Otázka na kaderníčku

baboadel
1. jún 2023

Dcéra si zafarbila vlasy farbou čiernou s modrým podtónom.(experiment na intráku). No nevie sa s tou farbou nejak stotožniť.Ako by mohla zmeniť farbu na tmavo hnedú, bez nejakých veľkých radikálnych zásahov..Aké sú skúsenosti, čierna sa vyzmyva pomerne rýchlo alebo je to trvácejšua farba ? Ďakujem za každú radu. PS radu že navštív kaderníčku tak nestíha min. do prázdnin nestíha.

sajmonka_1216
1. jún 2023

nie som síce kaderníčka, ale ak to bol šampón, tak sa to postupne bude vymývať... a ked to bola farba, tak asi len nechať odrásť a strihať... lebo to nepôjde len tak.... a bez radikálnych zásahov to nepôjde.. a vlastne asi ani žiadna kaderníčka hneď po farbení nebude zosvetľovať peroxidom.. jednak sa to nedá naraz, ale na to treba viac návštev a tie vlasy to zničí...
tiež som si ich tak raz zafarbila... z tmavohnedej bola čierna a nepomohlo nič.... aj ked som u kaderníčky potom odrasty farbila inou farbou, tie spodné boli stále tmavé... a tak postupne sa to strihalo, strihalo až nevidno nič... a už teraz nefarbím naštastie 2,5 roka

evelinnka
1. jún 2023

Bez ziadneho radikalneho zasahu sa ciernej nezbavi. Predpokladam,ze pouzila este aj drogerkovu farbu pallette s modrym odtienom, ta dokaze byt vo vlase zazrata aj 7 rokov. Bez problemu. Mierne sa to zosvetli po umytiach ano, ale hneda to nebude. Navrat k povodnej farbe je velmi tazky a narocny proces v tomto pripade. Gumovanie, cistenie, zosvetlovanie. Moze skusat aj domace cistenie ako skusaju ze citron a hovadiny. Ale ta cierna tam tak ci tak ostane.

stellarstar
1. jún 2023

@baboadel nech skúsi vitamín C ( z DM ten práškový ) zamiešať s kondicionérom, dat na vlasy všade, zakryť fóliou a nechať pôsobiť 1 - 2 h a potom umyť či jej to trochu nezosvetlí

surama
1. jún 2023

@baboadel Head&Shoulders sampon dost vyrazne vymyva farbu z vlasov.

zejdlikova
1. jún 2023

tak toto som zažila už aj ja ale na blond vlasoch...mala som permanentnú farbu od pantene(ak má šampón sa to vymyje to nič...)
buď to nechá roky odrásť alebo odfarbiť nič iné neurobí :( na mne najskôr skúšala kaderníčka gumovanie to je vraj šetrnejšie ale nič to nestiahlo ale že absolútne takže neviem či nejaké domáce triky pomôžu nemyslím si....musela mi odfarbiť peroxidom a hneď na to dala farbu...dala mi blond ale vzhľadom na to čo sa s tými vlasmi všetko dialo zostali ryšavo hnedé 🙂 ale tak na tmavo hnedú jej to podľa mňa chytí potom bez problémov...za chyby sa platí ja som potom na hlave mala minimálne tri roky ošťatú slamu :D ale verím, že keď má hnedé vlasy to nebude až tak vidieť ani sa tak nezničia lebo nebude možno musieť použiť tak silný peroxid

nika_val
2. jún 2023

Mne aj čierny šampon držal vo vlasoch ako mierne sa vymýval ale čierna farba zostávala..
Môže skúsiť z drogérky Subrina eliminátor ale či to odstráni čiernu to fakt neviem ..

nika_val
2. jún 2023

Prípadne ešte používať čistiace šampony ale to len objednať sa dá ( napr Malibu C un do goo, K18 detox ) tieto šampony hlbkovo otvaraju vlas takže dobre vymývaju farbu