
Za 2. Na zosvetlenie vlasov ti nikdy nikdy nestačí iba peroxid, to zosvetlenie sa robí zosvetlovacími práškami, melírovacími práškami ktoré sa miešajú s peroxidom ktorý slúži ako aktivátor
Za 3 zosvetlovanie vlasov patrí do rúk kaderníkov a ak to chceš urobiť doma a nechceš si odpálit vlasy predchádza tomu príprava, náučná príprava